Samsung galaxy S3 vs. WP8 телефоните на Нокия

Go down

Samsung galaxy S3 vs. WP8 телефоните на Нокия Empty Samsung galaxy S3 vs. WP8 телефоните на Нокия

Писане by marmota on Сря 15 Авг - 8:13

Здравейте колеги! Обмислям да направя смяна на старата лелка н8 след известно време, но в момента съм в процес на коле*ание. Поне съм съкратил радиуса на търсене до 2 варианта. Моля да изкажете мнение, кое според вас е по-добрия вариант. От към нокиите ме дърпа навигацията, защото до сега не съм срещал по добра, а на другия телефон всичко е чудесно, просто не виждам нещо, което може да се окаже пропуск.

marmota

Брой мнения : 137

Вижте профила на потребителя https://www.facebook.com/profile.php?id=705118459

Върнете се в началото Go down

Samsung galaxy S3 vs. WP8 телефоните на Нокия Empty Re: Samsung galaxy S3 vs. WP8 телефоните на Нокия

Писане by alexbg67 on Сря 15 Авг - 10:03

Колега, да ти имам дилемата.
За Андроид няма Гармин (която не е обновявана ба ли я откога?) и Нокиа мапс,
има
Sygic
Igo (my way, primo)
Navitel
Navigon
coPilot
Няма да те агитирам, смятам че си разумен човек и знаеш как да похарчиш парите си!.. cheers

alexbg67

Брой мнения : 485
Местожителство : София

Вижте профила на потребителя

Samsung galaxy S3 vs. WP8 телефоните на Нокия Empty Re: Samsung galaxy S3 vs. WP8 телефоните на Нокия

Писане by jojo on Сря 15 Авг - 17:05

Ако реша да сменям N8-цата то ще е с Галаксито, много ми харесва, а и за Андроида бълват всякакви приложения. А от Нокията ще ми липсва камерата и Гармин
jojo
jojo

Брой мнения : 115

Писане by kalcho on Сря 15 Авг - 20:42

В Лондон използвах едновремено Н8 и S2 откъм навигация нокията размазва редовно ме е вадила от задръстванията, говори на БГ (ако това е екстра за Англия) по-добра е от повечето хардуерни навигации на колегите ми вкл. и Гармин,можеш да си използваш навигацията без нет,което за андроид и WP е невъзможно(само за Live trafick има нужда от нет) , за камерата няма да говоря на всички ви е ясно. Хардуерно самсунга е много по добре, прочетох две книги на него Very Happy (FBReader),освен това успях сам да го отключа, което за нехакер си е постижение: Моя извод, ако можете имайте ги и двата, самсунга е по добра играчка, Н8 е по функционален.

P.S. 90% от хората в Лондон използват iPhone.това ми е адски странно.

kalcho

Брой мнения : 63

Писане by SoulSurvivor on Сря 15 Авг - 20:45

kalcho написа:В Лондон използвах едновремено Н8 и S2 откъм навигация нокията размазва редовно ме е вадила от задръстванията, говори на БГ (ако това е екстра за Англия) по-добра е от повечето хардуерни навигации на колегите ми вкл. и Гармин,можеш да си използваш навигацията без нет,което за андроид и WP е невъзможно(само за Live trafick има нужда от нет) , за камерата няма да говоря на всички ви е ясно. Хардуерно самсунга е много по добре, прочетох две книги на него Very Happy (FBReader),освен това успях сам да го отключа, което за нехакер си е постижение: Моя извод, ако можете имайте ги и двата, самсунга е по добра играчка, Н8 е по функционален.

за електронни книги по-добра програма от Albite reader за симбиян, не съм виждал...иначе от windows phone, по-бърза, с най-добри интеграции и същевременно неергоемка система май няма, та макар и според мен да е изключително грозна...
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Местожителство : Варна, България

Писане by boby_cage on Сря 15 Авг - 21:58

Тази тема е абсолютно излишна според мен. Всеки човек е строго индивидуален с лични предпочитания. На едни им допада повече Android OS, на други Windows Phone, трети предпочитат iOS. Моят съвет е следният: голям човек си, седни и помисли кое ти харесва на теб повече и с кой модел телефон ще се чувстваш ти самия комфортно. Ако си любител на мобилната фотография изборът ти е много лесен - Nokia 808 PureView. Всички останали модели телефони дори не се доближават до качеството на снимките правени с него. Ако пък си любител на бързината и всичко да става с едно докосване - няма спор, че твоят нов телефон е Samsung Galaxy S3. Наистина невероятен 4.8 инчов екран с размазваща резолюция. Ако пък си от типа хора, които не отделят много време на телефона си и искат нещата да се получават без много да се напрягат и с добра интеграция на социални мрежи - твоят избор е Lumia 900. След всичко изписано дотук искам да ти кажа, че изборът на телефон само и единствено ти можеш да го направиш според твоите предпочитания.
Ако трябва да ти дам отговор на въпроса в темата дали да избереш Lumia или Galaxy S3, аз съм твърдо за Samsung-a. Но трябва да имаш впредвид, че нито Lumia-та, нито Samsung-a имат добри камери. Виждам, че досега си бил с N8 и със сигурност ще си разочарован от качеството на снимките, което могат да ти предоставят тези два модела.
Успех и дано направиш правилният избор.

boby_cage
Администратор
Администратор

Брой мнения : 718
Местожителство : Шумен

Вижте профила на потребителя http://symbian-modders.bulgarianforum.net

Писане by SoulSurvivor on Сря 15 Авг - 22:18

Аз нещо почнах да проявявам интерес към HTC TITAN 2, но да видим...иначе и според мен, трябва сам да си решиш, точно какво искаш, телефона е инструмент, който всеки различно ползва, така че сам си подбери екстрите, от които най-много имаш нужда и ще стигнеш до марка и модел...
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Местожителство : Варна, България

Писане by alexbg67 on Чет 16 Авг - 5:46

kalcho написа:
1.
...можеш да си използваш навигацията без нет,което за андроид и WP е невъзможно(само за Live trafick има нужда от нет) ,

2.

По т.1 здраво си се объркАл!!!
по т.2 ти да не ги познаваш всички лично???

Laughing Laughing Laughing

alexbg67

Писане by kalcho on Чет 16 Авг - 6:27

Хехехе, по точка едно въобще не съм се объркал, имам Н2 и галакси с2, жена ми има лумия 800
По т.2 като тръгнеш по улиците и в метрото го забелязваш всичко живо е с iPhone 4(s) тук там се забелязва по някое самсунгче и още по рядко нещо друго

Или смяташ че като правят социологически проучвания питат всички 12 милиона които живеят там

kalcho

Писане by pudelo0 on Чет 16 Авг - 8:48

kalcho написа:Хехехе, по точка едно въобще не съм се объркал, имам Н2 и галакси с2, жена ми има лумия 800
По т.2 като тръгнеш по улиците и в метрото го забелязваш всичко живо е с iPhone 4(s) тук там се забелязва по някое самсунгче и още по рядко нещо друго

Или смяташ че като правят социологически проучвания питат всички 12 милиона които живеят там
Аз съм с галакси с2,навигация igo,никакъв интернет трафик,подкрепям Алекс,а ти си разгледаи по-добре телефончето!
pudelo0
pudelo0
Модератор
Модератор

Брой мнения : 300

Писане by kalcho on Чет 16 Авг - 9:51

igo ok аз говоря за вградената само те позиционира , но не иска да навигира същото важи и за лумията

kalcho

Писане by marmota on Чет 16 Авг - 14:04

Абе не е като да се чудя вече. Днес гледах сумати ревю-та тестове и сравнения на с3 с други телефони. Мисля, че това ще да е моя телефон. Пък като пътувам ще си ползвам навигацията на 5800 и това е Smile Общо взето изгледах 1 двучасов "филм" за този телефон и функциите му, заедно с всичките му системи и трикчета. Дори вече знам и от къде да влезна в тайното му тест меню Very Happy ! Иии така в най - скоро време (другата седмица) живот и здраве и ако всичко върви по план, ще ви се похваля с новата ми придобивка и очаквайте и от мен развитие на андройд раздела Smile !
От коментарите до сега виждам всички, че клонят повече към с3. Да ! Това ще е телефона Smile ! Благодаря на всички включили се в темата и помогнали ми в избора! Smile

marmota

Брой мнения : 137

Вижте профила на потребителя https://www.facebook.com/profile.php?id=705118459

Писане by novak on Чет 16 Авг - 16:10

Аз съм вече с SGS III. Ако си от Варна може да се видим, че да поразцъкаш на живо Smile

novak
Symbian-Modders Дарител
Symbian-Modders Дарител

Брой мнения : 136
Местожителство : Варна

Писане by alexbg67 on Пет 17 Авг - 8:09

alexbg67 написа:
Sygic
Igo (my way, primo)
Navitel
Navigon
coPilot
cheers

За който не е разбрал отново подчертавам, изброените навигации работят OFF-LINE, нета само им помага за някои екстри, като камери и трафик, прогноза за времето, но не е задължителен!!!
Аз за колата си взех 7 инча екран, при 4,3 на телефона, колегата мармот не знам как ще я кара на 5800, ама ентусиазмът е голяма сила и събаря всичко по пътя си... Cool Cool Cool

alexbg67

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите