Welcome to Symbian-Modders Forum !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем

+3
tkpremium
boby_cage
ivo777
7 posters

Go down

Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем Empty Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем

Писане by ivo777 Пет 8 Юли - 18:30

Първото устройство на Нокия със MeeGo 1.2 Hartmann OS се очаква да види бял свят на 23-ти септември в Швеция. По-късно през годината телефонът ще се появи на пазарите в Австралия, Австрия, България, Китай, Хърватска, Финландия, Гърция, Хонконг, Унгария, Малайзия, Нова Зеландия, Португалия, Полша, Румъния, Русия, Саудитска Арабия, Сърбия, Сингапур, Словения, Швеция, ОАЕ и Виетнам.
Интересно е, че в списъка липсват някои държави – Великобритания, Германия, Франция, Испания, Италия, Канада, САЩ, Белгия, Норвегия, Холандия…Това като че ли е подмолна политика на Нокия - в така наречените ''бедни'' държави - N9,в богатите - първия WP7...хм,както и да е.
Сега относно спецификациите-наред с брилянтните решения като UI,процесор,RAM,GPU и т.н. са набиват на очи следните неща:
- липса на радио (останах като втрещен щом разбрах)
- камерата - 8 мегапиксела си е чиста крачка (та и две) назад
- JAVA v2.1 (само да вметна че със Symbian Anna версията е 2.2)
- Bluetooth v2.1 - без коментар...
- липса на слот за карта памет - отново без коментар...
Няма да се учудя и USB on the go да не поддържа...Мисля,че Нокия напълно целенасочено пуска такъв осакатен ''флагман'',целта е напълно ясна - супер старта и страховити продажби на WP7...дано само кръчмаря е бил там като са си правили сметките.Масово хората по чуждите форуми са отвратени от Нокия и обмислят смяна на платформата...тъжно,но факт.
Нокия досега са правили само 2 ''грешки'' - N95 и N8,единствените наистина революционни устройства...явно са си взели поука...
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем Empty Re: Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем

Писане by boby_cage Съб 9 Юли - 16:53

Ако си спомняш преди време те попитах какво ти е мнението, дали N8 или N9 е по-добрия телефон. Ти категорично ми отговори N9. Тогава бях видял само, че камерата е 8 MP и че Bluetooth-a е 2.1. Сега вече като е ясно че няма и радио съм сигурен че N8 е по-добрия телефон Wink

boby_cage
Администратор
Администратор

Брой мнения : 718
Join date : 10.03.2011
Age : 45
Местожителство : Шумен

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем Empty Re: Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем

Писане by ivo777 Съб 9 Юли - 18:25

Да,наистина така ти казах,обаче не бях видял подробно характеристиките му и не бях направил още този пълен анализ в главата си Very Happy
Сега вече е повече от ясно - N9 е красив,лъскав и шарен смартфон,предназначен най-вече за младежката аудитория,но почти по никакъв начин непокриващ изискванията на един сериозен и взискателен потребител.N9 е едно почти пълно разочарование според мен,достойна за уважение е само операционната му система,но така или иначе след Belle ъпдейта за Symbian разликите между Symbian,MeeGo и Android ще са съвсем малки.
N8 за мен си остава фаворит в съотношенията функции/цена/операционна система/качество на изработка,пожелавам си в близко бъдеще да види бял свят устройство,което ще ме грабне почти наполовина,колкото него (и N95 в близкото минало).
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем Empty Re: Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем

Писане by ivo777 Пон 11 Юли - 16:29

Още един огромен минус - няма HDMI,май наистина станаха множко...
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем Empty Re: Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем

Писане by tkpremium Сря 12 Окт - 6:56

Освен това се очертава да е платформа без бъдеще. За момента няма индикации, че наследника на MeeGo, [You must be registered and logged in to see this link.], ще бъде портнат за N9/N950.
tkpremium
tkpremium

Брой мнения : 4
Join date : 09.07.2011
Местожителство : C:\

Върнете се в началото Go down

Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем Empty Re: Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем

Писане by ctokata Вто 10 Яну - 20:05

хора днес получихме първата си бройка на Н9 Smile Останах мноооогоооо разочарован от този телефон.Много чакане за едно голямо нищо!!! Орязан от всякъде телефон.Направих си едно бързо сравненийце с Н8 и просто с нищо не е по-добър.
1.Камерата е изключително зле.
2.Няма ХДМИ
3.Не поддърва Флаш и с вградения браузър(беше ясно,но все пак)
4.Невероятно красив телефон,но извинявам се за тези пари!!!(около 1200лв свободна цена)

Ако видя друго интересно ще кажа Wink Като цяло останах много разочарован от този телефон и мисля че скоро няма да сменям Н8-цата Smile


п.с.Писах до моите хора в техническия отдел за лилавеенето на дисплея и те казаха веднага подмяна на диплея Smile Това не бил масов дефект!Покрива се от гаранцията Wink (за Н8 става въпрос)
ctokata
ctokata

Брой мнения : 47
Join date : 17.11.2011
Age : 35
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем Empty Re: Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем

Писане by novak Вто 10 Яну - 21:56

Ще споделиш ли, че ме заинтригува относно моя лилавеещ дисплей на Н8 (а и други с подобен проблем от форума):
ctokata написа:...Писах до моите хора ...
Кои са твоите хора?

ctokata написа:...Покрива се от гаранцията...
Гаранция издадено от кого?

novak
Symbian-Modders Дарител
Symbian-Modders Дарител

Брой мнения : 136
Join date : 12.03.2011
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем Empty Re: Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем

Писане by ctokata Сря 11 Яну - 8:16

моите хора са техническия отдел на Виваком,а гаранцията е издадена от ВИВАКОМ Wink
ctokata
ctokata

Брой мнения : 47
Join date : 17.11.2011
Age : 35
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем Empty Re: Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем

Писане by rodmanblg Пет 2 Мар - 11:57

Има вероятност да ми изпадне N9 за почти никакви пари. Реални наблюдения ме интересуват колеги.Има ли бъдеще самата платформа и като цяло телефона бива ли го. Искам да го подаря на приятелката..

Благодаря ви

rodmanblg

Брой мнения : 42
Join date : 26.08.2011

Върнете се в началото Go down

Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем Empty Re: Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем

Писане by ivo777 Пет 2 Мар - 16:05

Щом е за почти без пари и аз бих взел една бройка Smile
Определено няма да сбъркаш с този телефон,вземай го Wink
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем Empty Re: Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем

Писане by ivo777 Сря 15 Авг - 4:53

Вече от няколко седмици съм горд притежател на това бижу Nokia N9 и срещата ми ''отблизо'' с това невероятно устройство ме накара тотално да променя мнението си за него (в положителна посока,разбира се) Very Happy Вече си има ПЪЛНА Flash поддръжка в лицето на Mozila Firefox 14 и Adobe Flash Player 10.1.156.6 и сайтове като vbox7,youtube и т.н. не са никакъв проблем (в пълните им,не мобилните версии).Звукът на слушалки...никога не съм чувал нещо по-добро,съвсем честно Wink Камерата прави учудващо добри снимки и видеоклипове и напълно покрива моите нужди,стартира буквално за части от секундата и запаметява също толкова бързо заснетото.Bluetooth-а с наличието на пълнофункционален A2DP профил радва.Пълната интеграция на всички социални мрежи,Skype,Gtalk (вече и с поддръжка на видеоразговори),както и перфектният мейл клиент ме карат поне по 15 часа в денонощието да съм онлайн Very Happy Вграденото приложение за шерване на мобилния интернет към други устройства също е чудесно хрумване.Dolby системата във аудио и видео плеъра допринасят за едно още по-добро изживяване при работа с телефона.Батерията при зверско ползване в началото трудно изкарваше дори и ден,сега вече кара почти по 2 със същото ползване Very Happy Благодарности към third-party производителите на софтуер за запълване на липсващата функционалност относно FM радиото.Дисплеят е най-качествения до който лично аз съм се докосвал досега,вижда се отлично дори и на слънце Very Happy
Така...оставих най-сладкото за накрая - OS...ако трябва да говоря за нея 3 часа със сигурност няма да ми стигнат,затова ще кажа само следното: ИЗВЪНЗЕМНО ДОБРА!!! cheers
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем Empty Re: Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем

Писане by ivo777 Пет 21 Сеп - 6:33

Продължавам да пиша в тази тема,защото със всеки изминал ден телефона ме изненадва все по-приятно.Особено вчера след постигането на мечтата на всеки един истински техноманияк - избор между две OS при стартиране на устройството Very Happy Така до голяма степен компенсирах грешката от миналото си,когато не купих Nokia N900 Crying or Very sad
Този телефон наистина ме прави щастлив
cheers
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем Empty Re: Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем

Писане by vaifa Пет 21 Сеп - 7:16

ivo777 написа:Продължавам да пиша в тази тема,защото със всеки изминал ден телефона ме изненадва все по-приятно.Особено вчера след постигането на мечтата на всеки един истински техноманияк - избор между две OS при стартиране на устройството Very Happy Така до голяма степен компенсирах грешката от миналото си,когато не купих Nokia N900 Crying or Very sad
Този телефон наистина ме прави щастлив
cheers

Значи все пак може с две ОС.Предполагам,че другата е Андроид.Работи ли камерата при нея? Би ли казал как постигна двойно по-дълъг цикъл на батерията?

vaifa

Брой мнения : 31
Join date : 23.07.2011

Върнете се в началото Go down

Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем Empty Re: Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем

Писане by ivo777 Пет 21 Сеп - 8:34

Да,втората OS е Android 4.1.1 Jelly Bean: [You must be registered and logged in to see this link.]
Двойно по-дългия живот на батерията е вследствие на 1-месечното използване на телефона,просто явно от тогава насам тя е развила пълния си капацитет.
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем Empty Re: Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем

Писане by vaifa Пет 28 Сеп - 7:29

Все пак докато не се появи офис за тази машина няма как да говорим за телефон-мечта. Кел-файда,че може да си чоплиш терминала,ако не може да свършиш елементарна работа с него.. Дори и само поради тая причина Н8 се оказва далеч по-добрия телефон!

vaifa

Брой мнения : 31
Join date : 23.07.2011

Върнете се в началото Go down

Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем Empty Re: Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем

Писане by ivo777 Пет 28 Сеп - 8:26

Вярно е,няма офис,но за мен това не е кой знае какъв проблем (да не кажа и никакъв),а да се правят сравнения с дървото N8 си е направо подсъдно Wink
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем Empty Re: Nokia N9 - телефона-мечта...или пък не съвсем

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите