Welcome to Symbian-Modders Forum !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

+24
kokowoz
alexbg67
opsato
ivanko_rs
boby_cage
eia1975
boiko1
andon76
miiladiin
barir
aftermax
s_toshkov
balivo
Stanger
achodemo
Dedwen
blagstar
SoulSurvivor
marmota
epoc
SmasHinG
x1988
collectorbg
ivo777
28 posters

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty От 22.014 до 14.02....

Писане by balivo Пет 9 Сеп - 3:52

Успях да даунгрейдна от 22.014 Анна до 11.005 и после до оригиналният за телефона 14.002 без да се налага да използвам Dead flash USB метода. Телефонът през целият процес работеше нормално. Използвах тази версия на Феникс: "Phoenix Service Software 2011.08.005.45529"

Наложи ми се да даунгрейдна, защото прецаках СИМ държача с микро-сим карта - не препоръчвам на никого да ползва Нокиа Н8 с карта от типа 2 в 1! Телефона е в гаранция и се надявам да ги излъжа някак, но знам, че ако разберат за микро-сим-а и няма да я уважат.

Поздрави!

balivo

Брой мнения : 5
Join date : 02.09.2011

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by s_toshkov Съб 17 Сеп - 10:47

Имам проблем с Nokia care suite не мога да си сменя продуктовият код и да си сложа бг меню

имам следните параметри :

Release
Symbian Anna

Soft version
024.001

Soft version date
2011-07-29

Custom version
024.001.293.02

Custom version date
2011-09-05

Language set
024.001.02.01

Produst code
059c640

Model
N8-00

Type
RM-596

Lastest update
Not update

Browser version
7.3

Flash version
4.0

Java version
2.2

това ми дава като набера "звезда решетка 0000 решетка"

Други данни нужни ли са и да ме посъветвате какво точно да правя и в каква последователнос ?Телефона е dark grey , made in finland -, купуван от Хонландия

Има ли опсност в положението което след като :
1.даунгреидвам до определна версия /коя точно и от къде да я сваля/,
2.след това да сменя продуктовият код / с феникс или nokiq care / и
3.след това да сложа нова АНА/коя ще ми препоръчате / - да си скапя нещо непоправимо телефона ???

освен тези 3 стъпки нещо друго правили се ? четох че трбва да се трие нещо някъде ...

Нов ми е , всиките ми телефоно досега са били на БГ не че с англииското меню не се оправям , но менщто е доста по -различно и ми е трудно .



* и още един въпрос как се правят скриин шотове на н8 че ми писна да преписвам тези данни

s_toshkov

Брой мнения : 16
Join date : 14.09.2011

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by SoulSurvivor Съб 17 Сеп - 14:05

можеш да правиш скрийн шотове с програмата .best screen snap..не можеш да си сложиш български език не заради продуктовия код, а заради версията на анна-та, която имаш, за нея бг език, понеже не е предвидено...трябва първо да направиш даунгрейд, по описания в темата начин, с версията, качена за целта, и след това да го флашнеш с версията 22.14, за бг, която можеш да изтеглиш с феникса...аз с нокия care, не съм работил, но мисля че с феникса достатъчно лесно се работи и ще се оправиш, като почетеш малко...успех!!! с феникса достатъчно лесно се работи и ще се оправиш, като почетеш малко...успех!!!
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Join date : 20.07.2011
Age : 35
Местожителство : Варна, България

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by balivo Нед 18 Сеп - 17:59

На Нокиа N8 не е възможно за сега да смениш само продукт кода (без платен сервизен софтуер) и след това да използваш нормалният ъпдейт от OVI Suit. Трябва да използваш метода описан в началото на този тред, тоест чрез флашване.

balivo

Брой мнения : 5
Join date : 02.09.2011

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty DP 1.0 and DP 2.0

Писане by aftermax Вто 1 Ное - 16:59

Здравейте, искам да си сложа белето но съм със анна 022.014, което означава че трябва да сложа Firmware 11.005. Ок, но при задаването във феникса на Firmware 11.005 ми изписва следното, " Neither DP1.0 nor DP2.0 was found for the product or the product cannot be identified", всичко правя както трябва, по стандартния начин. Инсталирах версии на феникса и все едно и също. Къде е проблема?
aftermax
aftermax

Брой мнения : 144
Join date : 09.06.2011
Age : 44
Местожителство : Шумен

http://www.bovik.hit.bg

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by barir Вто 1 Ное - 17:56

aftermax написа:Здравейте, искам да си сложа белето но съм със анна 022.014, което означава че трябва да сложа Firmware 11.005. Ок, но при задаването във феникса на Firmware 11.005 ми изписва следното, " Neither DP1.0 nor DP2.0 was found for the product or the product cannot be identified", всичко правя както трябва, по стандартния начин. Инсталирах версии на феникса и все едно и също. Къде е проблема?
За да флашнеш с Belle не е необходимо да даунгрейдваш.Флашването става по друг начин, а не по стандартния и можеш да намериш начина за това [You must be registered and logged in to see this link.].Успех!
barir
barir

Брой мнения : 136
Join date : 13.08.2011
Age : 56
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by aftermax Сря 2 Ное - 5:36

barir написа:
aftermax написа:Здравейте, искам да си сложа белето но съм със анна 022.014, което означава че трябва да сложа Firmware 11.005. Ок, но при задаването във феникса на Firmware 11.005 ми изписва следното, " Neither DP1.0 nor DP2.0 was found for the product or the product cannot be identified", всичко правя както трябва, по стандартния начин. Инсталирах версии на феникса и все едно и също. Къде е проблема?
За да флашнеш с Belle не е необходимо да даунгрейдваш.Флашването става по друг начин, а не по стандартния и можеш да намериш начина за това [You must be registered and logged in to see this link.].Успех!

Smile
aftermax
aftermax

Брой мнения : 144
Join date : 09.06.2011
Age : 44
Местожителство : Шумен

http://www.bovik.hit.bg

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by miiladiin Пет 25 Ное - 12:45

На мен при даунгреид,ми изписва,че ми липсва .uda файла.Телефона остава в тест моде,но със задържането на бутона го изключвам и след като го стартира си тръгва но неработи камерата.Ето и инструкции [You must be registered and logged in to see this link.]
miiladiin
miiladiin

Брой мнения : 22
Join date : 19.11.2011
Age : 55
Местожителство : Botevgrad

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by andon76 Пон 26 Дек - 15:59

Направих всичко стъпка по стъпка както е описано и проблема ми е подобен на Иво 777 от първият пост но при мене стои със надписа Нокиа и сега като го закача към усб-то Fhoenix-са не засича телефона и само за секунда се свързва и след това връзката се разпада. Някакви идеи или на сервиз. Моля за помощ.

andon76

Брой мнения : 22
Join date : 21.03.2011

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by andon76 Пон 26 Дек - 17:44

С кански мъки и вдигане на високо кръвно успях да го съживя.

andon76

Брой мнения : 22
Join date : 21.03.2011

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by boiko1 Вто 27 Дек - 18:51

Направих даунгреид от белле на скандинавия и след това на ана 25.,по описания метод но без dead usb.Teлефона работи без забележки.

Искам да питам може ли да се флашне от скандинавия директно на беле?


Последната промяна е направена от boiko1 на Вто 27 Дек - 19:04; мнението е било променяно общо 1 път
boiko1
boiko1

Брой мнения : 183
Join date : 18.08.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by ivo777 Вто 27 Дек - 18:53

boiko1 написа:може ли да се флашне от скандинавия директно на беле?

Да.
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by boiko1 Вто 27 Дек - 19:00

ivo777 написа:
boiko1 написа:може ли да се флашне от скандинавия директно на беле?

Да.

cheers ще се пробва,сега съм с Symbian Anna 25.007 by ivo777,която за сега се държи идеално-само да видя колко ще издържи батерията с нея.
boiko1
boiko1

Брой мнения : 183
Join date : 18.08.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by ivo777 Вто 27 Дек - 19:02

boiko1 написа:само да видя колко ще издържи батерията

Много.Проблема с батерията при Belle го няма вече между другото,особено при 609-та версия си държи колкото при Anna.
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by boiko1 Вто 27 Дек - 19:20

Само не ми стана ясно как така ми запази 3-те инсталирани игри и контактите?Досега колкото пъти съм флашвал след това съм си слагал наново контакти,игри и програми?
boiko1
boiko1

Брой мнения : 183
Join date : 18.08.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by ivo777 Вто 27 Дек - 19:23

boiko1 написа:Само не ми стана ясно как така ми запази 3-те инсталирани игри и контактите?

Естествено,че ще ти ги запази след като не си правил формат на Mass Memory-то преди това...хайде вече да приключваме със спама.
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by eia1975 Пет 20 Яну - 5:35

здравейте,доста се рових и форумите и накрая нищо,притежавам нокия н8 и откакто съм я купил все се рестартира като се натовари малко примерно влизам в овимагазина да тегля нещо и край или пък ми се обади някой приятел и пак край абе като се ровиш по телефона и все е край,направих стъпка по стъпка всичко описано по темата и нищо пак гасне даже смених няколко версии и нищо сега в момента съм сложил коледният подарък на Иво - синбиян анна и пак гасне моля,помогнете ако можете а и да добавя че 3 пъти ходи на сервиз и нищо

eia1975

Брой мнения : 5
Join date : 23.08.2011

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by boby_cage Пет 20 Яну - 7:15

Това, което можеш да направиш е следното - сложи и официален фирмуер (погледни [You must be registered and logged in to see this link.] тема). Не качвай абсолютно нищо. Ако проблема продължава да го има, значи телефона има някакъв хардуерен проблем. Виждал съм същия проблем в една C7-ца. 2-3 пъти ходи на ремонт, като само го префлашваха и го връщаха. Последния път посъветвах човека като си го взема да го тества на място с асистент от магазина (официален магазин на оператор). Като го поразцъкват малко отново започва да се рестартира и тогава вече му смениха платката.

boby_cage
Администратор
Администратор

Брой мнения : 718
Join date : 10.03.2011
Age : 45
Местожителство : Шумен

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by ivanko_rs Чет 9 Фев - 16:41

Колеги,не е активен адреса за сваляне на 11.005.От къде другаде може да се дръпне?
ivanko_rs
ivanko_rs

Брой мнения : 32
Join date : 26.01.2012
Age : 47
Местожителство : Русе

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by SoulSurvivor Чет 9 Фев - 17:43

ivanko_rs написа:Колеги,не е активен адреса за сваляне на 11.005.От къде другаде може да се дръпне?
ъплоудвам го в момента
edit: линка обновен, теглете...
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Join date : 20.07.2011
Age : 35
Местожителство : Варна, България

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by opsato Пон 27 Фев - 18:20

линка не работи

opsato

Брой мнения : 34
Join date : 28.07.2011

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by alexbg67 Пон 27 Фев - 18:50

opsato написа:линкЪТ не работи

[You must be registered and logged in to see this link.]

alexbg67

Брой мнения : 485
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by ivo777 Пон 27 Фев - 18:59

Отново реп+,Алекс,ще добавя линка ти в първи пост Wink
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by alexbg67 Пон 27 Фев - 19:04

Wink Имам и една Белла в резерв и съм дотам... Wink Smile cheers

alexbg67

Брой мнения : 485
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by ivo777 Пон 27 Фев - 19:05

И нищо повече да нямаш си пич,да знаеш Wink
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!! - Page 2 Empty Re: Downgrade на Nokia N8!!!!!!!!!!!!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите