Welcome to Symbian-Modders Forum !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Новини от Нокия

+45
pecaata
djvoyager
abs111
fimax
detector
stre4
stanchev36
andriann
dido01980
tokata16
rodmanblg
sarpy
barir
ivanko_rs
aftermax
ivosi
Slade
baibrother
Bobkata3302
wise guy
$©@®N™
Денислав
izchatkal
Dedwen
x1988
marmota
predator_v_bg
SoulSurvivor
plamenmr
ivchoiv
mitko992
boby_cage
Lazzarus
jojo
Teodor
STORM
alexbg67
collectorbg
achodemo
SmasHinG
jindo
Dracona
eksoldier
epoc
ivo777
49 posters

Страница 6 от 13 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by SoulSurvivor Вто 30 Авг - 18:49

Напълно съгласен съм с теб, но оригиналния симбиан е толкова куц, че ако не е Иво тук да готви, незнам какво щяхме да правим...
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Join date : 20.07.2011
Age : 35
Местожителство : Варна, България

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by boby_cage Чет 8 Сеп - 9:12

Днес излязоха версиите на Symbian Anna за България. ЧЕСТИТО!!!

boby_cage
Администратор
Администратор

Брой мнения : 718
Join date : 10.03.2011
Age : 45
Местожителство : Шумен

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by Bobkata3302 Чет 8 Сеп - 16:47

Да ни е честита Smile Аз преди малко ъпдейтнах през Ovi suite.

Bobkata3302

Брой мнения : 108
Join date : 27.06.2011

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by boby_cage Чет 8 Сеп - 21:48

Честита, честита, колко да е честита. Хубава работа ама българска. Не стига че я пуснаха месец след другите страни, ами даже не са си мръднали пръста да премахнат Midnight Silver темата от версия 14. По този начин темата Midnight Silver се появява два пъти, понеже темите в core файла са изцяло сменени. Абе тези хора поне веднъж тествали ли са я тази версия преди да я пуснат. Отново съм със SIM free варианта. Там поне има намеса на руснаци и всичко е ОК.

boby_cage
Администратор
Администратор

Брой мнения : 718
Join date : 10.03.2011
Age : 45
Местожителство : Шумен

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by SoulSurvivor Чет 8 Сеп - 21:56

На мен, хакнатата от Иво официална Анна си ми върви перфектно...
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Join date : 20.07.2011
Age : 35
Местожителство : Варна, България

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by ivo777 Чет 17 Ное - 11:12

Новини от Нокия - Page 6 Eee11ad6f7e0ddb8

Ново 20...явно развитието на Symbian ще продължи и след Belle-следващите версии ще бъдат съответно Carla и Donna...което пък погледнато от друг ъгъл доказва,че Symbian е жилав като мангал на бунище и хич не му се мре Laughing
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by alexbg67 Чет 17 Ное - 11:26

dynomot
Nokia Guru
Phone: Current phones :N8 V022.014 dark grey) & N900 PR 1.3, access to X6 and N95
Join Date:Dec 2007
Location:Sheffield U.K
Posts:2,380
Thanks:864
Thanked 730 Times in 552 Posts

I would say so, but don't expect either Carla or Donna on an N8, it'll be too old by Donna's day and Carla incorporates NFC which the N8 hardware does not support.

Symbian is alive until 2016, we were told that ages ago, expect to see Carla and Donna on mid range smartphones from Nokia in 2013 onwards with upgrades to Carla coming for the likes of the 701. Phones and updates that would make us go OOOH ! now but will be distinctively mid range by 2013.


[You must be registered and logged in to see this link.]

Пък аз си мисля, че тези мушмороци пускат димки за да могат да си продават симбиан устройствата от последно поколение... (не бойте се деца за утрешния ден) Нали са вече в братска прегръдка с Microsoft...
Задава се цунами от анализи и предсказания... Wink

alexbg67

Брой мнения : 485
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by SmasHinG Съб 19 Ное - 12:52

Днес компанията Nokia разказа за бъдещите актуализации на операционната система Symbian, и за да бъдем по-точни, те ще бъдат две.

Новите версии на Symbian ще се наричат Carla и Donna. Първата ще бъде използвана в смартфоните, чийто процесори са с тактова честота от 1 GHz или по-висока, а пускането й е насрочено за края на 2012 г. или в началото на 2013 година. Съществуването на такова строго изискване означава, че всички смартфони със Symbian ^ 3 и някои устройства със Symbian Anna (Nokia N8, Nokia C6-01, Nokia C7, Nokia E7, Nokia E6, Nokia X7-00) такова обновление за съжаление няма да получат.

В Symbian Carla ще се появи актуализиран браузър, версия 8.0, нови джаджи, множество нови NFC функции и поддръжка на Dolby Surround звук.

Системните изисквания за Symbian Donna ще бъдат още по-строги. Тази актуализация е предназначена единствено за смартфоните с двуядрени процесори. Въпреки това, строгите изисквания изглеждат на пръв поглед такива. Имайки предвид, че пускането на тази версия на операционната система трябва да се проведе през 2014 година.

Сега нека да помислим над последното. През 2014 г. Nokia ще пусне смартфони с двуядрени процесори, когато четирите ядра ще се превърнат в прерогатив на смартфоните от средно ниво. От друга страна, Nokia винаги са били в състояние да оптимизират Symbian и за по стария хардуер. Освен това, тази операционна система отдавна се позиционира от Nokia като платформа за евтини апарати.

Между другото, ако се съди по факта, че Nokia ще спре да поддържа Symbian през 2016 г., то тогава Symbian Donna може да бъде последната версия на този легендарна операционна система.

Яката работа а ?
пак сме прецакани
SmasHinG
SmasHinG

Брой мнения : 270
Join date : 15.04.2011
Age : 39
Местожителство : гр. Раковски

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by boby_cage Пон 21 Ное - 12:58

Днес попаднах на нещо много обнадеждаващо. Подготвя се префасониране на Symbian Belle. Все повече заприличва на N9. Но вижте за какво става въпрос [You must be registered and logged in to see this link.]

boby_cage
Администратор
Администратор

Брой мнения : 718
Join date : 10.03.2011
Age : 45
Местожителство : Шумен

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by Bobkata3302 Пон 21 Ное - 13:18

Новия интерфейс изглежда доста по-функционален. Дано заради промените не забавят много ъпдейта.

Bobkata3302

Брой мнения : 108
Join date : 27.06.2011

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by ivo777 Пон 21 Ное - 17:14

RAM теча го вкараха в разумни граници,но въпреки всичко има нещо сбъркано в тази OS...имам чувството,че или GPU-то или процесора (най-вероятно) се задъхват от време на време та UI да сече така зверски на моменти (все едно сме още в ерата на S60v5,честно)...оптимизации,оптимизации,ама хардуерната немощ явно няма как да бъде замаскирана по този начин...и това с 4x5 менюто е като решението на проблемите от страна на щраусите-чрез зариване на главите в пясъка...май-май ми се минава на телефон с мощен хардуер,пък било то за сметка на батерията...единственото което ще ми липсва е камерата,тя,признавам си е УНИКАЛНА Exclamation
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by Dracona Пон 21 Ное - 17:47

Н8-цата аз ще си я държа докато изпрегне тотално. Така или иначе повече, от това, което ми предлага не ми е много необходимо Smile Идеите за новия UI на Белле ми допадат много. Дано се осъществят.
Понеже ползвам 2 сим карти най-вероятно новия апарат ще е Lumia 800. С N8 мисля, че добре се допълват. Това което може да се желае още от Н8 са качествен и нелагващ MS Office + Browser, което при WP7 е на ниво.
Dracona
Dracona

Брой мнения : 140
Join date : 11.03.2011
Age : 36
Местожителство : София / Пазарджик

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by SoulSurvivor Пон 21 Ное - 20:27

Аз съм си доволен от телефона, има си всички необходими екстри, можеше да е малко по-бърз, но затова пък има малко по-издръжлива батерия от съвременниците си...
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Join date : 20.07.2011
Age : 35
Местожителство : Варна, България

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by alexbg67 Пон 21 Ное - 20:32

С тази последната Белла батерията изтича като Ниагарски водопад... Laughing Very Happy Laughing

alexbg67

Брой мнения : 485
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by SoulSurvivor Пон 21 Ное - 20:39

след 2 дни ползване, ми е на 50 %, не мисля че гълта повече, но Anna издържаше повече, въпреки че взимаше повече рам.
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Join date : 20.07.2011
Age : 35
Местожителство : Варна, България

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by alexbg67 Пон 21 Ное - 20:58

Аз това бих го нарекъл 2 дни Неползване, но щом твърдиш, може да имаш и вълшебен телефон... Всеки с късмета си, на моят му виждам как батерията облива околната среда, а с Беллата направо се раздава... Wink Както и да е... Smile

alexbg67

Брой мнения : 485
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by Dracona Пон 21 Ное - 21:29

Добре де, само на мен ли ми се струва, че с Белле батерията ми държи по-дълго от колкото с Анна Smile
Иначе повече от 3 дена няма как да изкара батерията при нормално ползване.
От няколко седмици го засичам и средно по 48 часа издържа при мен.
Dracona
Dracona

Брой мнения : 140
Join date : 11.03.2011
Age : 36
Местожителство : София / Пазарджик

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by SoulSurvivor Пон 21 Ное - 21:59

alexbg67 написа:Аз това бих го нарекъл 2 дни Неползване, но щом твърдиш, може да имаш и вълшебен телефон... Всеки с късмета си, на моят му виждам как батерията облива околната среда, а с Беллата направо се раздава... Wink Както и да е... Smile
аз не ползвам 3g, почти не ми се налага да ползвам и навигатора( въпреки че ми е много полезен понякога), от 22.30 до 8.00 часа автоматично ми е в енергоспестовен режим, по принцип и не говоря повече от 30-40 минути на ден, и горе долу толкова безжичен нето ползвам, а игри не съм му инсталирал от ана-та насам и дори не съм ги тествал как вървят...но иначе хоумскрийните ми са препълнени с уиджети, както и 4-5 приложения работещи със сензорите, и въпреки това успява да избута до края на 3-тия ден, а това си е постижение...
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Join date : 20.07.2011
Age : 35
Местожителство : Варна, България

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by ivo777 Вто 22 Ное - 5:31

3G-то ми е почти постоянно включено и поне 5-6 часа в деня ползвам телефона като модем да му точа мобилния нет към лаптопа през JoikuSpot...ами какво да ви кажа,понякога и 2 пъти на ден го зареждам,а съм с подсилена батерия...определено енергопотреблението при ''Красавицата'' е поне 2 пъти по-голямо в сравнение с Anna Evil or Very Mad

П.П. [You must be registered and logged in to see this link.] донякъде спасява положението.
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by Slade Съб 17 Дек - 13:32

Какво означава подсилена батерия? Различна ли е от оригиналната за N8?
Аз имам проблем с краткия живот на батерията откакто взех C6-01, но все пак той е с BL-5CT и е само 1050mAh, не е като вашите. Сега съм с Аnna и зареждам всеки ден, защото за 2 дни разговори около 1 час, малко (съвсем малко) GPS, снимане на видео с камерата и батерията не издържа до вечерта на втория ден...
Ако премина на Belle, сигурно трябва да разнасям навсякъде и мобилното зарядно с AA батерии:
Новини от Нокия - Page 6 $(KGrHqZ,!nsE63V3Y3VvBO2l5sQMe!~~60_12

Slade

Брой мнения : 70
Join date : 11.03.2011

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by ivo777 Съб 17 Дек - 14:54

Slade написа:Какво означава подсилена батерия?

Новини от Нокия - Page 6 $%28KGrHqZ,!l4E4lVyoI21BOMM5!ovLw~~0_1

Ето тази е,кара с 20-ина % в повече от оригиналната и струва 20 щатски долара в еbay.На размери е същата,но е с по-голям капацитет.За щастие при N8 с последната изтекла версия на Belle проблема с повишения енергоразход изчезна.
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by ivo777 Нед 8 Яну - 9:16

Nokia e закупила операционната система Smarterphone AS от норвежката Ferd Capital за своя нисък клас телефони,а както добре знаем във високия им клас ще е WP7...това означава само и единствено пълно игнориране на Symbian Mad
Ето как изглежда новата им придобивка:

Новини от Нокия - Page 6 Smarterphone_01

ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Nokia 808 PureView вече е факт :)

Писане by epoc Пон 27 Фев - 13:42

Звездата на днешната пресконференция на Nokia се оказа не телефон с Windows Phone, а устройство със Symbian, и то година след като компанията обяви, че ще изостави платформата за сметка на Windows Phone. Устройството се казва Nokia 808 PureView и е наследник на камерафона N8, който все още осигурява снимки с отлично качество. За разлика от него обаче има фотосензор с резолюция от 41МР, което звучи повече от невероятно, още повече когато става дума за мобилен телефон. Сензора е с диагонал 1/1.2", което го прави около 2,5 пъти по-голям от този в N8. В основата на разработката стои специална технология (PureView Pro), разработена първоначално за сателитни снимки, която позволява заснемането на кадри с много детайли, но с малък размер на файла. Засега технологията е само за модела PureView, но компанията обещава, че ще я видим и в други от продуктите й. Оптиката отново е с марката на Carl Zeiss.

При снимане в стандартни резолюции като 2, 3, 5 и 8 мегапиксела новата pixel oversampling технология дава възможност за приближаване на изображението без загуба в качеството и улавянето на 7 пиксела с информация, които след това се комбинират в един за постигане на максимална отчетливост на изображенията. При снимане с 38МР (максималната), заснетите кадри могат да се мащабират впоследствие и се кадрират наново, като при това се покажат детайли, които не са били видими. Звучи невероятно, но демонстрацията, която видяхме, беше повече от впечатляваща.

В допълнение на това, смартфонът може да записва 1080p @ 30 fps видео с 4х приближение без загуба в качеството (3х при снимки, 6х при запис на 720р видео) - функция, която може да бъде открита в много от последните смартфони на компанията. При улавянето на звук на помощ идва Nokia Rich Recording - технология за запис на звук с качество на CD. Nokia 808 PureView разполага и с технология Dolby Headphone за по-добро звучене през слушалки. Налице е и ксенонова светкавица, а за видео има LED източник на светлина.

Nokia 808 PureView има 4" AMOLED ClearBlack дисплей с резолюция 360 х 640 пиксела, 16GB вградена памет, слот за допълнителна, HDMI изход, FM трансмитер, NFC чип и батерия с капацитет 1400 mAh. Продажбите започват през месец май на цена около 450 евро.

[You must be registered and logged in to see this link.]Новини от Нокия - Page 6 Pic_2_22320
epoc
epoc

Брой мнения : 167
Join date : 13.03.2011
Age : 43
Местожителство : In Hell

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by jindo Пон 27 Фев - 18:31

360 х 640... основната причина да си сменя Н8 :/
jindo
jindo

Брой мнения : 64
Join date : 10.03.2011
Местожителство : Берлин, Германия

http://www.favtool.com

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by alexbg67 Пон 27 Фев - 19:12

Подозирам, че използват потребителите на Симбиан за тестери над новата си технология за снимане, докато добият готовност да я портнат на новата си ОС, която в момента е немощна в това отношение...

alexbg67

Брой мнения : 485
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Новини от Нокия - Page 6 Empty Re: Новини от Нокия

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 6 от 13 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите