Welcome to Symbian-Modders Forum !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Новини от MeeGo конференцията в Сан Франциско 23-25 май 2011

Go down

Новини от MeeGo конференцията в Сан Франциско 23-25 май 2011 Empty Новини от MeeGo конференцията в Сан Франциско 23-25 май 2011

Писане by ivo777 Вто 24 Май - 19:08

Днес бях на 1-вия ден от MeeGo/Linux конференцията в Сан Франциско..обобщение на по-важните неща и снимки на бързо. Jim Zemlin беше главния герой днес, той се води Executive Director of The Linux Foundation

Новини от MeeGo конференцията в Сан Франциско 23-25 май 2011 MeegoНовини от MeeGo конференцията в Сан Франциско 23-25 май 2011 Meego

1. MeeGo ще се ползва от в най-различни уреди: хладилници, коли, таблети,нетбук,смарт,.. има огромен огромен потенцял. Напълно безплатна и отворена е платформата :eusa_clap: Ето това е бъдещата "екосистема" според тях:

Новини от MeeGo конференцията в Сан Франциско 23-25 май 2011 Meego

Говориха доста, за това как повечето производители на телефони в момента имат проблм, с факта че времето с което разполагат от разработка до "market ready" е намаляло драстично, заради стабилната конкуренция и бързото рарзвитие..но това ние консуматорите си го знаем, днес си взимаш галакси с 2 и след 6 месеца е стара техника.

в ляво е шефа на отдела open source развитие от Intel. Той общо взето каза, че интел ще изчака меего 1.3 и 1.4 за да пусне таблет или телефон на пазара. Новини от MeeGo конференцията в Сан Франциско 23-25 май 2011 Meego

2. QT quick в комбинация с QML е много силна платформа за разработка на приложения. Говорих с директора на QT и той ми каза, че от Nokia постепенно са започнали да намаляват потока от инвестиция в QT от както обявиха зделката с Microsoft. Като цяло ми каза, че нещата са доста странни в момента защото никой не знае какво точно ще стане с QT, и дали Nokia няма да го продаде. Работи се в/у порт за Android.

3. Nokia с МееGO съществува 100%. Най-вероятно ще е с HARMATTAN UX. Говорих с поне 3-ма, човека, и 3мата подтвърдиха. Не можах да изкопча кога ще се представи телефона. Като цяло чувстата към Nokia не са никак топли.. все пак Microsoft е главния противник на Open Source.Новини от MeeGo конференцията в Сан Франциско 23-25 май 2011 Meego

4. Nissan ще са едни от първите по-голями авто производители, които ще започнат да използват MeeGo в колите си. Един от гостите беше човека, които отговяря за софтуера в колита на Nissan.. доста интересни неща каза, ще ги допълня по-късно. BMW също се очаква да пуснат нещо такова до края на 2012
Ето го и него в средата Tsuguo Nobe :
Новини от MeeGo конференцията в Сан Франциско 23-25 май 2011 Meego

а това е работеща meego платформа разработена от китайски авто производител. Аз я разцъках, доста добре се справя.
Новини от MeeGo конференцията в Сан Франциско 23-25 май 2011 Meego

5. Имаше доста таблети и прототипи на такива с MeeGo 1.2 ..

Това е пробен UI в/у meego 1.2 на няква малка фирма от Норвегия
Новини от MeeGo конференцията в Сан Франциско 23-25 май 2011 Meego
2 нетбука, доста добре работеха и 2таНовини от MeeGo конференцията в Сан Франциско 23-25 май 2011 Meego

На голям екран през HDMI
Новини от MeeGo конференцията в Сан Франциско 23-25 май 2011 Meego

Общо взето много информативно.. и приятна обстановка. Безплатен обяд.. даже и водата беше MeeGo, заеби..

Новини от MeeGo конференцията в Сан Франциско 23-25 май 2011 Meego

Толкова много N8-ци не бях виждал на едно място.. всеки 2-ри имаша или N900 или N8, много често комбинация от 2те :chuckle:

Източник: моя добър приятел Владо,живеещ в САЩ
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите