Мултитаскинг тест на Nokia N9

Go down

Мултитаскинг тест на Nokia N9

Писане by ivo777 on Пет 28 Сеп - 15:45

Днес реших да натоваря до краен предел последния истински телефон на компанията Нокия,а именно модела им N9.
За тази цел стартирах едновременно около 50 приложения (всички вградени в телефона и допълнително инсталирани такива).Резултата от екстремното натоварване на телефона беше следното - той видимо позабави скороста на работата си,обаче нито заби,нито се рестартира,нито някое от отворените приложение крашна.Ето и скрийншот до каква степен беше натоварен той (за съжаление не се сетих да видя на колко процента е натоварен процесора,но най-вероятно и той е бил около 100-те %):

За мое огромно удоволствие установих,че веднага след затварянето на всички отворени приложения всички стойности се върнаха в нормалните си граници (с изключение на SWAP файла,който в ежедневието много рядко влиза в употреба и почти никога не се използва,т.е. стои си на нула МВ използвани):

Всичко това говори за една много добре разчетена,балансирана и оптимизирана OS,отличен 6+ за вече уволнения от Нокия екип на MeeGo!!!
И за да няма и грам съмнение от теста аз го повторих - резултатите бяха абсолютно същите!!!След тези 2 теста не съм рестартирвал телефона си,просто няма никаква нужда от това - абсолютно си работи както преди при нормална ежедневна употреба.
Слагам ръка на сърцето си и заявявам - този телефон направо ми разказа играта,надмина дори и най-смелите ми мечти и очаквания...
Представям си ако Нокия не беше легнала на Майкрософт и във следващия си флагман и наследник на N9 беше вградила в него нова версия на MeeGo Harmattan със всички иновации от Nokia Lumia 920 - PureView технологията,механичната стабилизация на камерата + QT5...ех,мечти...обаче тогава ппроблема щеше да е за всички останали производители - можеше и да им се наложи да сменят производствата си...с да речем гребени и легени cheers

ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Местожителство : Велико Търново

Вижте профила на потребителя http://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото