Welcome to Symbian-Modders Forum !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

+38
djvoyager
etgecata
ivanpop
plamenmr
ryanfilips
alexbg67
SoulSurvivor
shper
уди кълвача
NemesiS
kenanfb
vickyrado
s_toshkov
boby_cage
abs111
pavelyonov
pudelo0
komkom70
ivosi
cecopeco
eksoldier
novak
ivo.pif
todormm
thedevil4
shivika
Чо :)
picco
niksana8584
jojo
baibrother
aftermax
ednotri
stivko
SmasHinG
achodemo
Voyager
ivo777
42 posters

Страница 1 от 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by ivo777 Чет 10 Мар - 9:40

Поради големия интерес относно това как става флашването на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 тук ще се опитам да дам максимално подробни разяснения.Това което ще видите тук го няма никъде в Интернет,всички теми за това как става флаша са малко или много различаващи се една от друга,а повечето от тях са меко казано объркващи.Правилния и точен начин за това как става го открих сам,на цената на това,че на 2 пъти убих телефона си поради подвеждащи инструкции.

Ето ги и стъпките:

1.Силно препоръчително е на компътъра си да имате инсталиран Nokia PC Suite или Ovi Suite,телефона поне един път да е включван към компютъра посредством USB кабела от комплекта към телефона (за да си инсталира всички нужни драйвъри).
2.Изтегляте и инсталирате [You must be registered and logged in to see this link.]
По време на инсталацията се съгласявате със всичко което ви пита програмата,включително и това дали да инсталира драйвъри от неудостоверен източник.След инсталацията правите задължителен рестарт на компютъра.
3.Изтегляте файловете за флашването чрез Navifirm и ги поставяте в C/Program Files/Nokia/Phoenix/Products/RM-596
3.Свързвате телефона с компютъра посредством USB кабела за да се инсталират всички нужни драйвъри.За още по-сигурно разкачете телефона и го закачете пак и изчакайте още няколко минути ако някой драйвър не се е инсталирал успешно от първия път от втория да стане (при мен така се получи,затова ви заострям вниманието).
4.При ВКЛЮЧЕН телефон стартирате Phoenix:


Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 1

От падащото меню на Connections променяте от NO CONNECTIONS на USB (USB-то където е закачен вашия телефон,в моя случай това е USB-1,при вас може да е различно)

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 2

След това давате File-Scan Product

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 3

Изчаквате програмата да намери телефона до появяването на този надпис най-отдолу

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 4

След това давате на Flashing-Firmware Update

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 5

Ще излезе следния прозорец,цъкнете на мястото означено със стрелката

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 6

След това избирате файловете за флаш и натискате бутон OK

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 7

Phoenix вече е заредила файловете за флаша,сега трябва да натиснете бутон Refublish

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 8

Ще се появи съобщение за липсващ файл,игнорирате го,натискайки бутон ''Да''

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 9

След което флашването ще стартира.Започва отброяване в проценти-10%,20%,30%...Изчаквате програмата да приключи флашването на телефона.Накрая трябва да излезе този прозорец:

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 10


Натискате бутон ''OK'' ,изчаквате телефона да стартира и чак след това разкачете USB кабела.Честито,сега вашия телефон вече с най-новия Firmware ъпдейт!
Приятно и безпроблемно ползване от мен!



ВАЖНО: Препоръчително е да стартирате Phoenix с Администраторски права: десен клик върху прекия път на Phoenix-Свойства-Съвместимост-Стартирай тази програма като Администратор-Приложи-OK

Ако спазвате стриктно указанията няма да имате никакви проблеми!!!!И помнете,че всичко което правите го правите изцяло на собствена отговорност!!!Ако възникне проблем и нещо се омаже (телефона не иска да се включи след флаша) пробвайте по метода,описан в тази тема,помага в 100% от случаите
: [You must be registered and logged in to see this link.]


Тествано и работи както на 32-битови,така и на 64-битови операционни системи!
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by Voyager Пет 15 Апр - 9:25

Предварително се извинявам, ако съм поставил поста на неправилното място и ако модератора реши нека го премести, но бих желал да получа отговор на моя въпрос.
Е7-та /PR 1.1, версия на софта - 014.002, продуктов код 059C9S0/ мога ли да я флашна с Phoenix-а, по начина подробно описан по-горе.
Флашването засяга ли гаранцията?

Voyager

Брой мнения : 12
Join date : 10.04.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by ivo777 Пет 15 Апр - 9:29

По първия въпрос - да,по втория - не.
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by Voyager Пет 15 Апр - 9:39

Благодаря за отговора. Почвам го!

Voyager

Брой мнения : 12
Join date : 10.04.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by Voyager Съб 16 Апр - 9:41

Ivo777, може би няма да е лошо да внесеш още малко пояснения относно горната твоя т. "3. Изтегляте файловете за флашването чрез Navifirm и ги поставяте в C/Program Files/Nokia/Phoenix/Products/RM-596". и по точно - като си намериш продуктовия код в Navifirm, в дясната колона се появява колона предполагам инсталационни файлове. От тях автоматично са маркирани определени файлове. Въпросът ми е сваляме само тези файлове, които програмата е маркирала или Mark All и сваляме всички файлове?

Voyager

Брой мнения : 12
Join date : 10.04.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by achodemo Съб 16 Апр - 9:48

Voyager написа:Ivo777, може би няма да е лошо да внесеш още малко пояснения относно горната твоя т. "3. Изтегляте файловете за флашването чрез Navifirm и ги поставяте в C/Program Files/Nokia/Phoenix/Products/RM-596". и по точно - като си намериш продуктовия код в Navifirm, в дясната колона се появява колона предполагам инсталационни файлове. От тях автоматично са маркирани определени файлове. Въпросът ми е сваляме само тези файлове, които програмата е маркирала или Mark All и сваляме всички файлове?


Ако си в меню Production External на NaviFirm сваляш всички файлове ,които най-често са 6 на брой , но тъй като в тях понякога ,незнам защо , липсва точно този файл който се замества с хакнатия такъв , се изтегля допълнително само че от другото меню Nokia Care Suite . Файла за които става въпрос е със разширение uda.fpsx

Всъщност ,ако ще флашваш със хакнат фирм няма нужда да теглиш този файл , направо слагаш хакнатия в папката при другите оригинални файлове ,които си свалил от нави-то и флашваш ! cheers

achodemo

Брой мнения : 97
Join date : 09.03.2011
Age : 45
Местожителство : Габрово

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by SmasHinG Пон 18 Апр - 18:02

След флаша всичко мина гладко и идеално, но снимките програми игри и всичко без настройките си седи от масс меморито което е. Фактически гледам ми е изтрило определени приложения и като цяло формат на C:/ e направено. Някой идея как може да се занули абсолютно всичко включително и масс меморито да се форматира да няма снимките и другите му там работи които са в нея ?
SmasHinG
SmasHinG

Брой мнения : 270
Join date : 15.04.2011
Age : 39
Местожителство : гр. Раковски

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by achodemo Пон 18 Апр - 18:22

smash написа:След флаша всичко мина гладко и идеално, но снимките програми игри и всичко без настройките си седи от масс меморито което е. Фактически гледам ми е изтрило определени приложения и като цяло формат на C:/ e направено. Някой идея как може да се занули абсолютно всичко включително и масс меморито да се форматира да няма снимките и другите му там работи които са в нея ?

Първо форматираш Е после флашваш !

achodemo

Брой мнения : 97
Join date : 09.03.2011
Age : 45
Местожителство : Габрово

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by SmasHinG Пон 18 Апр - 19:49

achodemo написа:
smash написа:След флаша всичко мина гладко и идеално, но снимките програми игри и всичко без настройките си седи от масс меморито което е. Фактически гледам ми е изтрило определени приложения и като цяло формат на C:/ e направено. Някой идея как може да се занули абсолютно всичко включително и масс меморито да се форматира да няма снимките и другите му там работи които са в нея ?

Първо форматираш Е после флашваш !
А как става това форматиране на Е защото никъде нищо не е споменато за тая цел ?
SmasHinG
SmasHinG

Брой мнения : 270
Join date : 15.04.2011
Age : 39
Местожителство : гр. Раковски

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by Voyager Пет 22 Апр - 5:24

Може би прекалявам, но искам да попитам пак - значи от Навито сваляме всички файлове от менюто External, които са точно 6 на брой.
А от Care Suite-та сваляме единствено файла с разширение udf.fpsx? Или към първоначално маркираните добавяме само този с udf.fpsx, или маркираме всички и ги сваляме?

Voyager

Брой мнения : 12
Join date : 10.04.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by SmasHinG Пет 22 Апр - 6:52

Voyager написа:Може би прекалявам, но искам да попитам пак - значи от Навито сваляме всички файлове от менюто External, които са точно 6 на брой.
А от Care Suite-та сваляме единствено файла с разширение udf.fpsx? Или към първоначално маркираните добавяме само този с udf.fpsx, или маркираме всички и ги сваляме?
Маркираш всичко и го сваляш след което го поставят в папка RM-596 тази папка поставят в директорията на програмата за да може да зареди при пускане дадените файлове. Описано е по горе в темата къде точно се поставя тази папка.


Последната промяна е направена от smash на Пет 22 Апр - 7:21; мнението е било променяно общо 1 път
SmasHinG
SmasHinG

Брой мнения : 270
Join date : 15.04.2011
Age : 39
Местожителство : гр. Раковски

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by Voyager Пет 22 Апр - 7:17

Благодаря

Voyager

Брой мнения : 12
Join date : 10.04.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by stivko Пон 6 Юни - 2:06

Имам 2 въпроса само.
1. Коя версия е по-нова, или иначе казано, с коя да се работи?
Phoenix Service Software 2010.24.008.43820 Cracked
или
Phoenix Service Software 2011.14.003.45843 Cracked;

2. Като се инсталира
Nokia_E7-00_RM-626_euro_014.002_v2.00.exe
трябва ли да свалям тези файлове, щото тази програмка го прави.

stivko

Брой мнения : 42
Join date : 05.06.2011
Age : 70
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Проблем..

Писане by ednotri Сря 8 Юни - 11:48

След като инталирам Феникса, премествам файловете в папката, стартирам phoenix.exe и ми дава грешка: Install a Nokia Dongle and try again. Какво трябва да направя?

ednotri

Брой мнения : 2
Join date : 07.06.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by aftermax Чет 7 Юли - 6:32

Флашването на Х6 по същия начин ли става?
aftermax
aftermax

Брой мнения : 144
Join date : 09.06.2011
Age : 44
Местожителство : Шумен

http://www.bovik.hit.bg

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by baibrother Пон 11 Юли - 9:43

Нов съм във форума и флашването на телефон.
Първия ми въпрос е свързан със аларми за троянци от антивирусната ми програма McAfee 8.0i дефиниции от 10/07/2011.
Ако приема, че са фалшиви, Phoenix Service Software 2010.24.008.43820 се инсталира, но 2-3 мин след стартирането крашва, какво би станало ако този срив се случи по време на флаш???

ОС Win XP SP3.
.NET 3.5 SP1

Благодаря предварително на тези ще които ми отговорят!
baibrother
baibrother

Брой мнения : 67
Join date : 09.07.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by jojo Пон 11 Юли - 15:41

baibrother написа:Нов съм във форума и флашването на телефон.
Първия ми въпрос е свързан със аларми за троянци от антивирусната ми програма McAfee 8.0i дефиниции от 10/07/2011.
Ако приема, че са фалшиви, Phoenix Service Software 2010.24.008.43820 се инсталира, но 2-3 мин след стартирането крашва, какво би станало ако този срив се случи по време на флаш???

ОС Win XP SP3.
.NET 3.5 SP1

Благодаря предварително на тези ще които ми отговорят!

Ако не спре да ти крашва, по добре не пробвай докато не отстраниш проблема. Но ако все пак феникса спре по време на флаш телефонът ти ще умре, но мисля че, след това ако всичко ти върви както трябва ще си съживиш телефона. На мен това ми се е случвало но накрая всичко си тръгва както трябва. Но ако не се чувстваш сигурен по добре не го прави!
jojo
jojo

Брой мнения : 115
Join date : 22.03.2011
Age : 40
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by baibrother Вто 12 Юли - 5:49

Благодаря!
Някой има ли опит с [You must be registered and logged in to see this link.] приложение?
baibrother
baibrother

Брой мнения : 67
Join date : 09.07.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by niksana8584 Вто 12 Юли - 11:18

Браво Иво благодаря ти за страхотната тема. Изтеглих си софт от Нави фирм и фашнах дори 2-пъти и всичко е перфектно телефона ми сега лети.Но аз си падам много по модването и правенето на необикновени неща.Та идеята ми е може ли да изтегля Firmware-а симбиан ана за Н8 и да го преработя с нокиа коокер и да пригодя файловете за моето ИД.

niksana8584

Брой мнения : 42
Join date : 28.04.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by picco Пет 22 Юли - 12:43

ednotri написа:След като инталирам Феникса, премествам файловете в папката, стартирам phoenix.exe и ми дава грешка: Install a Nokia Dongle and try again. Какво трябва да направя?

Същата грешка. Някакво решение?

picco

Брой мнения : 3
Join date : 22.07.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by Чо :) Пет 22 Юли - 17:19

picco написа:
ednotri написа:След като инталирам Феникса, премествам файловете в папката, стартирам phoenix.exe и ми дава грешка: Install a Nokia Dongle and try again. Какво трябва да направя?

Същата грешка. Някакво решение?

Деинсталирай.
РЕСТАРТИРАЙ!!!
Свали и инсталирай [You must be registered and logged in to see this link.]
Чо :)
Чо :)
Администратор
Администратор

Брой мнения : 120
Join date : 10.03.2011
Age : 112

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Пробвах и с двте версии и ми дава същата грешка - Install Nokia dongle and try again ...

Писане by shivika Сря 3 Авг - 15:23

Преинсталирах и деинсталирах програмата няколко пъти и ми дава все същата грешка.С Уиндоус 7 съм.Призив за помощ,благодаря предварително Smile

Оправих се с този проблем,сега както е описано по-горе ми дава Warning И ми изписва че този фаил липсва, но не ми дава избор между "да" и "не" ами ОК след което директно спира и ми изписва "flash failed"

shivika

Брой мнения : 1
Join date : 02.08.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by Чо :) Чет 11 Авг - 17:21

shivika написа:сега както е описано по-горе ми дава Warning И ми изписва че този фаил липсва, но не ми дава избор между "да" и "не" ами ОК след което директно спира и ми изписва "flash failed"

При Phoenix 2011 има още нещо:
Преди стъпката с [Refurbish] натисни [Options], избери "RM-596_M025.44.emmc.fpsx" (в червен цвят е), натисни [Delete], потвърди с [Yes] и накрая [OK], за да се затвори менюто с опциите.
И продължаваш префлашването [Refurbish].


П.П.
Тази допълнителна стъпка указваш, че дял Е: на телефона няма да се префлашва. А ако искаш - може да се го изтеглиш от NaviFirm (няколко GB).
Чо :)
Чо :)
Администратор
Администратор

Брой мнения : 120
Join date : 10.03.2011
Age : 112

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by thedevil4 Сря 17 Авг - 11:31

Искам да попитам след инсталацията на феникса проблем ли е да не се рестартира компютъра че е е прецакан и не се знае дали ще успее да се стартира пак Very Happy

thedevil4

Брой мнения : 18
Join date : 14.04.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Моля дайте линк или някой да ми изпрати работеща Phoenix

Писане by todormm Съб 20 Авг - 7:23

Проблема е следният:
свалих сигурно поне 5-6 различни версии на Phoenix и нито една не можа да тръгне на компа. Не съм олигофрен, разбирам какво правя, но не става. Иска Nokia dongle, не знам какво е това, но стигам до извода, че иска крак. Моля нека някой да ми прати линк със всичко необходимо, че да тръгне програмата, или да ми е изпрати може и по скайп todorm_m.

todormm

Брой мнения : 1
Join date : 14.08.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 4 1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите