Welcome to Symbian-Modders Forum !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

+28
novak
m.trandeva
trickey
Snuupy
mitko992
polikraiste
The0ne
Slade
Dedwen
Mitko1239
eksoldier
inavus
sarpy
Bobkata3302
stre4
alexbg67
C7C7C7
mihailradoslavov
SoulSurvivor
pudelo0
aftermax
epoc
paco88
STORM
jindo
boby_cage
pslabakov
ivo777
32 posters

Страница 3 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by polikraiste Вто 7 Фев - 21:26

моя телефон е от САЩ и аз тъкмо го ъпдейтвам от nokia suite

polikraiste

Брой мнения : 56
Join date : 09.07.2011

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by mitko992 Вто 7 Фев - 21:35

ssn8 написа:
Mitko1239 написа:В момента тегля 318 MB-овия ъпдейт. Най-после ще видя и аз Belle. Smile
Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 G2Cu

А откаде е телефона ти че ти дава ъпдате.А колкото да изчакаме 1-2 дена на дали поне 1-2 седмици ще ни мотат докат пуснат за българските кодове,поне така стана с Анната

Какво ти пречи, изтегли си навифирм и си изтегли белето от там има вече български код, флашваш и си готов! Причината е че сайтовете закъсняват явно с показването на ъпдейта иначе вече си излезе и с български код Wink !!!

mitko992

Брой мнения : 85
Join date : 18.04.2011

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by Snuupy Вто 7 Фев - 22:14

Няма го... гледам в NaviFirm, цъкнал съм Nokia Care Suite, но не ми дава Variants. Аз го имам беллето от Nokia Suite, но понеже телефона ми е на Т-Мобайл, явно с германски продукт код и нямам бг език, трябва ми главно за клавиатурата де..
Snuupy
Snuupy

Брой мнения : 39
Join date : 25.11.2011

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by trickey Вто 7 Фев - 22:25

Защо от Nokia Store, на мене не ми излиза, да го ъпдейтвам.. ? Sad
Рефрешвам 100 пъти и нищо... ;(
Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 -%D0%B8%D0%BC%D0%B5
trickey
trickey

Брой мнения : 19
Join date : 06.09.2011

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by The0ne Сря 8 Фев - 0:10

trickey написа:Защо от Nokia Store, на мене не ми излиза, да го ъпдейтвам.. ? Sad
Рефрешвам 100 пъти и нищо... ;(
Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 -%D0%B8%D0%BC%D0%B5

Еми дължи се на една просто причина,на това че както винаги България е между страните които почти винаги получават ъпдате последни,ама бих казал нищо ново под слънцето както винаги сме между последните дупки на кавала но може да ни излезе късмет и скоро да пуснат и за БГ кодовете,иначе ето каде може да видиш.
[You must be registered and logged in to see this link.]
The0ne
The0ne

Брой мнения : 57
Join date : 11.08.2011
Age : 33
Местожителство : Кюстендил

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by Snuupy Сря 8 Фев - 8:42

trickey написа:Защо от Nokia Store, на мене не ми излиза, да го ъпдейтвам.. ? Sad
Рефрешвам 100 пъти и нищо... ;(
Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 -%D0%B8%D0%BC%D0%B5

Пускат ъпдейта по региони, предполагам до няколко дена, всички трябва да го имаме.
Snuupy
Snuupy

Брой мнения : 39
Join date : 25.11.2011

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by Dedwen Сря 8 Фев - 10:30

Snuupy написа:
trickey написа:Защо от Nokia Store, на мене не ми излиза, да го ъпдейтвам.. ? Sad
Рефрешвам 100 пъти и нищо... ;(
Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 -%D0%B8%D0%BC%D0%B5

Пускат ъпдейта по региони, предполагам до няколко дена, всички трябва да го имаме.

Тези неща зависят до колкото знам и до мобилния оператор не само от Нокиа Smile

Dedwen

Брой мнения : 55
Join date : 30.07.2011

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by Slade Сря 8 Фев - 10:41

Явно е точно така, защото аз съм с Вивакомски C6-01 (български пр. код) и ъпдейта ми се натиска през Nokia Suite вече от дни. Само че аз още съм скептичен и ще почакам да прочета отзивите на другите преди да го инсталирам.

Slade

Брой мнения : 70
Join date : 11.03.2011

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by Dedwen Сря 8 Фев - 10:44

Slade написа:Явно е точно така, защото аз съм с Вивакомски C6-01 (български пр. код) и ъпдейта ми се натиска през Nokia Suite вече от дни. Само че аз още съм скептичен и ще почакам да прочета отзивите на другите преди да го инсталирам.

Е какво има да си скептичен при положение, че това е официален ъпдейт Very Happy

Dedwen

Брой мнения : 55
Join date : 30.07.2011

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by Mitko1239 Сря 8 Фев - 10:45

Slade написа:Явно е точно така, защото аз съм с Вивакомски C6-01 (български пр. код) и ъпдейта ми се натиска през Nokia Suite вече от дни. Само че аз още съм скептичен и ще почакам да прочета отзивите на другите преди да го инсталирам.

Давай смело! Ъпдейта е много добър и няма нужда да чакаш. Smile

Mitko1239

Брой мнения : 15
Join date : 15.09.2011

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by inavus Сря 8 Фев - 11:02

Slade написа:Явно е точно така, защото аз съм с Вивакомски C6-01 (български пр. код) и ъпдейта ми се натиска през Nokia Suite вече от дни. Само че аз още съм скептичен и ще почакам да прочета отзивите на другите преди да го инсталирам.

Тегли!
Всичко работи, телефона лети, пощата е по-бърза. Браузерът пак не струва- добре, че Операта работи. Скайп също.

inavus

Брой мнения : 9
Join date : 17.03.2011

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by boby_cage Сря 8 Фев - 12:25

ivo777 написа:
boby_cage написа:След още 2 флаша разбрах кога се проявява бъга - при набиране на *#0000# от паметта на телефона изчезват около 20 МБ.

Моето обяснение е,че при набиране на *#0000# се копира FOTA файла (reserved.bin) от Z в С,той е с големина точно 20МВ Wink
Иво излезе прав, наистина при набиране на *#0000# се копира файла reserved.bin и свободното място в паметта на телефона намалява с 20 МБ, защото този фай е с тази големина. С малко търсене намерих къде се копира този файл. Копира се в C:\Private\102072c4. Който е с хакнат телефон може да си го трие, за да освободи 20 мб на С:\

boby_cage
Администратор
Администратор

Брой мнения : 718
Join date : 10.03.2011
Age : 45
Местожителство : Шумен

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by alexbg67 Сря 8 Фев - 12:38

Надявах с във финалната версия да е изчистено, браво Боби. В X-plore може да се зададе на паката статус Quick folder и следващия път направо там... Wink

alexbg67

Брой мнения : 485
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by sarpy Сря 8 Фев - 12:59


Моето обяснение е,че при набиране на *#0000# се копира FOTA файла (reserved.bin) от Z в С,той е с големина точно 20МВ Wink [/quote]
Иво излезе прав, наистина при набиране на *#0000# се копира файла reserved.bin и свободното място в паметта на телефона намалява с 20 МБ, защото този фай е с тази големина. С малко търсене намерих къде се копира този файл. Копира се в C:\Private\102072c4. Който е с хакнат телефон може да си го трие, за да освободи 20 мб на С:\[/quote]


А този файл за какво служи, да няма проблеми след това?

sarpy

Брой мнения : 102
Join date : 11.03.2011

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by The0ne Сря 8 Фев - 13:19

И така в БГ сайта на нокия вече показва белле като най нов ъпдате някои с БГ код които е ъпдатнал да има ?че като си напипа кода отдолу за проверка все още ми казва че Анна 022 е най новия софт. за моя телефон
The0ne
The0ne

Брой мнения : 57
Join date : 11.08.2011
Age : 33
Местожителство : Кюстендил

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by m.trandeva Сря 8 Фев - 18:39

здравеите, сега сам с белето на ренаД999 и ще мога ли да апдетвам с офицялното беле като излезе през нокиа суит Very Happy

m.trandeva

Брой мнения : 5
Join date : 13.01.2012

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by alexbg67 Сря 8 Фев - 20:06

Основателят на Форума ви е осигурил прекрасна версия, не знам какво се назландисвате толкова...

alexbg67

Брой мнения : 485
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by m.trandeva Сря 8 Фев - 20:45

кажете бе хора

m.trandeva

Брой мнения : 5
Join date : 13.01.2012

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by SoulSurvivor Сря 8 Фев - 21:20

m.trandeva написа:кажете бе хора
не, недей, изтегли си го от навифирм и флашни телефона.
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Join date : 20.07.2011
Age : 35
Местожителство : Варна, България

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by Bobkata3302 Пет 10 Фев - 15:36

Има напредък на официалното Belle за българските продуктови кодове. До днес беше със статус Software Under Creation сега вече е Waiting for approval. Сигурно до 1 седмица ще го пуснат официално.

Bobkata3302

Брой мнения : 108
Join date : 27.06.2011

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by boby_cage Пет 10 Фев - 20:12

Този сайт няма никаква подръжка. Седем от тези кодове са налични от самото начало, а до днес бяха със статус Software Under Creation. Най-сигурно е да се проверява с NaviFirm-a.

boby_cage
Администратор
Администратор

Брой мнения : 718
Join date : 10.03.2011
Age : 45
Местожителство : Шумен

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by Slade Нед 12 Фев - 18:59

Dedwen написа:
Slade написа:Явно е точно така, защото аз съм с Вивакомски C6-01 (български пр. код) и ъпдейта ми се натиска през Nokia Suite вече от дни. Само че аз още съм скептичен и ще почакам да прочета отзивите на другите преди да го инсталирам.

Е какво има да си скептичен при положение, че това е официален ъпдейт Very Happy

Такова, че вече съм с официалния ъпдейт и половината приложения + абсолютно всички игри (към 10 парчета) липсват от менютата. Всичко е "изсрано" в едно меню, което се зарежда с бутона на началния екран (или с хардуерния) и вътре има безразборно пръснати икони на системни менюта, музика, карти и приложения. Вече нямам папки "приложения" и "игри". Направо ми идва да засиля телефона през балкона.
Първоначални впечатления от Belle? Evil or Very Mad поредната скапана издънка на Нокия... Прочетете тук: [You must be registered and logged in to see this link.]
Ето от това ме беше страх (и то стана), но аз съм виновен, че повярвах на някои отзиви, че всичко работи перфектно.

Slade

Брой мнения : 70
Join date : 11.03.2011

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by alexbg67 Нед 12 Фев - 19:15

@Slade, това с иконките се оправя, човече. Правиш си папки, теглиш си програмчето Folder icon и си ги шареносваш, както ти е кеф... Малко играчка да си възстановиш приложенията и Voila! Smile Както в един друг форум се изказа един колега, Беллата е замислена за нови телефони. Ние получаваме ъпдейта за да не ни загубят за каузата (клиенти)... Wink
Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Scr000001 Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Scr000002 Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Scr000003
В смисъл не е толкова зле, след като свикнеш... Smile

alexbg67

Брой мнения : 485
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by paco88 Нед 12 Фев - 20:12

Slade написа:
Dedwen написа:
Slade написа:Явно е точно така, защото аз съм с Вивакомски C6-01 (български пр. код) и ъпдейта ми се натиска през Nokia Suite вече от дни. Само че аз още съм скептичен и ще почакам да прочета отзивите на другите преди да го инсталирам.

Е какво има да си скептичен при положение, че това е официален ъпдейт Very Happy

Такова, че вече съм с официалния ъпдейт и половината приложения + абсолютно всички игри (към 10 парчета) липсват от менютата. Всичко е "изсрано" в едно меню, което се зарежда с бутона на началния екран (или с хардуерния) и вътре има безразборно пръснати икони на системни менюта, музика, карти и приложения. Вече нямам папки "приложения" и "игри". Направо ми идва да засиля телефона през балкона.
Първоначални впечатления от Belle? Evil or Very Mad поредната скапана издънка на Нокия... Прочетете тук: [You must be registered and logged in to see this link.]
Ето от това ме беше страх (и то стана), но аз съм виновен, че повярвах на някои отзиви, че всичко работи перфектно.
Доста грубо колега... На мен пък адски много ми харесва точно това че няма папки всичко ти е под ръка по всяко време,а и имаш уиджети за почти всичко на началния екран какво има за оплакване Smile а и както каза колегата по-горе има си програма за създаване на папки ако толкова много ти липсват Smile На мен лично Беле-то ме кефи че е адски бърза,стабилна и не ми е забивала повече от веднъж досега стана над 2 месеца,а горката стара анна ми ковеше през ден два.Но все пак всичко е въпрос на вкус Smile със здраве от мен Wink
paco88
paco88

Брой мнения : 269
Join date : 31.08.2011
Age : 35
Местожителство : Аксаково

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by Slade Пон 13 Фев - 7:55

alexbg67: благодаря за успокоителните думи и app-чето за иконки, изглеждат супер.
Всъщност основният ми проблем не е, че изчезнаха папките и всичко се смесва, но аз съм го написал така, че не се разбира много.
Основният проблем, както и като гледам на доста други хора по форумите е, че огромна част от инсталираните приложения и игри просто ИЗЧЕЗВАТ. Ключове и настройки за WLAN също ИЗЧЕЗВАТ, основен тон за звънене, настройки на профили и т.н. - ИЗЧЕЗВАТ.
Малоумието е пълно...
Всъщност приложенията и игрите са си там, по папките в основната и допълнителната памет, но мигратора на приложения и настройки, който Нокия са измислили за ъпрейда е тотално неадекватен. Вследствие на това, след ъпгрейда телефонът не вижда много от инсталираните приложения и всички игри. Бях направил бекъп на всички настройки и документи, но разбира се restore-ването му не помогна изобщо.

Истинско щастие е, че открих как да коригирам поне частично проблема, без да преинсталирам всичко надявам се да е полезно и за други хора тук: в меню настройки -> инсталации -> За инсталиране се намират голямата част от "загубените" програми и игри. Трябва само да кликате на всичко едно по едно, да потвърждавате и за много кратко време нещата се "преинсталират" обратно. Адски достадно е, но надявам се това да е първият и последен сериозен проблем на Белле-то.


paco88: По принцип Белле-то е страхотно, не съм и помислял да се връщам на Анна. Всичко, което предлага Белле е много добро и ме кефи тотално, единствено тази изцепка на Нокия с неадекватната миграция на приложения и настройки помрачи радостта.

Slade

Брой мнения : 70
Join date : 11.03.2011

Върнете се в началото Go down

Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!! - Page 3 Empty Re: Финалната версия на Belle - вече в navifirm!!!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите