Welcome to Symbian-Modders Forum !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Първи лични впечатления от WP8

+9
boby_cage
krun_qy
TODDBG
CECC
eksoldier
collectorbg
novak
klitemnestra
ivo777
13 posters

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by collectorbg Пон 6 Яну - 16:48

Ето батерията ми колко издържа и си правете изводите кой как експлоатира телефона си! Smile Smile Smile 

Постоянно пуснати:2G с мобилни данни,wi-fi,facebook,viber,whatsapp,skype,hotmail,gmail.

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 82ac11c26a2a Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 27489fe4af9d

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 F12d501ca24d Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 27358207a961

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Abf74ad67a3c
collectorbg
collectorbg
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 197
Join date : 09.03.2011
Age : 54
Местожителство : Троян

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by CECC Сря 8 Яну - 7:18

Защо, Защоо, Защооо, не бях дядо Господ, да възнаградя всеки един от най-активните във този форум със "старото" & новото" Пюре.....Мамка му заслужавате го отвсякъде момчетааа/момичета.........Дай Боже мойто щастие след празниците - Всекиму!  

П.С.  получих грипчето за Пюренцето - уникаааааат!!!! При разопаковането и поставянето вградената му батерия ми вдигна батерията с 20-30%.............................................. като се осаферя ще дам още общи впечатления от Lumia 1020 + Camera Grip  Cool
CECC
CECC

Брой мнения : 39
Join date : 15.01.2012
Age : 38
Местожителство : Plovdiv

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by eksoldier Сря 8 Яну - 9:13

Надъхвачи такива!!!  Very Happy Аз ще чакам тази година да видя какво ще покажат от MS... Камерата на 808 все още ми е напълно достатъчна. Smile

eksoldier

Брой мнения : 178
Join date : 10.03.2011

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by CECC Чет 9 Яну - 9:35

Накичихме черната перла със грипа  Cool 

[You must be registered and logged in to see this link.]

На тази снимка са светлинните индикатори за състоянието на заряда на вградената батерия в грипа. Всяка от четирите лампички отговаря на 20% от заряда.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Като цяло грипчето ми допадна. Единствения кусур е, че размерите на телефона нарастват значително, но пък за сметка на това не мога да изкажа друго като недостатък. Вградената батерия от 1020мАч според мен се представя добре. Снощи ги пуснах да се зареждат и двете през USB на грипа. До момента батерията в грипа е на половина, както става ясно и от снимката отгоре, а на телефона си е очаквано на 100%. Само едно нещо ме опасява, дали по тоя начин няма да си замине супер бързо батерията на телефона, ако го ползвам постоянно с грипа и при условие, че имам достатъчно батерия в телефона??? С това постоянно зареждане си мисля дали няма по този начин, циклите отредени за заряд да си отидат набързо. Тъй като имам намерение да го ползвам постоянно другия вариант е да му изхарча батерията и да си го ползвам като калъф и стойка при правенето на снимки, но по този начин би се обезсмислило наличието на вградената батерия. Иначе като материал и той е изграден също като панела на телефона от поликарбонат с керамично покритие и гумена лента на хватката за по голяма стабилност. Като цяло снимането е значително по-ергономично и телефона седи, доста стабилно при снимане само с една ръка. В случай, че е без грипа начинанието да си "щракаш" с една ръка е почти немислимо, тъй като риска от изтърване е доста голям. В общи линии съм доволен от грипчето и не съжалявам ни най-малко, че си го закупих и него към тъй прекрасната Lumia 1020. Cool
CECC
CECC

Брой мнения : 39
Join date : 15.01.2012
Age : 38
Местожителство : Plovdiv

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by eksoldier Чет 9 Яну - 9:52

Телефонът става огромен, защо не си вземеш една външна батерия anker и не си ползваш гсма на спокойствие. Аз имам anker 5600 mAh от три години и проблема с батерията на телефоните ми е решен. Wink Разгледай им сайта има за всички нужди батерии.

eksoldier

Брой мнения : 178
Join date : 10.03.2011

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by CECC Пет 10 Яну - 0:38

Вече ги направих 3в1: Nokia Lumia 1020 Black, Camera Grip PD-95G Black и Windows Phone 8 Black
Нещото, което ме притеснява е, че на пръв поглед не виждам да са разделили Volume-тата!  Sad Ето [You must be registered and logged in to see this link.] има повече инфо, относно прословутия ъпдейт от сорта на, какво включва, къде и за кой е достъпен... Основно ме касае качеството на камерата дали са го "барнали", защотото 1020-ката повече "шуми" в кадрите от своя предшественик Nokia 808. Дано поне RAW формата на снимките да не е и той някоя партенка. Почвам да разглеждам нововъведенията.  Cool 

[You must be registered and logged in to see this link.]
CECC
CECC

Брой мнения : 39
Join date : 15.01.2012
Age : 38
Местожителство : Plovdiv

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by TODDBG Съб 11 Яну - 6:51

Здравейте и от мен.
Аз съм със 1520. :-)
Мога да кажа, че телефона е супер. Ползвам го почти месец вече.
Прикачени файлове
Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Attachment
994085_10201956739378197_598163971_n.jpg Nokia Lumia 1520 (Windows Phone 8 Update 3 (GDR3) Lumia Black) and Sony Ericsson XPERIA X1 (Windows Mobile 6.5.5)You don't have permission to download attachments.(63 Kb) Downloaded 18 times

TODDBG

Брой мнения : 5
Join date : 11.01.2014

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by klitemnestra Съб 11 Яну - 14:39

Ех как и аз съм се заканил на тази лумиа 1520... малеле... едвам се сдържам да я купя! Но ще почакам още малко, да излезе същата, но с 41 мегапиксела. Много се радвам, че форумчето пак се съживява малко по малко, макар и не в симбиан раздела. Честити телефончета на всички! Да си ги ползвате със здраве и да ви радват много! Smile

klitemnestra

Брой мнения : 81
Join date : 25.10.2012
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by ivo777 Съб 11 Яну - 14:57

Батка,ти си на работа вече,нали?Питам щото по едно време я беше овапцал...И аз яко съм навит на 1020/1520...само пустите финанси ме спряха да се метна на някой от тях,в комбинация в това,че след има-няма месец оставам без работа...
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by krun_qy Съб 11 Яну - 16:01

на всички ви честито за новите придобивки Smile
но има едни проблем !!!
няма телефон който вижда света по добре от
nokia pureview 808

krun_qy

Брой мнения : 24
Join date : 19.10.2013

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by eksoldier Съб 11 Яну - 16:10

Хахаха, така е.

eksoldier

Брой мнения : 178
Join date : 10.03.2011

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by ivo777 Съб 11 Яну - 17:52

Абсолютно подкрепям...затова и въпреки налегналата ме тежка финансова криза все още ми е толкова трудно да се разделя с този телефон...
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by krun_qy Нед 12 Яну - 5:09

какво е мнението относно големия размер на lumia 1520 и идята за вградена батерия?
TODDBG, ти си тук

krun_qy

Брой мнения : 24
Join date : 19.10.2013

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by ivo777 Нед 12 Яну - 5:44

1520 е създаден за хората,които искат да вършат работата си в движение,но не искат да мъкнат със себе лаптоп или дори таблет,а нещо,което макар и трудничко,но все пак се побира в джоб.
Офис,мейли...и не на последно място страхотна камера и батерия.Дисплея също не е за пренебрегване-голям и с отлична видимост дори на пряка слънчева светлина.
Ако бях финансово подплатен щях да имам нечовешка дилема между 1520 и 1020  Smile
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by krun_qy Нед 12 Яну - 7:59

е то е ясно- 1520 Smile
а вградената батерия не е ли като 'номерът на китайката' за потребителите, щото кво прайм когато батерията свърши и телефона не е в гаранция

krun_qy

Брой мнения : 24
Join date : 19.10.2013

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by TODDBG Пон 13 Яну - 13:37

Големия размер неми прече. Просто след известно време се свиква и ти се струва, че другите телефони изглеждат като детски играчки.:-) Относно батерията ами няма нищо вечно колкото толкова. Sony Ericsson XPERIA X1 предния ми телефон на 5 години батерията държи 7 дена все още. Иначе съм си поръчал този калъф Nokia Protective Cover CP-623 тази седмица трябва да дойде от UK.

TODDBG

Брой мнения : 5
Join date : 11.01.2014

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by krun_qy Пон 13 Яну - 17:06

всичко ше си кажеш ти, честито Smile пак да се включиш за инфо.
за собствениците на lumia 1020- има страхотен кожен калъф с капаче за камерата

krun_qy

Брой мнения : 24
Join date : 19.10.2013

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by ivo777 Нед 19 Яну - 6:17

Приятелю @CECC,безкрайно ще съм ти задължен ако постнеш 2-3 снимки и едно видеоклипче от 1020 с Lumia Black ъпдейта Smile
Предварително ти благодаря за което!
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by CECC Вто 21 Яну - 4:54

Бате Иво не мога да се похваля със много снимки след ъпдейта, тъй като беше все някво измекярско времето (разбирай все яко мъгли, когато бях буден... малко на принципа "Вечер ставам - Сутрин лягам"). Мога да приложа една нощна снимка без прословутия грип и статив, която щракнах ей така за демонстрация на аверите... Тя пък взе че що годе читава излезе  Cool Прилагам и (по препоръка) малко по-интересно клипче (след ъпдейта)... дано "мрънкалото" от паяците не ме очисти след този пост, за да може има още кадро и видео  Very Happy  Very Happy  Very Happy 

[You must be registered and logged in to see this link.]






.
CECC
CECC

Брой мнения : 39
Join date : 15.01.2012
Age : 38
Местожителство : Plovdiv

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by klitemnestra Вто 21 Яну - 10:40

Ахаха все едно си бях в нас докато гледах видеото, не че не бях де...! Very HappyСъщите плочки, тръби... Викам си по едно време... "Т'ва в нас ли е ?! А това животно какво е? ХА, ама това е котката ми!". Същата порода е, но е оранжева, а тази бялата прилича на баща и. И двете ядат паяци и разни други буболечки. Големи са диваци! Very HappyИначе видеото ми харесва като качество и стабилизацията се усеща определено. На 808 ми трепери така като приближа, но пък има по-малко шум от 1020. Поне така ми се струва, но зависи на каква светлина е правено видеото. А си личи, че това е на изкуствена светлина. Все пак 1020 снима по-добре на изкуствена светлина и на тъмно от 808. Доста ме развесели видеото, браво, аз съм доволен! Почерпи котето с още един паяк! Very HappyА и звука се чува кристално ясно, но някак си не мога да го сравня с 808, ако въобще трябва да го правя. Smile

klitemnestra

Брой мнения : 81
Join date : 25.10.2012
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by krun_qy Вто 21 Яну - 17:18

1020 не снима по-добре от 808 при намалено или изкуствено осветление, само създава такова впечатление, пресищайки топлите нюанси, при което пък цветовете вече не са реални

krun_qy

Брой мнения : 24
Join date : 19.10.2013

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by novak Вто 21 Яну - 20:46

Много приятно съвпадение и за двата ми телефона!!!
Днес официално ми се появиха и инсталираха Lumia Black на Nokia Lumia 820 и Android 4.3 на Samsung Galaxy S3  bounce 
Голямо разцъкване падна  Shocked 

novak
Symbian-Modders Дарител
Symbian-Modders Дарител

Брой мнения : 136
Join date : 12.03.2011
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by boby_cage Сря 22 Яну - 11:51

Лумиа 1020 не снима по-добре от 808 - и на тъмно и на светло. Доста снимки и клипове направих, докато беше в мен една 1020, а с 808 бях почти година. Качеството се приближава, но камерата на 808 правеше по-чисти снимки и клипове.

boby_cage
Администратор
Администратор

Брой мнения : 718
Join date : 10.03.2011
Age : 45
Местожителство : Шумен

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by klitemnestra Сря 22 Яну - 17:49

Мисълта ми беше, че при по-слаба светлина 1020 прави по-ясни и ярки снимки от 808, макар и да има повече шум. Просто самите цветове са доста по-близо до реалните отколкото на 808. Поне аз докато снимах едни естествени камъни на тъмно с двата телефона, 1020 правеше по-хубави снимки от моята 808. А тази лумия 1020, която пробвах е на един приятел. На пример с 808 като снимам аметист (тъмно лилаво, прозрачно) ми излиза почти черно, а с 1020 ми излиза така като го виждат очите ми в действителност и това без настройки на двата телефона в режим Pureview 8мп без светкавица. Иначе, когато снимаш примерно някакъв изглед и слънцето пече 808 прави по-хубави снимки, съгласен съм. А и се съмнявам Nokia  да направят наследник на 808, който да снима по-лошо. Все пак всичко зависи от ситуацията и от това, което се снима. Smile

klitemnestra

Брой мнения : 81
Join date : 25.10.2012
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by ivo777 Сря 22 Яну - 17:52

Бях го казал някъде още с излизането на 808 че ще минат бая години докато друг телефон поне малко се доближи по фотографски възможности до него,камо ли пък да се изравни или задмине...истината е,че и бая фотоапарати могат да му дишат само прахта...само след броени дни оставам без работа и дай Боже не се стигне до продажбата на моя 808...
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Първи лични впечатления от WP8 - Page 2 Empty Re: Първи лични впечатления от WP8

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите