Welcome to Symbian-Modders Forum !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

+47
banga
mitko992
kalcho
batangoster
yozov
mastersa6o
pavelyonov
plamenmr
Baksa
DarkLover
hahavel
filiopov14
paco88
Joro Velichkov
miiladiin
ivosi
vlaf
ditomi
detector
niksi123
sarpy
Tsokev_MD
vantsi55
tokata16
boiko1
SoulSurvivor
Bobkata3302
ednotri
alexbg67
morto
epoc
jojo
niksana8584
achodemo
Voyager
eksoldier
novak
alexx
Stanger
Teodor
jindo
edis_feyziev
boby_cage
goranowwww
Dracona
collectorbg
ivo777
51 posters

Страница 3 от 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Dracona Сря 30 Мар - 16:31

Така моя проблем е следния.
Когато телефона засилва яркоста си премигва целия дисплей в лилово-розов оттенак. Личи си доста. После се нормализира, но премигва всеки път като светва екрана или сензора дава повече яркост. Макар, че тия от вива ми се правеха на интересни и казваха, че не си било личало. След като видях това премигване си качих снимки на сивия спектър и точно след черното е лилаво. След това си продължава сивото както трябва да е. Постоянното лилавеене е само при най тъмно сиво. В телефона няма каде да се види. Аз го забелязах на темите миднайт (доло двата бутона - Опции и Повоквания) Това не ме дразни толкова (лилавото вместо сиво), но птемигването ми бърка в очите. Казаха ми, че ако го дам пак няма да го оправят. Викам им дайте една нова нокиа за сравнение те ми викат нямаме. Викам им да си купя още една та да ми оправите тая, те ме гледат като гръмнати. Затова искам да направим едно сравнително клипче с някои колега от форума да им го дам с телефона и да покажа на тия тъпанари какъв е проблема. Някои ако има желание за това да каже. Пък аз ще почерпя.
Dracona
Dracona

Брой мнения : 140
Join date : 11.03.2011
Age : 36
Местожителство : София / Пазарджик

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by jindo Сря 30 Мар - 17:49

novak написа:Някой може ли да опише подробно проблема с частичното оцветяване във виолетово на екрана на N8. Освен в менюто, има ли виолетово оцветяване и в различните пограми, игри и т.н. При снимки или видео пак ли се оцветява (гледам на колегите постнатите снимки, че са само от начален екран и менюто). Моля за по-конкретно описание, защото и при мен има такова оцветяване, но слабо се забелязва. След употреба (месец, два или повече) дали оцветяването ще се усилва (като резултат от натрупване на грешки от неправилния драйвер)

Оцветяването се проявява в тъмните градиенти или поне там е най-лесно да се забележи. Не съм срещал информация за задълбочаване на проблема, но има хора при които виолето избледнява на дневна светлина.

п.п - [You must be registered and logged in to see this link.] - това е перферктният тест за този вид проблем.
jindo
jindo

Брой мнения : 64
Join date : 10.03.2011
Местожителство : Берлин, Германия

http://www.favtool.com

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Dracona Сря 30 Мар - 18:28

Тук има писано за проблема [You must be registered and logged in to see this link.]
Моя дисплей е както е описал човека на 4-тия пост. Нямам такива фрапиращи промени както в 5-тия пост. Не мога да разбера каква им е ползата на сервизите да се правят на ударени. Наистина на тъмно не се забелязва почти. Но ако е на средна или максимална яркост се вижда много ясно. Но мен по ме дразни факта, че като светва дисплея от най-затъмнен към средно положение или от средно към най-ярко премигва в виолетово за секунда и се нормализира после. Не мога да проумея след като проблема е доста нашумял и ясен, тези от сервиза са ми го върнали и са констатирали, че всичко му било наред.
Dracona
Dracona

Брой мнения : 140
Join date : 11.03.2011
Age : 36
Местожителство : София / Пазарджик

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by novak Чет 31 Мар - 8:19

Благодарности на jindo за линка за тест на виолетовия дисплей [You must be registered and logged in to see this link.] - така можем директно в сервиза да пробваме дали е отстранен проблема с екрана.

Благодарности на Dracona за линка с подробните дискусии на братята руснаци [You must be registered and logged in to see this link.] - тук можем да насочваме сервизите как да разберат, че има проблем, който е изследван и който не е единичен, с виолетовото оцветяване на N8 и C7.

Благодарности на ivo777 за форума, че го има. Аз също попаднах на виолетова N8, беше точно една вечер в мен. От вчера е на сервиз, като нито продавача, нито от сервиза дори и не бяха чували за проблема. Оставих им линка на нашия форум за справка.
Затова моля, Уважаеми съфорумци - поствайте линкове, които да разясняват и ограмотяват родните сервизи!

Въпрос: Попадали ли сте на официално изявление на Нокия или на техен оторизиран продавач, които да са признали или коментирали проблема? Ако може да поставите линка на видно във форума място, та всички да го виждат и да го показват на сервизите.

novak
Symbian-Modders Дарител
Symbian-Modders Дарител

Брой мнения : 136
Join date : 12.03.2011
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Dracona Чет 31 Мар - 13:32

Днеска беше тежък ден. Сутринта ходих да търся представителството на Нокиа за България. Макар и малко на късмет успях да говоря с един от, предполагам, шефовете за България. Дори той имаше същия телефон и ги сравнихме. При него премигване нямаше! Почна да ми обеснява, че няма официално становище, че това било масово производство и можело да има разлики и т.н. Това което успях да получа като информация от него е къде се намира сервиза Омнител, който е официалния за Нокии от Виваком. Отидох на място в сервиза и извиках човека, който ми е гледал телефона и не е намерил проблем. Показах му и той каза- да има въпросните явления, но ние нищо не може да направим защото от нокиа нямали официално становище. Каза ми да го пусна пак през виваком и те да го пратили на "по-горно ниво" за проверка. Спомена, че ще го пратят в Унгария за проверка. Айде пак във Вива пуснах го на ново за сервиз, като описахме пак проблема. Сложих въпросните тестови снимки и написах, че съм ходил в сервиза им и отклоненията са били констатирани.
Общите оправдания са, че видиш ли това е нормално за Н8 всички били такива. На интернет сайтове и менения не вярвали "Можело всеки да си пише каквото иска".
Mad Mad Mad Mad Mad Mad
Dracona
Dracona

Брой мнения : 140
Join date : 11.03.2011
Age : 36
Местожителство : София / Пазарджик

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by edis_feyziev Сря 6 Апр - 12:14

когато осветявам сензора на моята н8-ца цветовете се оправят не знам как, но става. Ако някой от вас има същия проблем да пробва. Мисля че проблема може да се оправи със светлинния сензор. Софтуерно може ли ?

edis_feyziev

Брой мнения : 14
Join date : 09.03.2011

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by collectorbg Сря 6 Апр - 12:24

След 15 дневен престой,вчера ми върнаха телефона от сервиз!Сменен е дисплея и всичко вече е наред. cheers
collectorbg
collectorbg
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 197
Join date : 09.03.2011
Age : 54
Местожителство : Троян

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by ivo777 Сря 6 Апр - 12:30

Хех,чак да не повярваш,че в България нещо може да стане от първия път Laughing
Честито,и дано това ти е последния проблем с телефона Very Happy
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Dracona Сря 6 Апр - 20:02

collectorbg написа:След 15 дневен престой,вчера ми върнаха телефона от сервиз!Сменен е дисплея и всичко вече е наред. cheers

Браво. Радвам се, че поне при теб всичко е наред от първия път. Очаквам и на мен скоро да ми го върнат. Надявам се оправен, но имам съмнения. Предложението са сравнително клипче, с изправна Н8, на премигването на дисплея остава валидно. Ако трябва 10 пъти ще го оставя за сервиз, но няма да се примиря с това премигване.
Dracona
Dracona

Брой мнения : 140
Join date : 11.03.2011
Age : 36
Местожителство : София / Пазарджик

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by novak Сря 6 Апр - 21:45

collectorbg написа:След 15 дневен престой,вчера ми върнаха телефона от сервиз!Сменен е дисплея и всичко вече е наред. cheers

кажи името и града на сервиза, че май е единствения приел проблема за сега

novak
Symbian-Modders Дарител
Symbian-Modders Дарител

Брой мнения : 136
Join date : 12.03.2011
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by collectorbg Чет 7 Апр - 5:32

novak написа:
кажи името и града на сервиза, че май е единствения приел проблема за сега
Занесох го в офис на Виваком,а те го изпращат в сервиз на Омнител в София.


П.П. Да не забравяме,че съм приложил диск със снимки към рекламацията!
collectorbg
collectorbg
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 197
Join date : 09.03.2011
Age : 54
Местожителство : Троян

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty д

Писане by goranowwww Чет 7 Апр - 16:56

Значи като си заключа телефона и съм сложил програмата sleepingscreen цветовете след заключването стват ужасни , сякаш контраста и се маха , някой да има идея ?
goranowwww
goranowwww

Брой мнения : 62
Join date : 09.03.2011

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by eksoldier Съб 9 Апр - 7:18

Здравейте, радвам се за новия форум!
Моят проблем е, че след задържане на бутоните за бързо набиране телефона се рестартира. Няколко поредни пъти един след друг прави рестарт, изчаквам да си зареди виджетите влизам пак да набера даден номер със задържане на бутон и се повтаря цялата процедура. Ако набера даден номер от дневника или контактите няма проблем - не се рестартира, но след това като пробвам пак бързото набиране и бам ресет... Не знам кога точно и как зацепва, но се оправя от само себе си, но след време пак почва с ресетите... Проблема го забелязах преди 2 3 седмици. Телефона е Н8. Ако имате идеи от какво може да е ще се радвам да ги споделите.

eksoldier

Брой мнения : 178
Join date : 10.03.2011

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Voyager Сря 13 Апр - 11:30

Здравейте и от мен. Аз пък си взех Е7 и при мен проблемът с рестрартирането също е налице. Дори телефона се рестартира и при заключено положение, без никаква външна намеса от моя страна. Явно проблемът на Нокия е всеобщ и той обхваща и нас.
Въпросът ми е следният - може ли да се даде еднозначен отговор на причината за рестрартите, дали е проблем на софта, или е хардуерен проблем?

Voyager

Брой мнения : 12
Join date : 10.04.2011

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by ivo777 Сря 13 Апр - 12:10

@escolider и @Voyager,с коя версия на Firmware сте?Ако не сте с последните ъпдейтнете,а ако сте с последните версии префлашнете телефоните си и кажете дали проблема с рестартите продължава.
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by achodemo Сря 13 Апр - 12:28

и при мен го има проблема с лилавеенето на тъмните нюанси между черното и сивото . Най много ме дразни и се забелязва в разглеждането на снимки или видео и филми , но аз май свикнах с мисълта ,че така ще си бъде , защото не вярвам да го оправят в тукашните сервизи , а за подмяна с нов тук в България май само може да се навият ,ако е тотал умрял телефона . Сигурен съм даже ,че въобще тукашните ”майстори " няма да го признаят за дефект . Целия проблем обаче произлиза от това ,че нашата мила татковина е на г*за на географията за тези от Нокиа . Например ови суита от всички езици май само български не знае. Изненадващо е даже ,че предлагат телефоните си с бългаско миню въобще. А за такова нещо като Nokia care в България даже не става и дума.

achodemo

Брой мнения : 97
Join date : 09.03.2011
Age : 45
Местожителство : Габрово

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Voyager Сря 13 Апр - 13:19

Иво, лично аз съм с най-новата версия на софта. До този момент веднъж му бяха върнати заводските настройки, диска се форматира, а проблемите продължиха. Това ли имаш предвид или флашването, което си описвал ти във форума? /или май е едно и също, а аз не съм много в час/

Voyager

Брой мнения : 12
Join date : 10.04.2011

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by ivo777 Сря 13 Апр - 13:21

Бъркаш за Nokia Care,намира се във Варна.
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by eksoldier Сря 13 Апр - 14:06

За пореден път се оказва, че Jbak TaskMan v.1.41 ми прави проблеми с рестарта и повече докато не си оправят бъговете няма да я инсталирвам. От както я махнах нямам проблеми. Относно фирма Иво, не искам да си затрия бг менюто и фонетиката, с V.011.012 съм, а и не съм много навътре с префлашването, поне за сега...

eksoldier

Брой мнения : 178
Join date : 10.03.2011

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Voyager Сря 13 Апр - 14:58

Добре, де, ама ако може някой да ми каже проблемът от харда ли е или е от софтуеъра. Бих желал да знам преди да отида до магазина да се разправям.

Voyager

Брой мнения : 12
Join date : 10.04.2011

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by eksoldier Сря 13 Апр - 15:03

Аз вече почвам да вярвам, че проблемите с рестарта идват от некачествено направени програми...

eksoldier

Брой мнения : 178
Join date : 10.03.2011

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Voyager Чет 14 Апр - 12:59

Аз моята Е7 /PR 1.1, версия на софта - 014.002, продуктов код 059C9S0/ мога ли да я флашна с Phoenix-а, по начина подробно описан от Ivo777 в общите уроци и касаещ N8?
Доколкото изчетох по-горе флашването не засяга гаранцията?
Кое е най-лошото, което може да се случи, какво означава телефона "да умре" - хвърлям го в кофата ли?

Voyager

Брой мнения : 12
Join date : 10.04.2011

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Teodor Чет 14 Апр - 19:08

goranowwww написа:Значи като си заключа телефона и съм сложил програмата sleepingscreen цветовете след заключването стват ужасни , сякаш контраста и се маха , някой да има идея ?

Дай един screenshot да сравним с нашите. Имай предвид, че изобщо не трябва да очакваш високо-контрастни картинки при този screensaver. Нормално е на светло едва да се виждат, а и да са доста пикселизирани.

Иначе е страхотно приложение, всички приятели, които го видяха (притежатели на всякакви други "умни" телефони) много го харесаха. Е, факт е, че не сме компания от фанатици на тема "каква марка ми е телефона" Smile
Teodor
Teodor

Брой мнения : 71
Join date : 09.03.2011
Age : 39
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by edis_feyziev Пет 15 Апр - 19:40

[You must be registered and logged in to see this link.]
В този форум пише, че проблемът с лилавия дисплей е оправен с Tweaks или нещо като Light Settings.
Някой ще може ли да обясни как става или да даде подобна програмка за да оправим този проблем.
Мерси предварително Smile

edis_feyziev

Брой мнения : 14
Join date : 09.03.2011

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by ivo777 Съб 16 Апр - 5:44

Програмата TweakS е публикувана във форума още в 11.20 часа на 14-ти април 2011-та година... [You must be registered and logged in to see this link.]
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 3 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите