Welcome to Symbian-Modders Forum !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

+38
djvoyager
etgecata
ivanpop
plamenmr
ryanfilips
alexbg67
SoulSurvivor
shper
уди кълвача
NemesiS
kenanfb
vickyrado
s_toshkov
boby_cage
abs111
pavelyonov
pudelo0
komkom70
ivosi
cecopeco
eksoldier
novak
ivo.pif
todormm
thedevil4
shivika
Чо :)
picco
niksana8584
jojo
baibrother
aftermax
ednotri
stivko
SmasHinG
achodemo
Voyager
ivo777
42 posters

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by ivo.pif Съб 20 Авг - 7:37

пробвай тук [You must be registered and logged in to see this link.]
ivo.pif
ivo.pif

Брой мнения : 32
Join date : 12.06.2011
Age : 45
Местожителство : Limassol

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by novak Нед 21 Авг - 8:41

Все още не мога да подкарам Рhoenix, при стартиране иска "Install a Nokia Dongle and try to start application again". При инсталация се съгласявам с всичко което иска, после и рестарт - и пак не ще. Пробвах и със следните версии:
Phoenix_Service_Software_2010.24.008.43820_Cracked.exe
Phoenix_Service_Software_2011.08.005.45529_Cracked.exe
Phoenix_Service_Software_2011.24.002.46258_Cracked.exe
... и все същия надпис изплюва "Install a Nokia Dongle and try to start application again".
Разчетох се из форумите, направих и следното:
"Деинсталиране на Nokia PC Suite, Nokia Connectivity Cable drivers, и старите верси на Phoenix и Diego-Изтрийте всякакъв вид софтуер на Нокиа, налични Mruterи и програми свързващи телефона ви с компютъра
- Отворете Start->Run->Regedit. След като се отвори регистри едитора, отивате в НKEY_LOCAL_MACHINE->Software Проверете дали не е останала папка “Nokia” ако има изтрийте я.
- Рестартирайте компютъра "

... и пак същия надпис...

А иначе съм минавал по пътя на N73, N82, N97 и сега такава греда с тоя N8. Преди съм се справял с N97 чрез инсталиран Phoenix_2009.20.exe и то на същия компютър.

А всъщност ГОЛЕМИЯ проблем е:
novak написа:Ще помоля Началството king да помага. Описвам по хронология проблема си - направих ъпдейт на Анна c N8 чрез безжичната мрежа. След като приключи инсталацията, се отвори прозорец на Software Update за необходими две актуализации на Анна - по 14 и по 16 мб. Изтегли си ги, после си ги инсталира, а накрая показа, че и двете актуализации не са успешни. Проблема е, че когато натисна Call даже екрана с номератора не излиза, а когато го натисна продължително ми изкарва надпис, че има Call in progress. И от тук нататък се започнаха едни съмнения какво точно пречи на тая Анна - започнах да трия програми, ромпачер-а (тел-а е хакнат по описания начин тук във форума и всичко си работеше), всичко каквото си мислех, че пречи - НИЩО!!! Минавам на оффлайн режим - НИЩО, пак вика Call in progress. Изкарвам си СИМ картата - НИЩО, Call in progress. Тогава направих формат на Mass memory - пак Call in progress. Когато се опитам да възстановя заводските настройки ми вика да приключа активните разговори и тогава пак да пробвам. После направих възстановяване на ъпдейта чрез Ovi Suite. Тук е мястото да кажа, че като си купувах моя N8 имаше българско меню. При ъпдейта на 22.014 през WLAN българското меню си остана, но когато го направих отново през Ovi Suite българския изчезна. Тогава обърнах внимание на продукт кода, който е 0599 762. Та така, сега телефона ми е празен и изглежда като чисто нов, само дето не може разговор да се проведе с него. Когато чрез друг телефон си звъня, чува се сигнал свободно, а при мен няма никаква индикация за нищо. След време ми пристига по някой СМС за пропуснат разговор. Сега чакам свише благословия. pale study

Ако някой има идея... да помага!

novak
Symbian-Modders Дарител
Symbian-Modders Дарител

Брой мнения : 136
Join date : 12.03.2011
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by novak Нед 21 Авг - 22:17

Е-е-е пичове направо ме съсипахте с това достолепно мълчание.
Иначе аз се борих като прасе с тиква... и УСПЯХ lol! cheers
Та в борбата стигнах до там, че се върнах назад в далечната 2009 и сложих Phoenix Service Software 2009.20.10.39068, като тук всичко ръчно се инсталира - драйвери, пачове... И като започна едно каране с антивирусната, пак не мога да инсталирам, въпреки че давам игнор на всичките й истерични писъци. Та най накрая се светнах направо да я изключа... и стана инсталацията. Само дето през 2009 нямат още N8, и естествено не ще да го вижда телефона. Тогава направо върху нея инсталирах последната версия Phoenix_Service_Software_2011.24.002.46258_Cracked.exe Тук отново антивирусната се опита да спре инсталацията на един от файловете (fixer.exe), и тъй като се появява временно само за инсталация в C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Temp дори след командата игнор към антивирусната, вече няма кой да го стартира. И с натрупания опит от Phoenix 2009 се светнах какво става - отидох си в Temp директорията и ръчно си инсталирах fixer.exe

Това е! Всичко си заработи, Phoenix-а ми разпозна телефона и си флашнах с официалната Анна 22.14 0599771 russian_dg_hungary

novak
Symbian-Modders Дарител
Symbian-Modders Дарител

Брой мнения : 136
Join date : 12.03.2011
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by eksoldier Сря 24 Авг - 11:07

Благодаря Иво, и аз флашнах за 1 път моя N8 с Ана (22.14 0599771 russian_dg_hungary)!!!

eksoldier

Брой мнения : 178
Join date : 10.03.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty помощ

Писане by cecopeco Пет 26 Авг - 8:16

защо не намирам в папка Products rm59

cecopeco

Брой мнения : 1
Join date : 27.07.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by ivo777 Пет 26 Авг - 9:15

Като я нямаш си я създай ръчно.
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty флашване на N8

Писане by ivosi Съб 27 Авг - 14:54

Здравейте Symbian - Modders,
имам един,два въпроса относно флашване на N8 –RM596(059D4S1) Question
Телефона ми беше със symbidn 13.16,и имаше българско меню. В сервиз ми инсталираха Symbian ANNA 22.14 някаква китайска версия и без български. Та въпросите ми са:
Възможно ли е ако изтегля N8(RM-596)-22.14-russian dg bulgaria romania (0599772) да го флашна както е описано и телефона да има българско меню,оригинална ANNA и най-вече дали няма да си утрепя телефона pale affraid
ivosi
ivosi

Брой мнения : 62
Join date : 10.07.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by niksana8584 Съб 27 Авг - 15:25

059D4S1 въведи си това в навифирм и ще ти излезе за твоя телефон.А ако следиш внимателно стъпките по флашването няма да има проблеми аз пробвах флашнах си моя телефон C7 и телефона на приятелката ми C3 и няма грижи

niksana8584

Брой мнения : 42
Join date : 28.04.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty флашване на N8

Писане by ivosi Съб 27 Авг - 18:19

niksana8584 написа:059D4S1 въведи си това в навифирм и ще ти излезе за твоя телефон.А ако следиш внимателно стъпките по флашването няма да има проблеми аз пробвах флашнах си моя телефон C7 и телефона на приятелката ми C3 и няма грижи
Благодаря за бързия отговор bounce
Навифирма в production external ми отваря 2 варианта. Предполагам втория понеже по телефона има надпис Т-Мобиле,а в nokia care suite ми излиза съобщение че не може да се свърже със сървъра,и само още нещо дали ще има българско меню? Surprised
ivosi
ivosi

Брой мнения : 62
Join date : 10.07.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by komkom70 Нед 28 Авг - 12:50

Айде и аз да си споделя проблемите. Тък като ми омръзна да чакам, решиш да флашна до анна. Докато вървеше флашването ми даде някаква грешка и след това нокията ми умря. Реших да я съживя и едновременно с това да сложа и анна-та. Дотук добре, работата стана. Мислех си, че след този процес всичко в телефона ще бъде изтрито, обаче не беше. Само игрите и програмите бяха изтрити, но общата памет пак си стои една и съща. В смисъл след като ги няма защо пак ми вземат място?
Надявам се ще сте разбрали какво питам.



*Edit* Хмм преди малко започнаха да се инсталират сами, но не разбрах как стана? Даде ми грешка и се спря инсталацията. Как да накарам пак да започне да се инсталират?
И проблем ли е че добавих анна, докато флашвах умрялата Нокия, а не по начина, който е даден в тази тема?

komkom70

Брой мнения : 5
Join date : 16.04.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by pudelo0 Чет 1 Сеп - 21:40

Страшно много ви се извинявам но от 3ч. се ровя в саита и не схващам,значи искам да си флашна c7 с Belle,но ме е страх да започна щото не знам каде да сложа истеглените фаилове на Belle-то а и тази програма навифирм за кфо е като дърпам фаиловете от другаде моля помогнете да разбера.
pudelo0
pudelo0
Модератор
Модератор

Брой мнения : 301
Join date : 05.05.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by pavelyonov Съб 3 Сеп - 10:36

момчета някой да се е сблъсквал със следната грешка?

neither DP1.0nor DP2.0 was found for the Product, or the product cannot be identified

това се случва когато натисна бутона с 3-те точки след като сум избрал firmware update от падащото меню

pavelyonov

Брой мнения : 101
Join date : 15.07.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by abs111 Нед 4 Сеп - 13:38

pavelyonov написа:момчета някой да се е сблъсквал със следната грешка?

neither DP1.0nor DP2.0 was found for the Product, or the product cannot be identified

това се случва когато натисна бутона с 3-те точки след като сум избрал firmware update от падащото меню
Аз,но нямам и ни най-малка представа как на какво се дължи.Ще съм благодарен ако някой намери разрешение!

abs111

Брой мнения : 11
Join date : 04.09.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by boby_cage Нед 4 Сеп - 14:33

pavelyonov написа:момчета някой да се е сблъсквал със следната грешка?

neither DP1.0nor DP2.0 was found for the Product, or the product cannot be identified

това се случва когато натисна бутона с 3-те точки след като сум избрал firmware update от падащото меню

Най-вероятно имаш флаш файлове в още някоя системна папка освен тази на феникса. Прегледай тези папки дали няма в тях нещо:
- Windows XP: C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Nokia\Packages
- Windows 7: C:\Program Data\Nokia\Packages

Имаше и една папка в C:\Program Files\Common Files Виж и там.

boby_cage
Администратор
Администратор

Брой мнения : 718
Join date : 10.03.2011
Age : 45
Местожителство : Шумен

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by ivo777 Нед 4 Сеп - 15:34

Боби,същата грешка би излязла и ако зареди 4-те файла за флаш на Belle в директорията,където търси файловете за флаш (в смисъл ако опитва директно,без презаместване с файловете от Anna).
За добро или зло ние не сме врачки,та да знаем кой какво прави по компютъра си и до каква степен той е омазан...
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by pavelyonov Пон 5 Сеп - 7:41

оправих се с тази грешка но сега след като кликна на рефъблиш и ми казва флашинг стартед и малко след това излиза че ми липсва файл RM-626_M019.14.emmc.fpsx is not found
свалил съм всички файлове който са в навифирм пробвах с няколко FW и всеки път ми излиза тази грешка. Някой да има идея какъв е този файл няма го в нито един FW които свалих

[You must be registered and logged in to see this link.]

проверих всички налични FW които са в навифирм и в нито един не открих гореспоменатия фаил.... :S SadSadSadSad

pavelyonov

Брой мнения : 101
Join date : 15.07.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by novak Пон 5 Сеп - 9:58

pavelyonov написа:оправих се с тази грешка но сега след като кликна на рефъблиш и ми казва флашинг стартед и малко след това излиза че ми липсва файл RM-626_M019.14.emmc.fpsx is not found
свалил съм всички файлове който са в навифирм пробвах с няколко FW и всеки път ми излиза тази грешка. Някой да има идея какъв е този файл няма го в нито един FW които свалих

[You must be registered and logged in to see this link.]

проверих всички налични FW които са в навифирм и в нито един не открих гореспоменатия фаил.... :S SadSadSadSad
Много е неправилно като задавате въпроси веднага, а отговора е няколко поста преди вашия!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
После се чудите защо всичко се е омазало!
Ето малко по-горе колегата "Чо" е дал отговора - Чет 11 Авг 2011, 20:21
"Преди стъпката с [Refurbish] натисни [Options], избери "RM-596_M025.44.emmc.fpsx" (в червен цвят е), натисни [Delete], потвърди с [Yes] и накрая [OK], за да се затвори менюто с опциите.
И продължаваш префлашването [Refurbish]."

novak
Symbian-Modders Дарител
Symbian-Modders Дарител

Брой мнения : 136
Join date : 12.03.2011
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by s_toshkov Нед 18 Сеп - 12:05

boby_cage написа:
pavelyonov написа:момчета някой да се е сблъсквал със следната грешка?

neither DP1.0nor DP2.0 was found for the Product, or the product cannot be identified

това се случва когато натисна бутона с 3-те точки след като сум избрал firmware update от падащото меню

Най-вероятно имаш флаш файлове в още някоя системна папка освен тази на феникса. Прегледай тези папки дали няма в тях нещо:
- Windows XP: C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Nokia\Packages
- Windows 7: C:\Program Data\Nokia\Packages

Имаше и една папка в C:\Program Files\Common Files Виж и там.


С ХР съм проверил съм в посочените папки няма такива флаш файлове а грешката продължава да си я дава

neither DP1.0nor DP2.0 was found for the Product, or the product cannot be identified


как по друг начин могат да се открият и изтрият тези флаш файлове ???или грешката е от друго ?

смъкнах си версията да 11.05 /не понмня точният номер / и сега съм си с нея

с другата програма спродуктовият код мога ли да си сложа тази АНА с бг меню? какъв код да задам в нея , явно тук нема да стане


s_toshkov

Брой мнения : 16
Join date : 14.09.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by pavelyonov Пон 19 Сеп - 8:01

s_toshkov написа:
boby_cage написа:
pavelyonov написа:момчета някой да се е сблъсквал със следната грешка?

neither DP1.0nor DP2.0 was found for the Product, or the product cannot be identified

това се случва когато натисна бутона с 3-те точки след като сум избрал firmware update от падащото меню

Най-вероятно имаш флаш файлове в още някоя системна папка освен тази на феникса. Прегледай тези папки дали няма в тях нещо:
- Windows XP: C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Nokia\Packages
- Windows 7: C:\Program Data\Nokia\Packages

Имаше и една папка в C:\Program Files\Common Files Виж и там.


С ХР съм проверил съм в посочените папки няма такива флаш файлове а грешката продължава да си я дава

neither DP1.0nor DP2.0 was found for the Product, or the product cannot be identified


как по друг начин могат да се открият и изтрият тези флаш файлове ???или грешката е от друго ?

смъкнах си версията да 11.05 /не понмня точният номер / и сега съм си с нея

с другата програма спродуктовият код мога ли да си сложа тази АНА с бг меню? какъв код да задам в нея , явно тук нема да стане


а постави ли файловете за флаш в директория C/Program Files/Nokia/Phoenix/Products/RM-596

pavelyonov

Брой мнения : 101
Join date : 15.07.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by s_toshkov Пон 19 Сеп - 8:34


[/quote]

а постави ли файловете за флаш в директория C/Program Files/Nokia/Phoenix/Products/RM-596[/quote]

всичко си беше съгласно процедурите , но понеже съм си карък , не ставаше

Благодарение на колегата boby_cage всичко се получи , за което истински му благодаря

s_toshkov

Брой мнения : 16
Join date : 14.09.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by boby_cage Пон 19 Сеп - 8:53

s_toshkov написа:всичко си беше съгласно процедурите , но понеже съм си карък , не ставаше

Благодарение на колегата boby_cage всичко се получи , за което истински му благодаря
Не беше карък, те файловете наистина бяха там, но трябваше да се разархивират Smile Важното е, че всичко вече е наред Wink

boby_cage
Администратор
Администратор

Брой мнения : 718
Join date : 10.03.2011
Age : 45
Местожителство : Шумен

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by vickyrado Вто 27 Сеп - 17:36

Здравейте, нов съм във форума и искам да попитам за това флашване. От скоро имам nokia c7 и ме интересува мога ли да го флашна по този метод и какво точно означава това флашване. Мога ли да прецакам телефона. Как мога да си сложа бг меню и кирилица.
Благодаря за отговорите Very Happy

vickyrado

Брой мнения : 1
Join date : 12.09.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by kenanfb Съб 22 Окт - 14:23

Телефона ми N8 не се включва умряла е май е реших да я флашна с Phoenix всичко е точно зарежда си всичко само че накрая преди финализирането ми изкарва [You must be registered and logged in to see this link.] прозорец някой може ли какво да правя в този случай

kenanfb

Брой мнения : 2
Join date : 05.10.2011

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by NemesiS Чет 16 Фев - 20:24

Колеги при мен се появи следния проблем - не ми излизат файлове които да избера за флаш - полето стои празно... какво да правя ? Телефонът е Е7 ...

NemesiS

Брой мнения : 5
Join date : 16.02.2012

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by уди кълвача Пет 16 Мар - 15:25

Mалко стара тема, ама да помоля за помощ...
Какво да правя сега?

Inastall nokia dongle.... какво е па тва

уди кълвача

Брой мнения : 24
Join date : 05.03.2012

Върнете се в началото Go down

Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010 - Page 2 Empty Re: Флашване на Nokia N8 с програмата Phoenix 2010

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите