Welcome to Symbian-Modders Forum !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Проблем с Nokia Maps

+4
SoulSurvivor
ivo777
Чо :)
Snuupy
8 posters

Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Проблем с Nokia Maps

Писане by Snuupy Пет 28 Дек - 21:59

Здравейте, от няколко дена Нокиа Мапс дава грешка като му зададеш маршрут да те навигира. Казва, че не може да започне навигирането с кола от тази точка. Пробвах на различни места, да преинсталирам картите, софтуера, нищо не помогна на две Нокиа 500 и една 5800. И при вас ли е така? Някой има ли информация отностно проблема?[img][/img]
Snuupy
Snuupy

Брой мнения : 39
Join date : 25.11.2011

Върнете се в началото Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Re: Проблем с Nokia Maps

Писане by Чо :) Съб 29 Дек - 20:47

Четох, че след последното обновяване на Nokia Maps за някои модели рутирането работи само е включен online в настройките.
Чо :)
Чо :)
Администратор
Администратор

Брой мнения : 120
Join date : 10.03.2011
Age : 112

Върнете се в началото Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Re: Проблем с Nokia Maps

Писане by Snuupy Съб 29 Дек - 21:14

Чо Smile написа:Четох, че след последното обновяване на Nokia Maps за някои модели рутирането работи само е включен online в настройките.

Да, с последният ъпдейт на картите се е прецакало при всички, ето цяла тема по случая и чакаме Нокиа да си оправят бакиите...

[You must be registered and logged in to see this link.]
Snuupy
Snuupy

Брой мнения : 39
Join date : 25.11.2011

Върнете се в началото Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Re: Проблем с Nokia Maps

Писане by ivo777 Съб 29 Дек - 21:23

Те Нокия са го дали на уволнявка вече,само мумии са им в главата...връщай старата версия и пей сърце.
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Re: Проблем с Nokia Maps

Писане by Snuupy Съб 29 Дек - 21:30

ivo777 написа:Те Нокия са го дали на уволнявка вече,само мумии са им в главата...връщай старата версия и пей сърце.
Е аз съм с 3.06 версия на картите, коя по-стара? Хах... Ако ми обясниш коя стара работеща версия да сложа, ще съм благодарен, че не мога да заспа, като знам, че нямам Nokia Maps. What a Face
Snuupy
Snuupy

Брой мнения : 39
Join date : 25.11.2011

Върнете се в началото Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Re: Проблем с Nokia Maps

Писане by ivo777 Съб 29 Дек - 21:40

[You must be registered and logged in to see this link.]
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Re: Проблем с Nokia Maps

Писане by Snuupy Съб 29 Дек - 21:48

ivo777 написа:[You must be registered and logged in to see this link.]

Иска ми регистрация като тръгна да тегля, няма 3.05, има 3.04, който пак би трябвало да свърши работа... ама ми иска регистрация. Сега ще пробвам 3.08, че съм го свалил.... при теб работи ли навигацията?
Snuupy
Snuupy

Брой мнения : 39
Join date : 25.11.2011

Върнете се в началото Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Re: Проблем с Nokia Maps

Писане by ivo777 Съб 29 Дек - 22:03

Проблем с Nokia Maps C5563c0b5abe51c1

Аз съм с тази версия,но в интерес на истината не съм тествал и не знам дали го има горепосочения проблем и при мен.
Иначе [You must be registered and logged in to see this link.] ти някаква 3.04 версия.
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Re: Проблем с Nokia Maps

Писане by Snuupy Съб 29 Дек - 22:06

Тествай го ей сега, дори и да не е хванал сателит, само му дай да те навигира до някъде, ако чака сателити и не ти даде грешката... значи си ок, иначе и аз сега слагам 3.09 одеве не искаше грам да я захапе, тоест натискам върху иконата ама не реагира, което е странно... ако пак не стане, слагам твойта 3.04, че изтеглих няква ама дава Update Error, скапана работа.
Snuupy
Snuupy

Брой мнения : 39
Join date : 25.11.2011

Върнете се в началото Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Re: Проблем с Nokia Maps

Писане by ivo777 Съб 29 Дек - 22:11

Тая грешка я мразя,тела хакнат ли е?
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Re: Проблем с Nokia Maps

Писане by Snuupy Съб 29 Дек - 22:16

ivo777 написа:Тая грешка я мразя,тела хакнат ли е?
Не, мързи ме на тоя етап, ама ако пак даде няква такава ще ме отмързи на бързо...
Snuupy
Snuupy

Брой мнения : 39
Join date : 25.11.2011

Върнете се в началото Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Re: Проблем с Nokia Maps

Писане by SoulSurvivor Съб 29 Дек - 22:21

Snuupy написа:Тествай го ей сега, дори и да не е хванал сателит, само му дай да те навигира до някъде, ако чака сателити и не ти даде грешката... значи си ок, иначе и аз сега слагам 3.09 одеве не искаше грам да я захапе, тоест натискам върху иконата ама не реагира, което е странно... ако пак не стане, слагам твойта 3.04, че изтеглих няква ама дава Update Error, скапана работа.
аз съм с версията 3.09 на моята N8-ца и сега го тествах в офлайн режим да ме навигира до адрес с кола и ме намери за около 5 минути, но бях вътре вкъщи, че навън не издържах на студа...
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Join date : 20.07.2011
Age : 35
Местожителство : Варна, България

Върнете се в началото Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Re: Проблем с Nokia Maps

Писане by Snuupy Съб 29 Дек - 22:23

SoulSurvivor написа:
Snuupy написа:Тествай го ей сега, дори и да не е хванал сателит, само му дай да те навигира до някъде, ако чака сателити и не ти даде грешката... значи си ок, иначе и аз сега слагам 3.09 одеве не искаше грам да я захапе, тоест натискам върху иконата ама не реагира, което е странно... ако пак не стане, слагам твойта 3.04, че изтеглих няква ама дава Update Error, скапана работа.
аз съм с версията 3.09 на моята N8-ца и сега го тествах в офлайн режим да ме навигира до адрес с кола и ме намери за околоо 5 минути, но бях вътре вкъщи, че навън не издържах на студа...

Да бе, то и мене ме намира ама не иска да ме поведе.. ето каква грешка ми дава:
[You must be registered and logged in to see this link.]

И си изключи мобилните данни за всеки случай.

3.09 при мене грам не иска да тръгне, а при 3.04 е това...
[You must be registered and logged in to see this link.]

Изтеглих няква Sygic Aura, даде ми Disk error, дайте някви съвети поне за някъв Sygic да сложа.


Последната промяна е направена от Snuupy на Съб 29 Дек - 22:27; мнението е било променяно общо 1 път
Snuupy
Snuupy

Брой мнения : 39
Join date : 25.11.2011

Върнете се в началото Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Re: Проблем с Nokia Maps

Писане by SoulSurvivor Съб 29 Дек - 22:25

е не, на мен ми казва на къде да тръгна гласовата и ми маркира маршрута, както си му е реда...без подобно съобщение или каквото и да е...
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Join date : 20.07.2011
Age : 35
Местожителство : Варна, България

Върнете се в началото Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Re: Проблем с Nokia Maps

Писане by jorji Нед 30 Дек - 8:43

Току-що и аз ъпдейтнах, преди да прочета постовете ви, и с лек трепет стартирах - засега всичко е добре!

jorji
Symbian-Modders Дарител
Symbian-Modders Дарител

Брой мнения : 60
Join date : 16.06.2012

Върнете се в началото Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Re: Проблем с Nokia Maps

Писане by detector Нед 30 Дек - 10:16

Snuupy написа:Здравейте, от няколко дена Нокиа Мапс дава грешка като му зададеш маршрут да те навигира. Казва, че не може да започне навигирането с кола от тази точка. Пробвах на различни места, да преинсталирам картите, софтуера, нищо не помогна на две Нокиа 500 и една 5800. И при вас ли е така? Някой има ли информация отностно проблема?[img][/img]
Колега, проблема не е във версията на приложението, а във новата версия на картите. Трябва от някой друг телефон, на който не са ъпдейтнати картите, да копираш папка "cities". Тя се вижда ,като свържеш телефона с компютър в режим масова памет. Свържи твоя телефон в режим масова памет и изтрий папката "cities" и двата "qf" файла. Откачи телефона от кабела. Стартирай приложението карти. Изчакай малко. То ще си направи нова папка "cities" и "qf" файлове, но без инсталирана карта. След това закачи пак телефона с компютър в същия режим и копирай папката, която си взел от другия телефон, със старата версия на картите 0.2.46.103. Ако те попита замести всички файлове. Съжалявам, че не мога да ти дам старата версия. Имам четири нокии в къщи (N8-2бр, C6-01 и 700 FP2), но ги ъпдейтнах и четирите Sad . При тях всичко е наред. Навигацията си работи в офлайн режим.
П.П. За Nokia 500 версията на Карти е 3.06. По-високите са несъвместими. Намерих старата карта (от телефона на съседа).
Весело посрещане на новата година! Smile
[You must be registered and logged in to see this link.]
detector
detector

Брой мнения : 139
Join date : 11.03.2011
Age : 51
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Re: Проблем с Nokia Maps

Писане by ivo777 Нед 30 Дек - 11:04

Аз също нямам проблеми с последната версия,а и не пазя предишната...
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Re: Проблем с Nokia Maps

Писане by Snuupy Нед 30 Дек - 11:26

detector написа:
Snuupy написа:Здравейте, от няколко дена Нокиа Мапс дава грешка като му зададеш маршрут да те навигира. Казва, че не може да започне навигирането с кола от тази точка. Пробвах на различни места, да преинсталирам картите, софтуера, нищо не помогна на две Нокиа 500 и една 5800. И при вас ли е така? Някой има ли информация отностно проблема?[img][/img]
Колега, проблема не е във версията на приложението, а във новата версия на картите. Трябва от някой друг телефон, на който не са ъпдейтнати картите, да копираш папка "cities". Тя се вижда ,като свържеш телефона с компютър в режим масова памет. Свържи твоя телефон в режим масова памет и изтрий папката "cities" и двата "qf" файла. Откачи телефона от кабела. Стартирай приложението карти. Изчакай малко. То ще си направи нова папка "cities" и "qf" файлове, но без инсталирана карта. След това закачи пак телефона с компютър в същия режим и копирай папката, която си взел от другия телефон, със старата версия на картите 0.2.46.103. Ако те попита замести всички файлове. Съжалявам, че не мога да ти дам старата версия. Имам четири нокии в къщи (N8-2бр, C6-01 и 700 FP2), но ги ъпдейтнах и четирите Sad . При тях всичко е наред. Навигацията си работи в офлайн режим.
П.П. За Nokia 500 версията на Карти е 3.06. По-високите са несъвместими. Намерих старата карта (от телефона на съседа).
Весело посрещане на новата година! Smile
[You must be registered and logged in to see this link.]

Аз го направих по тоя начин:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Обаче ми коства 3ГБ... преинсталирах всичко, направих го с папката Cities дето ми даде и всичко е ок. Благодаря ти много! А защо по-високите са несъвместими, като 500 има по-мощен проц от Н8? Да не би да е от графичния ускорител или нещо друго?
Snuupy
Snuupy

Брой мнения : 39
Join date : 25.11.2011

Върнете се в началото Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Re: Проблем с Nokia Maps

Писане by detector Нед 30 Дек - 11:40

Несъвместими са по същите причини, поради които ви спряха и офлайн навигирането. За да купуваме по-новите им продукти, които в някой случаи са по-ограничени функционално от старите и доста по-евтини. Evil or Very Mad
detector
detector

Брой мнения : 139
Join date : 11.03.2011
Age : 51
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Re: Проблем с Nokia Maps

Писане by Snuupy Нед 30 Дек - 14:06

detector написа:Несъвместими са по същите причини, поради които ви спряха и офлайн навигирането. За да купуваме по-новите им продукти, които в някой случаи са по-ограничени функционално от старите и доста по-евтини. Evil or Very Mad
Е, искат да припечелват пари явно...
Snuupy
Snuupy

Брой мнения : 39
Join date : 25.11.2011

Върнете се в началото Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Re: Проблем с Nokia Maps

Писане by boby_cage Нед 30 Дек - 15:31

Старата версия на картите може да се намери в големия файл, с който се флашва допълнителната памет. Всеки, който иска да си я върне може да флашне телефона си, заедно с този файл. След флаш можете да си запазите папката cities, където са картите. И без това няма голяма полза от новата версия. Преди повече от половин година направиха кръгово движение близо до нас и още го няма отразено. За сравнение OFRM Geotrade го нанесоха още в следващата версия на картата си за Garmin. Моят съвет е всеки, който има удоволствието да ползва Symbian OS да си инсталира Garmin Mobile XT и да рутира безпроблемно с последната версия на OFRM Geotrade.
Весело посрещане на новата година!!!

boby_cage
Администратор
Администратор

Брой мнения : 718
Join date : 10.03.2011
Age : 45
Местожителство : Шумен

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Re: Проблем с Nokia Maps

Писане by dido01980 Вто 1 Яну - 19:19

Преведено с Гугъл тулбар


Nokia Maps 3.9.8 - Nokia устройство 3.9.4 - Offline Signed Belle - Nokia N8 - App Изтегляне

Nokia Maps Suite е обновен от бета етап и сега е offcially в магазин за устройства на Nokia Belle Nokia Нова версия на Nokia Maps Suite 2.0 (3.9.4) води до: гласово търсене, гео-етикет възпроизвеждане на снимки, подобряване Планер , нови уиджети и нова версия на Maps. Чрез Софтуерна актуализация или чрез Nokia Suite Можете да получите нова версия . Nokia 500 не се поддържа в момента, докато E6-00 не е съвместим с места и MyLocation джаджи С Nokia Map че винаги ще знаете точно какво се случва около вас. Веднага да намерите най-доброто от всичко, което във вашия град - кафенета, магазини, събития и още много други. Милиони места, които са прегледани и оценени по целия свят, с експертни съвети от Trip Advisor и Lonely Planet. И най-доброто от всички, вашият телефон идва с безплатна доживотна разходка и навигация диск, включително гласови завой-по-завой насоки.




И при мен на нокиа Н8 всичко си работи!!
Проблем с Nokia Maps 5685266y
Проблем с Nokia Maps 5685271v
dido01980
dido01980

Брой мнения : 30
Join date : 03.06.2011
Местожителство : Варна

http://Get your legit and exclusive GS:GO Beta Keys only at http

Върнете се в началото Go down

Проблем с Nokia Maps Empty Re: Проблем с Nokia Maps

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите