Welcome to Symbian-Modders Forum !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

+47
banga
mitko992
kalcho
batangoster
yozov
mastersa6o
pavelyonov
plamenmr
Baksa
DarkLover
hahavel
filiopov14
paco88
Joro Velichkov
miiladiin
ivosi
vlaf
ditomi
detector
niksi123
sarpy
Tsokev_MD
vantsi55
tokata16
boiko1
SoulSurvivor
Bobkata3302
ednotri
alexbg67
morto
epoc
jojo
niksana8584
achodemo
Voyager
eksoldier
novak
alexx
Stanger
Teodor
jindo
edis_feyziev
boby_cage
goranowwww
Dracona
collectorbg
ivo777
51 posters

Страница 8 от 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by paco88 Съб 14 Апр - 8:20

Изчезна ми вибрацията при отсрещното приемане на разговора Sad фирм-а който ползвам е със сменения шрифт дето единицата е малко по висока от останалите цифри.Някой да има идея?
paco88
paco88

Брой мнения : 269
Join date : 31.08.2011
Age : 35
Местожителство : Аксаково

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by mastersa6o Сря 18 Апр - 18:03

Колеги защо за Н8 няма фенерче със светкавицата? Rolling Eyes

mastersa6o

Брой мнения : 10
Join date : 12.12.2011

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by alexbg67 Сря 18 Апр - 18:28

mastersa6o написа:Колеги защо за Н8 няма фенерче със светкавицата? Rolling Eyes
Тези "фенерчета" се получават при наличие на диодна лампа, 8чката разполага със Зенонова (xenon) светкавица, която дава в пъти по-ярка светлина, но краткотрайна. По-качественото изкуствено осветление, бъди убеден!

alexbg67

Брой мнения : 485
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by yozov Пон 23 Апр - 12:31

Здравейте, вчера при поредната синхронизиция м/у N8 u CPU, чрез Nokia Suite, се случи следния бъг: на компютъра бяха прехвърлени над 500 снимки (настройката на Nokia Suite е за автоматично синхронизиране на снимките при всяко закачане на телефона). Реално направените, несинхронизирани снимки с камерата на телефона бяха неповече от 10, а всички останали бяха "временни" профилни, харесвани и други извлечени от Facebook (използвам fMobi с включен уиджет за известия). Поради някаква причина тези временни снимки не спират да се трупат в С:\data\.config\fmobi, програмата е инсталирана на D:\ и от галерията не са видими. Някакво предложение за рашение, преди С`то да се е наляло? Сега е със свободни "цели" 12мб Suspect
yozov
yozov

Брой мнения : 23
Join date : 16.06.2011
Age : 39
Местожителство : Стара Загора

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by alexbg67 Пон 23 Апр - 12:37

Заради това дилийтнах мобито, а ако не можеш без него, по-често му натискай Clear cashe.

alexbg67

Брой мнения : 485
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by yozov Пон 23 Апр - 13:08

alexbg67 написа:Заради това дилийтнах мобито, а ако не можеш без него, по-често му натискай Clear cashe.

със старата версия нямах дертове, особено това с прехвърлянето на снимките, което си е чист бъг според мен. "Clear cashe" ако помага, мисля че и с изключване на кеш`а ще се получи... надявам се поне, защото програмата ми допада и доста често я използвам.
yozov
yozov

Брой мнения : 23
Join date : 16.06.2011
Age : 39
Местожителство : Стара Загора

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by batangoster Сря 25 Апр - 17:02

Здравейте, нещо ми се прецака календара на телефона - N8 и Belle от Nokia Suite. Днес го видях това пишейки нова задача с напомняне. Оказа се, че телефона уж запомни напомнянето, а то никакво го няма. Ще мине ли това без преинсталиране?
batangoster
batangoster

Брой мнения : 25
Join date : 26.03.2012

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by kalcho Чет 3 Май - 9:41

Смених си стъклото на N8 след като счупих оригиналното, първо ми сложиха някакво на което пишеше C0 , беше само стъкло тел. вървеше нормално,но се разлепи, смениха ми го с друго вече с рамка и надпис N8, но сега тъча хваща тук там или натискам едно а се включва друго, флашнах го същото. Има ли вариант за някаква калибровка на дисплея?

kalcho

Брой мнения : 63
Join date : 23.11.2011

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Joro Velichkov Чет 3 Май - 10:41

Сигурно не е сложено добре. Аз 2 пъти сменях стъкло,първия път не ми сложиха оригинално,и не пасваше добре,влизаше прах и въобще не ставаше за нищо. Вече 3 месеца съм с оригинално и няма проблеми,важно е да се постави хубаво и да си пасне идеално.
Joro Velichkov
Joro Velichkov

Брой мнения : 57
Join date : 09.03.2011
Age : 52

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by kalcho Пет 4 Май - 6:51

Трето стъкло ми слагат техника се кълне че е оригинално, след рестарт за малко работи нормална след това тъча започва да хваща тук там и кат ми звъннат екрана гасне и не мога да вдигна

kalcho

Брой мнения : 63
Join date : 23.11.2011

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Joro Velichkov Пет 4 Май - 8:23

Колко пари ти взеха за стъклото? Аз също имах,проблем с гаснене при звънене. Имаше много прах (от сложеното кофти стъкло) и се ебаваше сензора.
Joro Velichkov
Joro Velichkov

Брой мнения : 57
Join date : 09.03.2011
Age : 52

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by kalcho Пет 4 Май - 11:20

80лв.

kalcho

Брой мнения : 63
Join date : 23.11.2011

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Joro Velichkov Пет 4 Май - 12:38

Първото (проблемното) ми беше 90лв,само стъкло без рамка . За второто (с рамка) ми взеха 130 или 140 не помня вече. Като го натискаш по краищата,потъва ли някъде? Също така ако ти влиза прах ,значи не е сложено добре.
Joro Velichkov
Joro Velichkov

Брой мнения : 57
Join date : 09.03.2011
Age : 52

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by mastersa6o Съб 5 Май - 11:01

Телефона ми не може да ме локализира през Nokia maps, когато съм го оставил само с включен Integrated GPS. Пробвах няколко пъти на открито място седи по 40 минути и все червената точка мига и не става. Когато бях с оригиналния фирм ставаше, а сега колкото пъти и да флашвам все не иска. След флашовете инсталирам само Nokia Maps Suite 2.00, да не трябва случайно още нещо да се инсталира?

mastersa6o

Брой мнения : 10
Join date : 12.12.2011

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by plamenmr Съб 26 Май - 11:25

Преди няколко дена реших да рестартирам телефона Нокия Н8 и след това не можеше да се включи. Зареждаше само точките в самото начало и то по няколко пъти и после огасваше. Опитах няколко пъти и все до там. И преди ми го е правило,но се оправяше сам.Префлашнах го и всичко се оправи,но днес пак го направи същия номер,понеже нещо заби и след изключване и включване пак така няколко пъти,но този път пак се оправи от самосебе си. Какъв може да е проблема?
plamenmr
plamenmr

Брой мнения : 100
Join date : 14.03.2011
Местожителство : гр.Балчик

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by mitko992 Съб 26 Май - 11:32

Ами не се сещам за друго освен пак префлаш, но ако не си този път да направих формат на картата памет и вътрешната памет и хард ресет и тогава да флашнеш, за друго не се сещам от каквото може да е Smile

mitko992

Брой мнения : 85
Join date : 18.04.2011

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by plamenmr Съб 26 Май - 11:35

mitko992 написа:Ами не се сещам за друго освен пак префлаш, но ако не си този път да направих формат на картата памет и вътрешната памет и хард ресет и тогава да флашнеш, за друго не се сещам от каквото може да е Smile
Ок.Благодаря. Не бях правил формат,но сега ще направя. Дано е софтуерен проблема.
plamenmr
plamenmr

Брой мнения : 100
Join date : 14.03.2011
Местожителство : гр.Балчик

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by banga Нед 27 Май - 15:04

Здравейте,
Имам N8 от година и половина и досега съм нямала никакви проблеми,но от 1-2 дни започна да се саморестартира ,да търси ПИН и да губи мрежа.Снощи и батерията ми е паднала,а днес изобщо немога да го включа Evil or Very Mad Дайте съвет

banga

Брой мнения : 7
Join date : 12.03.2011

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by SoulSurvivor Нед 27 Май - 17:03

banga написа:Здравейте,
Имам N8 от година и половина и досега съм нямала никакви проблеми,но от 1-2 дни започна да се саморестартира ,да търси ПИН и да губи мрежа.Снощи и батерията ми е паднала,а днес изобщо немога да го включа Evil or Very Mad Дайте съвет
флаш, или в сервиз, там да го флашнат, ако смяташ че няма да се оправиш сама, иначе във форума има достатъчно информация, кое, как става и какво може да се обърка, съответно как да се оправи...
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Join date : 20.07.2011
Age : 35
Местожителство : Варна, България

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by iv.yanko Пон 8 Окт - 22:06

Здравейте,

странен проблем. Не мога да персонализирам профилите на телефона. Мога да преминавам от профил на профил, но не и да им променям настройките. Независимо с коя версия флашна телефона, първоначално всичко е о.к., но в момента в който след това от бекъп чрез файл мениджъра или чрез бекъпа на нокия сюит си възстановя контактите, проблема се появява. От бекъпа възстановявам само контактите, без настройки и т.н.

Някакви идеи?

iv.yanko

Брой мнения : 9
Join date : 10.04.2012

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by SoulSurvivor Пон 8 Окт - 22:31

това на мен до сега не ми се е случвало, но пък и след чист флаш и възстановяване само на контактите ми се струва невъзможно...как по-точно не ти дава да им промениш настройките, като избереш профила имаш само активиране без персонализиране, така ли?
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Join date : 20.07.2011
Age : 35
Местожителство : Варна, България

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by iv.yanko Вто 9 Окт - 14:20

SoulSurvivor написа:това на мен до сега не ми се е случвало, но пък и след чист флаш и възстановяване само на контактите ми се струва невъзможно...как по-точно не ти дава да им промениш настройките, като избереш профила имаш само активиране без персонализиране, така ли?

Абсолютно, без да бъркам. Няколко пъти вече съм флашвал като излезе нова версия. Всеки път възстановявам след това от бекъп контактите, понякога маркери и съобщения, но никога файлове и настройки. И всеки път се получава този бъг. В подменюто след активиране се вижда възможност за персонализиране, но като се избере персонализиране просто ме връща в меню профили. Това е с всички версии, и от форума и от Навифърм. Включително съм пробвал и след като се е получило, само да възстановя заводски настройки, но варианта без изтриване на лична информация, проблема не се оправя. Знам, че е странно, но се изчерпах от към идеи от какво може да е. Мисля, следващия път да си възстановя контактите от единични файлове, варианта в който всеки контакт е на отделен файл, макар, че ще трябва да си създам групите наново ръчно.

iv.yanko

Брой мнения : 9
Join date : 10.04.2012

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by x1988 Пон 26 Ное - 5:54

Темата е стара ама....Същия проблем с лилавия дисплей се появи и на C7.Телефона се оправя с рестарт. Wink
x1988
x1988

Брой мнения : 31
Join date : 05.04.2011
Местожителство : Мюнхен

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by RADI22 Сря 6 Мар - 9:32

За да не отварям нова тема искам да попитам тук за нещо леко странно. На хардуерния бутон за менюто на 808 ми се появи едно леко като "припукване" от време на време. След като го натисна веднъж след това при последващи натискания всичко си е наред. До следващия път когато известно време не съм го натискал и пак първоначално го има това "припукване". Ако някой е срещал нещо подобно, ако може да сподели, защото се чудя дали евентуално да правя някаква рекламация???

RADI22

Брой мнения : 28
Join date : 27.11.2012

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by zaven74 Сря 6 Мар - 9:56

Да не отварям нова тема искам да попитам защо след като пусна игра Angry Burds Fruit ninga и ли друга само черен екран и не зарежда играта,компонент ли липсва някъкъв Qt библиоттека ли

zaven74

Брой мнения : 78
Join date : 10.03.2011

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 8 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 8 от 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите