Welcome to Symbian-Modders Forum !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Въпрос за Reset

+2
boby_cage
Bobkata3302
6 posters

Go down

Въпрос за Reset Empty Въпрос за Reset

Писане by Bobkata3302 Пет 25 Ное - 11:51

Здравейте. От както имам нокията съм сложил и после изтрил доста приложения. В резултат на това (предполагам) напоследък телефона леко лагва при придвижване из менютата. Виждам, че в настройките има 2 вида рестарт. Единия който възтановява настройки и запазва приложенията и другия, който форматира всичко.
Питането ми е за втория рестарт - след като го направя само приложенията качени допълнително от мен ли ще се изтрият? Nokia store, Nokia maps, радиото и т.н. приложения които си бяха в телефона ще останат ли? С Anna 022.014 съм.

Bobkata3302

Брой мнения : 108
Join date : 27.06.2011

Върнете се в началото Go down

Въпрос за Reset Empty Re: Въпрос за Reset

Писане by boby_cage Пет 25 Ное - 13:50

Bobkata3302 написа:Здравейте. От както имам нокията съм сложил и после изтрил доста приложения. В резултат на това (предполагам) напоследък телефона леко лагва при придвижване из менютата. Виждам, че в настройките има 2 вида рестарт. Единия който възтановява настройки и запазва приложенията и другия, който форматира всичко.
Питането ми е за втория рестарт - след като го направя само приложенията качени допълнително от мен ли ще се изтрият? Nokia store, Nokia maps, радиото и т.н. приложения които си бяха в телефона ще останат ли? С Anna 022.014 съм.
Силно ти препоръчвам да оставиш този вариант и да го флашнеш или с Phoenix 2011 или с Nokia Care Suite. Препоръчвам да му сложиш версия 025.007. Програмите и описание как се работи с тях можеш да намериш с секцията "Всичко за компютрите".

boby_cage
Администратор
Администратор

Брой мнения : 718
Join date : 10.03.2011
Age : 45
Местожителство : Шумен

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Въпрос за Reset Empty Re: Въпрос за Reset

Писане by Bobkata3302 Пет 25 Ное - 14:54

Благодаря много! Прочетох на бързо за Nokia Care Suite и в общи линии ми стана ясно за процеса Refurbish. Всъщносто това искам- да върна телефона в състоянието след като съм го взел от магазина и да си кача вече само нужните ми програми. При този вариант се запазват всички приложения вървящи към Symbian като Store,Maps и т.н. нали?

Bobkata3302

Брой мнения : 108
Join date : 27.06.2011

Върнете се в началото Go down

Въпрос за Reset Empty Re: Въпрос за Reset

Писане by boby_cage Пет 25 Ное - 15:24

Bobkata3302 написа:Благодаря много! Прочетох на бързо за Nokia Care Suite и в общи линии ми стана ясно за процеса Refurbish. Всъщносто това искам- да върна телефона в състоянието след като съм го взел от магазина и да си кача вече само нужните ми програми. При този вариант се запазват всички приложения вървящи към Symbian като Store,Maps и т.н. нали?
Точно така, телефона става като излязъл от магазина с всички приложения, които идват стандартно с него.

boby_cage
Администратор
Администратор

Брой мнения : 718
Join date : 10.03.2011
Age : 45
Местожителство : Шумен

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Въпрос за Reset Empty Re: Въпрос за Reset

Писане by novak Пон 28 Ное - 23:27

Използвам темата за да вмъкна два важни за мен въпроса преди Hard Reset:

1. Знаете ли в коя папка се намира списъка със запазените WiFi мрежи и пароли? Много е неприятно след формат на паметта и последващ оздравителен флаш отново да набивам пароли.
2. В коя папка на навигацията Ovi Maps се намират запазените местоположения със звезда - POI?

На знаещите благодаря предварително.

novak
Symbian-Modders Дарител
Symbian-Modders Дарител

Брой мнения : 136
Join date : 12.03.2011
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Въпрос за Reset Empty Re: Въпрос за Reset

Писане by novak Пон 5 Дек - 15:45

novak написа:Използвам темата за да вмъкна два важни за мен въпроса преди Hard Reset:

1. Знаете ли в коя папка се намира списъка със запазените WiFi мрежи и пароли? Много е неприятно след формат на паметта и последващ оздравителен флаш отново да набивам пароли.
2. В коя папка на навигацията Ovi Maps се намират запазените местоположения със звезда - POI?

На знаещите благодаря предварително.

Обновявам питането си!

novak
Symbian-Modders Дарител
Symbian-Modders Дарител

Брой мнения : 136
Join date : 12.03.2011
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Въпрос за Reset Empty Re: Въпрос за Reset

Писане by alexbg67 Пон 5 Дек - 16:17

Като синхронизираш акаунта си с ови там се запазват отбелязаните от теб местоположения, локално по телефона предпологам някъде из папка cities. За вифито нямам идея.

alexbg67

Брой мнения : 485
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Въпрос за Reset Empty Re: Въпрос за Reset

Писане by Dracona Пон 13 Фев - 17:46

Ще ползвам тази тема за въпроса си.
Имам проблем с Хард Ресет. Комбинацията от трите копчета не сработва! Задържам ги над минута и пак нищо не се случва. Някакви идеи?
Dracona
Dracona

Брой мнения : 140
Join date : 11.03.2011
Age : 36
Местожителство : София / Пазарджик

Върнете се в началото Go down

Въпрос за Reset Empty Re: Въпрос за Reset

Писане by barir Пон 13 Фев - 18:04

Dracona написа:Ще ползвам тази тема за въпроса си.
Имам проблем с Хард Ресет. Комбинацията от трите копчета не сработва! Задържам ги над минута и пак нищо не се случва. Някакви идеи?
Е, освен трите трябва да натиснеш и бутона за включване едновременно с другите и да го задържиш докато не извибрира.
barir
barir

Брой мнения : 136
Join date : 13.08.2011
Age : 56
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Въпрос за Reset Empty Re: Въпрос за Reset

Писане by novak Вто 14 Фев - 14:38

- Soft Reset - *#7780# - възстановява фабричните настройки
- Hard Reset - *#7370# - изтрива всички данни без карта с памет
- Full Reset - (Внимание! Някой приложения ще бъдат изтрити, като Ovi Store и Qt!) задръжте клавишите “Намаляване на звука + Камера + Меню” и натиснете клавиша за Вкл./Изкл. докато телефона извибрира

novak
Symbian-Modders Дарител
Symbian-Modders Дарител

Брой мнения : 136
Join date : 12.03.2011
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Въпрос за Reset Empty Re: Въпрос за Reset

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите