Welcome to Symbian-Modders Forum !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Питане за Nokia Lumia 1520

4 posters

Go down

Питане за Nokia Lumia 1520  Empty Питане за Nokia Lumia 1520

Писане by klitemnestra Нед 20 Юли - 6:53

Здравейте колеги. От 2 години и нещо ползвам Nokia 808 Pureview, но нещо взе да ми доскучава. Доста ми липсва потдръжката на операционната система и приложенията и реших да го сменям вече, някои важни опции вече не работят като например приложението за интернет радио и навигацията (последната актуализация на картата за България е по-стара от 1 година и се съмнявам да има друга актуализация въобще). От скоро разглеждам телефоните в mobilebulgaria.com и понеже не харесвам андроид и айфон реших следващия ми телефон да е пак Nokia. Харесах си Nokia Lumia 1520 като характеристики, а и съм мераклия да пробвам Windows phone, понеже чувам само хубави отзиви за тази операционна система. Преди дни дори прочетох, че е излязъл ъпдейта до 8.1 и е въпрос на време да стигне до България. Сестра ми има Samsung Galaxy Note 3 и като размер ми е идеален, Lumia- та е малко по-голяма от него, така, че би трябвало също да ми е удобен в ръцете. Не съм го заглеждал все още по мобилните оператори, понеже работя по 12 часа и не ми остава много време. Само му разгледах цените в интернет и ми стана странно защо в някои магазини за телефони из интернет го предлагат за 740 - 850 лева, а в операторите е по 1150 лева. Има прекалено голяма разлика в цената и се колебая от къде да си го взема евнтуално на следваща заплата. Можете ли да ми препоръчате някой магазин или сайт от който да го взема евтино, без да има някакви проблеми или измами с гаранцията? И можете ли да ми кажете от какво трябва да се пазя, когато и ако го копувам през интернет, в смисъл възможни дефекти свързани с телефона (например лилавия дисплей на 808). Също така бих изслушал всякакви въпроси, съвети, отзиви, впечатления и негативни мнения свързани с телефона и операционната система! Благодаря предварително на отзовалите се на темата! Smile

klitemnestra

Брой мнения : 81
Join date : 25.10.2012
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Питане за Nokia Lumia 1520  Empty Re: Питане за Nokia Lumia 1520

Писане by vanci1990 Нед 20 Юли - 7:43

И така , здравей и много добър избор на телефон си направил ! Аз как му се каня на 1520 , но за сега съм със 720. Та операционната система е затворена , приложения само от магазина , с 8.1 идва отделен контрол на звукът при мултимедия и нотификации-звънене , както и възможност да си инсталираш приложения на картата памет ! Сега ако намалиш звукът докато слушаш песен , толкова силно и ще ти звъни , приложения само във вградената памет ... А и да нотификациите са ти целия начален екран - живите плочки ! Нямаш флаш плеър както всички останали и модерни ОС , нямаш видео повиквания през мобилната мрежа както при всички модерни ОС само някои модели на Salamsung имат ... И нямаш лагове , рестарти , забивания ... Аз моя телефон си го купих на изплащане от Vivacom , защото доверие на сайтове нямам , поръчах едно зарядно от сайт те ми доставиха друго и то без опаковка ... Успех и със здраве да си ползваш телефона ;-)! А и да ъпдейтвай системните приложения , те идват от магазина и изглеждат като сини зъбни колела :-).

vanci1990

Брой мнения : 4
Join date : 01.07.2014

Върнете се в началото Go down

Питане за Nokia Lumia 1520  Empty Re: Питане за Nokia Lumia 1520

Писане by ivo777 Нед 20 Юли - 7:57

От няколко месеца съм с Nokia Lumia 1520,питайте ако нещо ви интересува.
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Питане за Nokia Lumia 1520  Empty Re: Питане за Nokia Lumia 1520

Писане by klitemnestra Нед 20 Юли - 8:09

Радвам се да чуя още хубави думи за телефончето. Иво ти от къде си взема твоята лумия? Аз мисля да го взема през някое онлайн магазинче ( не знам кое точно, чакам съвети, ако някой е пазарил от някъде) на цена не по-висока от 800 лева. Има ли някакви хакове за тази операционна система, както за симбиан беле? Има ли приложения за запис на разговорите без бипкане, че доста свикнах с тази опция на моята 808-ца и доста често си прослушвам някои разговори?

klitemnestra

Брой мнения : 81
Join date : 25.10.2012
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Питане за Nokia Lumia 1520  Empty Re: Питане за Nokia Lumia 1520

Писане by klitemnestra Нед 20 Юли - 9:04

Забравих да попитам още нещо. Всички цветове на модела ли ще получат ъпдейта до windows phone 8.1?

klitemnestra

Брой мнения : 81
Join date : 25.10.2012
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Питане за Nokia Lumia 1520  Empty .

Писане by vanci1990 Нед 20 Юли - 12:33

И така , хакове няма , единствено можеш да си направиш акаунта като разработчик и на качиш 10 приложения от където искаш , иначе нищо не можеш да хакнеш тъй като е твърде затворена !
И тъй като е една от най - сигурните ОС от съображения за сигурност няма как да правиш запис на разговор , иначе има приложения за звукозапис и всички телефони които не се решава ъпдейта и от оператор ще получат ъпдейт от 8 до 8.1 Wink!

vanci1990

Брой мнения : 4
Join date : 01.07.2014

Върнете се в началото Go down

Питане за Nokia Lumia 1520  Empty Re: Питане за Nokia Lumia 1520

Писане by klitemnestra Сря 30 Юли - 15:19

Здравейте отново, аз все още си чакам заплатата и му се каня на телефончето. Колебая се обаче от къде да го взема. При операторите е 1249 лева без обвързване, което ми идва много скъпичко, а иначе го дават и за по-малко пари с двугодишен договор с нов номер и някакъв тарифен план, но мен не ме устройва, защото вече си имам номер. А в онлайн магазинчета като slotbg.com и разни други като този го има на цени от 729 лева до 790 лева (може да няма ДДС, но и с ДДС пак излиза по-евтино от операторите). Та реших да питам пак за съвети, от къде да го купя. Искам да го изплатя на веднъж. Днес бях в Бургас и обиколих общо 5-6 магазина на операторите из центъра, но никъде го нямаха в наличност и не можах да го видя, но успях да разгледам 1320 и доста ми допадна wp като ОС. Е не беше 8.1, но ми хареса и съм впечатлен. Гледах клипове как сравняват Cortana с Siri и Google now, и също доста се впечатлих от новия гласов асистент, като се има в предвид, че е в бета версия още. Имам и въпроси към Иво. Получи ли вече ъпдейта до wp 8.1? Ако си го получил, да знаеш, че чакам да чуя личните ти впечатления! Razz

klitemnestra

Брой мнения : 81
Join date : 25.10.2012
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Питане за Nokia Lumia 1520  Empty Re: Питане за Nokia Lumia 1520

Писане by ivo777 Сря 30 Юли - 16:28

Като си почнал с въпросите да задам и аз.Ти да не си се завърнал в БГ?Или само за малко...?
Официалния 8.1 го получих преди повече от седмица,държи се повече от перфектно!
Лично мен ако питаш грабвай един от тук: [You must be registered and logged in to see this link.]

ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Питане за Nokia Lumia 1520  Empty Re: Питане за Nokia Lumia 1520

Писане by klitemnestra Сря 30 Юли - 17:27

Ами аз досега не съм напускал държавата, за по-дълъг период от 12 дена, така че тук съм си и тук ще си остана. Smile А иначе и аз го зърнах този сайт в гугъл, но през ум не ми мина да отворя страницата и да проверя дали го има телефона. 760 лева си е по-приемлива оферта от операторските, май от там ще пазаря щом е препоръчан от теб, благодаря за което. Smile Сега ми остава да почакам още 10-15 дена, докато се сдобия с новото телефонче, ииии после... ще споделям лично впечатление и аз като вас. Smile

klitemnestra

Брой мнения : 81
Join date : 25.10.2012
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Питане за Nokia Lumia 1520  Empty Re: Питане за Nokia Lumia 1520

Писане by klitemnestra Съб 23 Авг - 17:33

Хайде и аз доживях най-накрая да имам този телефон. Вече една седмица му се кефя. Вземах си го в черно и си купих оригиналното калъвче CP-623. Сега остана да му взема една карта памет с 64 GB и да си синхронизирам малко настройките. Ъпдейтнах го до 8.1 и сега чакам първия ъпдейт да дойде. Малко куцаше откъм опции и настройки с wp8, но с 8.1 нещата са доста по-различни и вече се опитвам да свиквам. Магазина е малко беден от към приложения, не мога да си намеря хубав плеър за видео и браузър (този не е зле, но няма опции за връщане на предишната страница, което е дразнещо), но се надявам скоро време магазина да се разрастне и да има всичко необходимо! Иначе за игри няма грешка, дори се зарибих по няколко онлайн. Като цяло съм изключително доволен от покупката си, с изключение на зарядното, което е за китайския стандарт, но не ми е проблем да си купя ново!

klitemnestra

Брой мнения : 81
Join date : 25.10.2012
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Питане за Nokia Lumia 1520  Empty Re: Питане за Nokia Lumia 1520

Писане by vanci1990 Съб 23 Авг - 20:54

klitemnestra написа:Хайде и аз доживях най-накрая да имам този телефон. Вече една седмица му се кефя. Вземах си го в черно и си купих оригиналното калъвче CP-623. Сега остана да му взема една карта памет с 64 GB и да си синхронизирам малко настройките. Ъпдейтнах го до 8.1 и сега чакам първия ъпдейт да дойде. Малко куцаше откъм опции и настройки с wp8, но с 8.1 нещата са доста по-различни и вече се опитвам да свиквам. Магазина е малко беден от към приложения, не мога да си намеря хубав плеър за видео и браузър (този не е зле, но няма опции за връщане на предишната страница, което е дразнещо), но се надявам скоро време магазина да се разрастне и да има всичко необходимо! Иначе за игри няма грешка, дори се зарибих по няколко онлайн. Като цяло съм изключително доволен от покупката си, с изключение на зарядното, което е за китайския стандарт, но не ми е проблем да си купя ново!
UC Browser , Moli Player Wink.

vanci1990

Брой мнения : 4
Join date : 01.07.2014

Върнете се в началото Go down

Питане за Nokia Lumia 1520  Empty Re: Питане за Nokia Lumia 1520

Писане by klitemnestra Нед 24 Авг - 5:36

UC browser  не съм го пробвал и като имам време ще си го дръпна. А моли плеъра си го купих, изтеглих си един филм от замунда 10гб HD и плеъра крашна, а и субтитрите не ще да открие. Sad Изтеглих си Torrex Pro за теглене на торенти и съм доста доволен от програмката, а и е на български! Дано скоро видим популярните браузъри и плеъри в магазина. Smile И като цяло това е, което ми трябва. Липсва ми и програмка, която да ми записва разговорите. Има Total Recall, но е за wp7.5.

klitemnestra

Брой мнения : 81
Join date : 25.10.2012
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Питане за Nokia Lumia 1520  Empty Re: Питане за Nokia Lumia 1520

Писане by vanci1990 Нед 24 Авг - 19:29

klitemnestra написа:UC browser  не съм го пробвал и като имам време ще си го дръпна. А моли плеъра си го купих, изтеглих си един филм от замунда 10гб HD и плеъра крашна, а и субтитрите не ще да открие. Sad Изтеглих си Torrex Pro за теглене на торенти и съм доста доволен от програмката, а и е на български! Дано скоро видим популярните браузъри и плеъри в магазина. Smile И като цяло това е, което ми трябва. Липсва ми и програмка, която да ми записва разговорите. Има Total Recall, но е за wp7.5.
така поради защита няма как да записваш разговори , така е конструирана самата ОС , плеъра трябва да го сложиш в телефонната памет не на картата иначе крашва , субтитрите трябва да им оправиш енкодинга с ноте пада уф ама съм забравил в каква кодировка бяха ... А браузъра е страхотен аз него ползвам Smile.

vanci1990

Брой мнения : 4
Join date : 01.07.2014

Върнете се в началото Go down

Питане за Nokia Lumia 1520  Empty Re: Питане за Nokia Lumia 1520

Писане by djvoyager Сря 22 Окт - 1:08

Бих искал да питам дали е надежден сайтът
Код:
novtelefon.com
? Има една 1520-ка там на примамлива цена и я искам много!
djvoyager
djvoyager
Модератор
Модератор

Брой мнения : 107
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Питане за Nokia Lumia 1520  Empty Re: Питане за Nokia Lumia 1520

Писане by klitemnestra Съб 25 Окт - 12:17

djvoyager написа:Бих искал да питам дали е надежден сайтът
Код:
novtelefon.com
? Има една 1520-ка там на примамлива цена и я искам много!

Този магазин изобщо не ми изглежда надежден... Само като видях как са написали спецификациите на телефона, а именно копирани от някъде и преведени с google и ми стана лошо... Личи си, че не са в час и определено не се стараят достатъчно, за да си повишат репутацията (сайта им е пълен с правописни грешки и невярна информация). А още повече не дай си боже да не са коректни и да си купиш ментелив телефон от тях. Аз лично не бих купил телефон втори път от онлайн магазин. Бих отишъл на място да го разгледам и да го пробвам, и когато се уверя, че функционира нормално, тогава да го купя. Това е моят съвет. Съжалявам, че ти убивам желанието да имаш този телефон, страхотен е наистина, но е по-добре да го купиш от по-доверен магазин, такъв който има хубава репутация макар и за малко повечко пари.

klitemnestra

Брой мнения : 81
Join date : 25.10.2012
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Питане за Nokia Lumia 1520  Empty Re: Питане за Nokia Lumia 1520

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите