Welcome to Symbian-Modders Forum !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Абсурдите на Ментел!

5 posters

Go down

Абсурдите на Ментел! Empty Абсурдите на Ментел!

Писане by collectorbg Вто 29 Мар - 18:38

Това може да се случи само в България!
От 3 месеца имам проблем с проверка на сметката,оставащи отстъпки,неплатени фактури!За тази година не ми е излизала фактура.Днес 29.03.2011г след проверка на фактура се получи това:

[You must be registered and logged in to see this link.]

collectorbg
collectorbg
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 197
Join date : 09.03.2011
Age : 54
Местожителство : Троян

Върнете се в началото Go down

Абсурдите на Ментел! Empty Re: Абсурдите на Ментел!

Писане by ivo777 Вто 29 Мар - 19:54

Знам че си бесен,но погледни нещата от добрата страна...черно на бяло за почти 4 месеца (нищо,че на практика не са минали дори и 3) дължиш на Ментел скромните 60 лева,т.е. средно си е по 15 лева на месец.Като те знам по колко говориш си е оферта отвсякъде...Ти цяла N8-ца им опрости,а някакви си 60 лева на въпрос ги правиш Wink
Това беше на майтап,да не се вържеш нещо WinkМного са изгорелите с Ментел,не че другите са цвете за мирисане ;(
Пфф,ама че бавно пиша от телефона...
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Абсурдите на Ментел! Empty Re: Абсурдите на Ментел!

Писане by collectorbg Вто 29 Мар - 20:11

Лошото е ,че след разговор с оператор се оказа че тази сметка била за декември 2010г!!! affraid Забеляза ли на клипа ,фактурата за кой месец е? confused
collectorbg
collectorbg
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 197
Join date : 09.03.2011
Age : 54
Местожителство : Троян

Върнете се в началото Go down

Абсурдите на Ментел! Empty Re: Абсурдите на Ментел!

Писане by STORM Вто 29 Мар - 23:10

Фактурата е за период,който още не е минал Shocked
STORM
STORM

Брой мнения : 112
Join date : 10.03.2011
Age : 37
Местожителство : Plovdiv

Върнете се в началото Go down

Абсурдите на Ментел! Empty Re: Абсурдите на Ментел!

Писане by airone Сря 30 Мар - 18:14

Не се коркай колега. Аз от миналата година 2010-та Септември месец платих последната ми фактура и до преди два дена не бях получавал нищо. Ама знаеш ли какво означава нищо affraid Това са 7 месеца, като единият от тях е само роуминг. Преди няколко дена получих фактури, 4бр. до края на 2010г. на стойност 468лв., като имам кредитен лимит от 150лв. confused scratch

Все още продължавам да нямам фактури за Януари, Февруари и Март...

airone
airone

Брой мнения : 10
Join date : 10.03.2011
Местожителство : Sofia City

Върнете се в началото Go down

Абсурдите на Ментел! Empty Re: Абсурдите на Ментел!

Писане by ivo777 Сря 11 Май - 15:53

Абсурдите на Ментел! 740faf638395

Бивш служител на Мтел разказва как с очите си видял да се правят фалшиви СИМ карти на абонати, за да се надписват сметки !
Мтел правят фалшиви СИМ карти
Скандални разкрития направи бивш служител в мобилна компания в ефира на бТВ. Младежът, пожелал да запази анонимност, разобличи бившите си работодатели в некоректност към клиентите и злоупотреба с лични данни. От телевизията умишлено спестиха на зрителя името на мобилната компания, но на всички стана ясно, че главното действащо лице е Мтел. Забавените сметките и сривът в системата подсказват, че става реч за именно за този оператор.
Според служителя, от мобилната компания се злоупотребява по скандален начин с личните данни на клиента. Те използвали ЕГН-то му, за да направят нова СИМ карта на негово име. Така на сметката на абоната се трупат допълнителни суми, без негово знание. Бившият служител на Мтел разказва как с очите си видял да се правят фалшиви СИМ карти най-вече на абонати, които живеят в чужбина. Когато клиентът съобщи на оператора, че не живее в България, от Мтел веднага го вписвали в специален списък за надписване на сметки. Абонатите от чужбина били най-лесните жертви.
Скандално писмо до служителите

Гавра с абонатите на Мтел
Другото разкритие, което направи младежът, е, че от Мтел са пращали скандални писма до своите служители. В тях изрично им се забранявало да съобщават текущата или месечна сметка на клиентите, въпреки че имали възможност. Не е вярно, че сривът в Мтел бил причина за забавянето на фактури и сметки. Бившият служител разказва, че е можел по всяко време да провери сметката на клиента в компютъра, но му било забранено „отгоре”. После с друго писмо ръководството давало зелена светлина на служителите да съобщават сметката на абоната.
От ръководството на оператора признаха за тези писма, но обясниха, че всичко било за благото на клиента. Те призовавали служителите си да изчакат, за да проверят допълнително за грешки в сметките.
Разкритията на служителя предизвикаха масово недоволство сред абонатите на Мтел.

Източник : razkritia.com
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Абсурдите на Ментел! Empty Re: Абсурдите на Ментел!

Писане by predator_v_bg Сря 11 Май - 16:49

Аз също съм на Мтел но не за дълго!Само да ми изтече договора с тях и ги напускам.Не може да съм задал лимита на стойност 100лв. и сметката да ми е 450лв.!!!След като попитах оператора защо не са ме спря ли те отговориха,че имало в договора такава клауза(могло и да не ме уведомяват по никакъв начин,че съм достигнал лимита).По същото това време дори не можеше човек да си провери сметката по никакъв начин !!Единствено ставаше,когато се свържеш с оператор но това си е "мисия не възможна"!Аз с Мтел съм дотук!
predator_v_bg
predator_v_bg

Брой мнения : 76
Join date : 28.03.2011

Върнете се в началото Go down

Абсурдите на Ментел! Empty Re: Абсурдите на Ментел!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите