Welcome to Symbian-Modders Forum !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ovi Maps - the free navigation

+21
уди кълвача
epoc
piton78
alexbg67
novak
Lazzarus
boby_cage
banga
Чо :)
plamenmr
collectorbg
SmasHinG
$©@®N™
Dracona
kokonai
eksoldier
Joro Velichkov
achodemo
alexx
Teodor
ivo777
25 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by plamenmr Вто 12 Юли - 8:22

Благодаря.Оправи се.
plamenmr
plamenmr

Брой мнения : 100
Join date : 14.03.2011
Местожителство : гр.Балчик

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Помогнете с подробно инфо :)

Писане by banga Пет 15 Юли - 8:42

Добре бе хора извинявам се за невежеството, но какво трябва да направя след като си инсталирах 3.08, но когато включа навигациата едновременно ми се активира WLAN, MTEL GPRS и GPS. Не трябва ли да се включва само GPS докато съм в движение без да търси WLAN и да ме таксува през Мтел. Embarassed Embarassed Embarassed От няколко месеца използвам N8,но до сега не се е налагало да изполвам навигацията и съм супер боса.Ако все пак някой успя да разбере какво питам, моля помагайте Laughing

banga

Брой мнения : 7
Join date : 12.03.2011

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by boby_cage Пет 15 Юли - 8:58

banga написа:Добре бе хора извинявам се за невежеството, но какво трябва да направя след като си инсталирах 3.08, но когато включа навигациата едновременно ми се активира WLAN, MTEL GPRS и GPS. Не трябва ли да се включва само GPS докато съм в движение без да търси WLAN и да ме таксува през Мтел. Embarassed Embarassed Embarassed От няколко месеца използвам N8,но до сега не се е налагало да изполвам навигацията и съм супер боса.Ако все пак някой успя да разбере какво питам, моля помагайте Laughing
Влез в менюто на телефона - Настройки - Настр. прилож. - Позициониране - Методи позициониране и остави зелената отметка само на Интегриран GPS.

boby_cage
Администратор
Администратор

Брой мнения : 718
Join date : 10.03.2011
Age : 45
Местожителство : Шумен

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by $©@®N™ Пет 15 Юли - 15:55

banga написа:Добре бе хора извинявам се за невежеството, но какво трябва да направя след като си инсталирах 3.08, но когато включа навигациата едновременно ми се активира WLAN, MTEL GPRS и GPS. Не трябва ли да се включва само GPS докато съм в движение без да търси WLAN и да ме таксува през Мтел. Embarassed Embarassed Embarassed От няколко месеца използвам N8,но до сега не се е налагало да изполвам навигацията и съм супер боса.Ако все пак някой успя да разбере какво питам, моля помагайте Laughing

[You must be registered and logged in to see this link.]
$©@®N™
$©@®N™

Брой мнения : 90
Join date : 11.03.2011
Age : 42
Местожителство : Пловдив

http://www.scorn.co.nr

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by Lazzarus Съб 16 Юли - 7:53

Получавам съобщение "грешка при актуализация", след инст. на 3.08.
Не мога да намеря из нета целиа .sis файл, а не само installer-a.
Ако накой има идеи...

П.П.
Пробвах и с деинсталация на 3.07 - същата работа.
Lazzarus
Lazzarus

Брой мнения : 16
Join date : 10.03.2011
Местожителство : Густо, майна!

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by banga Нед 17 Юли - 20:09

Влез в менюто на телефона - Настройки - Настр. прилож. - Позициониране - Методи позициониране и остави зелената отметка само на Интегриран GPS. [/quote]

Много много благодаря Smile

banga

Брой мнения : 7
Join date : 12.03.2011

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by banga Нед 17 Юли - 20:10


[You must be registered and logged in to see this link.]
Благодаря,страхотни сте

banga

Брой мнения : 7
Join date : 12.03.2011

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by Lazzarus Съб 23 Юли - 9:26

Ако някой има проблем с инсталацията, нека погледне [You must be registered and logged in to see this link.].
Lazzarus
Lazzarus

Брой мнения : 16
Join date : 10.03.2011
Местожителство : Густо, майна!

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by novak Пон 28 Ное - 12:00

В коя папка се намират запазените от мен местоположения със звезда - POI? Искам да си копирам тази папка, за да мога след преинсталация на Анна да я поставя отново. При основния бекъп се запазват само "contacts calendar messages", а местоположенията от картата се запазват при бекъп-а с настройките (поне така изписва NokiaSuite), който не ми се прави, защото идеята ми е точно формат на телефона и чиста инсталация на Анна наново, а не вероятности за омазване. Та, ако някой знае къде е тази папка с POI, му благодаря предварително!

novak
Symbian-Modders Дарител
Symbian-Modders Дарител

Брой мнения : 136
Join date : 12.03.2011
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by $©@®N™ Пет 2 Дек - 18:11

novak написа:В коя папка се намират запазените от мен местоположения със звезда - POI? Искам да си копирам тази папка, за да мога след преинсталация на Анна да я поставя отново. При основния бекъп се запазват само "contacts calendar messages", а местоположенията от картата се запазват при бекъп-а с настройките (поне така изписва NokiaSuite), който не ми се прави, защото идеята ми е точно формат на телефона и чиста инсталация на Анна наново, а не вероятности за омазване. Та, ако някой знае къде е тази папка с POI, му благодаря предварително!
не ти трява да го правиш Smile просто можеш да си синхронизираш местата с овито от самата нокиа мапс и после да си ги възтановиш аз всеки път така правя и нямам никъкви грижи Smile
$©@®N™
$©@®N™

Брой мнения : 90
Join date : 11.03.2011
Age : 42
Местожителство : Пловдив

http://www.scorn.co.nr

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by alexbg67 Нед 12 Фев - 9:32

Понеже това е може би най-общата тема за Нокиа мапс, ще попитам тук и дори вероятно персонално към Боби, но моля внимателно в детайла на въпроса. В момента съм по принуда с последната бета 3.09 12wk06 b01. Идеята е към все по-добре, НО... тази инсталация ми задигна към около 50 мб от дял "С". Отделно след Exit тя продължава да си стои резидентно в паметта. След малко ще я деинсталирам, но молбата ми е за инсталатор, работещ на последната Белла на Иво без да причинява гореописаните проблеми. Моля за нещо проверено и работещо. Пример - бетата на 3.08 11wk47 b04 не ми дава възможност за деинсталация, дори и при лонгтап върху иконките. Затова метнах отгоре 3.09, щото там става да се махне всичко.
Благодаря предварително!!!

alexbg67

Брой мнения : 485
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by boby_cage Нед 12 Фев - 10:07

Аз ползвам вградената версия в Belle. Не се занимавам с пробни версии, още повече че намаляват и без това малкото място в паметта на телефона (N8).

boby_cage
Администратор
Администратор

Брой мнения : 718
Join date : 10.03.2011
Age : 45
Местожителство : Шумен

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by alexbg67 Нед 12 Фев - 11:02

boby_cage написа:Аз ползвам вградената версия в Belle. Не се занимавам с пробни версии, още повече че намаляват и без това малкото място в паметта на телефона (N8).

ОК, как да задействам оригиналния инсталатор без да рисетвам телефона?

alexbg67

Брой мнения : 485
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by piton78 Нед 8 Апр - 15:36

Значи навигацията е без грешка ама имам едно питане.
Като бях с белле ми изкарваше и снимките които съм правил на картата,а сега като се върнах на анна не го прави.Има ли няква магия дет да оправи нещата.
piton78
piton78

Брой мнения : 16
Join date : 20.02.2012

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by epoc Нед 8 Апр - 16:49

piton78 написа:Значи навигацията е без грешка ама имам едно питане.
Като бях с белле ми изкарваше и снимките които съм правил на картата,а сега като се върнах на анна не го прави.Има ли няква магия дет да оправи нещата.
Версията поддържаща pictures tag е само за беле за анна няма.
epoc
epoc

Брой мнения : 167
Join date : 13.03.2011
Age : 43
Местожителство : In Hell

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by achodemo Вто 10 Апр - 11:17

Здравейте, някой знае ли къде се съхраняват запаметените точки и маршрути в телефона.

achodemo

Брой мнения : 97
Join date : 09.03.2011
Age : 45
Местожителство : Габрово

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by уди кълвача Сря 11 Апр - 5:23

achodemo написа:Здравейте, някой знае ли къде се съхраняват запаметените точки и маршрути в телефона.

Аз пък искам да знам, как се запаметяват маршрути?

уди кълвача

Брой мнения : 24
Join date : 05.03.2012

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by achodemo Сря 11 Апр - 6:55

уди кълвача написа:
achodemo написа:Здравейте, някой знае ли къде се съхраняват запаметените точки и маршрути в телефона.

Аз пък искам да знам, как се запаметяват маршрути?
Можеш да си съставяш маршрут от точки и да си го запаметиш , но няма възможност за запис на изминат маршрут в движение , за което питаш предполагам. Sygic има тази възможност за запис .

achodemo

Брой мнения : 97
Join date : 09.03.2011
Age : 45
Местожителство : Габрово

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by alexbg67 Сря 11 Апр - 8:34

achodemo написа:Здравейте, някой знае ли къде се съхраняват запаметените точки и маршрути в телефона.

Имам две подозрения:
-cities
-при бекъп на SD картата
факт е, че след тотални преинсталации едни и същи отбелязани точки отново съществуват...

alexbg67

Брой мнения : 485
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by achodemo Сря 11 Апр - 13:47

И аз първо търсих в cities, но никъде не ги намерих , поне не в нагледен вид , може и да са там ,но в някой криптиран файл . Търсих в С: също но без успех , то е ясно ,че някъде се пазят ,но къде точно ..??

achodemo

Брой мнения : 97
Join date : 09.03.2011
Age : 45
Местожителство : Габрово

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by s_toshkov Чет 17 Май - 7:09

Аз ли не мога да намеря опцията при готов маршрут "мини през"?Пример задавам маршрут Варна- Свиленград - кара ме да минавам през Стара загора ,Нова загора и надолукъм Свиленград ...., аз искам да мина през Средец -Тополовград-Свиленград

С тази последната версия 3.08 /мисля че беше която е на български /-няколко поста по-нагоре

Също има ли опция програмата която да ми показва с колко сателита е свързана в момента ?Също не откривам в самата нея настройка която да указва да ползва само интегрираният gps , защото мисля да я ползвам в чужбина ...

След инсталирането на програмата ми се показаха няколко иконки едната е с количка , другата с компасче - има ли значение през коя ще влизам и каква е разликата ?

s_toshkov

Брой мнения : 16
Join date : 14.09.2011

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by baibrother Чет 17 Май - 10:23

уди кълвача написа:

Аз пък искам да знам, как се запаметяват маршрути?

[You must be registered and logged in to see this link.] логваш се с Ови стор юзърнейм и парола, създаваш маршрут и го запаметяваш. После си синхронизираш от телефона Favorites/sync
baibrother
baibrother

Брой мнения : 67
Join date : 09.07.2011

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by s_toshkov Нед 20 Май - 16:42

s_toshkov написа:Аз ли не мога да намеря опцията при готов маршрут "мини през"?Пример задавам маршрут Варна- Свиленград - кара ме да минавам през Стара загора ,Нова загора и надолукъм Свиленград ...., аз искам да мина през Средец -Тополовград-Свиленград

С тази последната версия 3.08 /мисля че беше която е на български /-няколко поста по-нагоре

Също има ли опция програмата която да ми показва с колко сателита е свързана в момента ?Също не откривам в самата нея настройка която да указва да ползва само интегрираният gps , защото мисля да я ползвам в чужбина ...

След инсталирането на програмата ми се показаха няколко иконки едната е с количка , другата с компасче - има ли значение през коя ще влизам и каква е разликата ?


Да попитам и друго - защо не мога да я накарам да има гласова навигация - избирам си от менюто женски глас - българия , започва инсталация не успява да смъкне нищо , а имам интернет връзка Shocked

s_toshkov

Брой мнения : 16
Join date : 14.09.2011

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by hadjievvv Нед 9 Дек - 17:48

Пичове, опитвам да инсталирам Ови мапс, но ми търси сертификат, помогнете pale

hadjievvv

Брой мнения : 3
Join date : 29.11.2012

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by MIRANOVA Нед 13 Окт - 20:13

Да попитам и аз... Преди да ъпдейтна с Беле, навигацията говореше с глас "завий насам,натам", но освен това и съобщаваще "карате с превишена скорост". Сега с Белето пак говори всичко,само за превишената скорост не го казва,ами само издава предупредителни звуци. При вас така ли е?
MIRANOVA
MIRANOVA

Брой мнения : 18
Join date : 04.09.2013

Върнете се в началото Go down

Ovi Maps - the free navigation - Page 2 Empty Re: Ovi Maps - the free navigation

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите