Welcome to Symbian-Modders Forum !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8.

+4
epoc
vlaf
mariankolev
selesaos
8 posters

Go down

Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8. Empty Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8.

Писане by selesaos Пон 19 Дек - 10:03

Помогнете,имам проблем със свързването на телефона с Nokia Suite и Phoenix.Не мога да се свържа нито с едната,нито с другата програма,За последно флашнах с последното Беле на Иво и телефона върви перфектно,но ми направи впечатление,че паметта в ,,С,, е почти 70 Мв и реших да флашна отново след хард ресет и Refurbish,вместо това сега телефона не може да се свърже с лаптопа ми чрез кабела и програмите не го намират.Това проблем с драйвърите ли е или е друго.Съпругата ми има същата Nokia N8 и телефона и се свързва без проблеми.Благодаря предварително.
selesaos
selesaos

Брой мнения : 18
Join date : 10.03.2011
Age : 48
Местожителство : Дебелец,Велико Търново

Върнете се в началото Go down

Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8. Empty Re: Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8.

Писане by mariankolev Пон 19 Дек - 11:10

selesaos написа:Помогнете,имам проблем със свързването на телефона с Nokia Suite и Phoenix.Не мога да се свържа нито с едната,нито с другата програма,За последно флашнах с последното Беле на Иво и телефона върви перфектно,но ми направи впечатление,че паметта в ,,С,, е почти 70 Мв и реших да флашна отново след хард ресет и Refurbish,вместо това сега телефона не може да се свърже с лаптопа ми чрез кабела и програмите не го намират.Това проблем с драйвърите ли е или е друго.Съпругата ми има същата Nokia N8 и телефона и се свързва без проблеми.Благодаря предварително.

При мен го направи този номер след флаш с belle но проблема при мен беше драйвер. Извадих самия кабел от компа и го поставих наново и тогава си го намери и се инсталира. Като вадя телефона не искаше трябваше самоя кабел да измъкна или пробвай направо на друг USB вход. Дано сработи.

mariankolev

Брой мнения : 37
Join date : 23.05.2011

Върнете се в началото Go down

Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8. Empty Re: Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8.

Писане by selesaos Пон 19 Дек - 11:24

Благодаря,опитах но не се получава,може би проблема е друг,а Nokia Suite не ме намира дори и с блутута и не се свързва.Ползвам оригиналния кабел за телефона от кутията,ползвах и същия кабел за същия телефон на жена ми,но не се получава.USB входовете на лаптопа ми са наред,свързвам други телефони,но моя не може да се свърже с програмите,които ми трябват.Иначе по кабела прехвърлям песни,теми,картинки,игри,всичко,но не и да го флашна с нов фирм с Феникса или да ползвам Nokia Suite.
selesaos
selesaos

Брой мнения : 18
Join date : 10.03.2011
Age : 48
Местожителство : Дебелец,Велико Търново

Върнете се в началото Go down

Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8. Empty Re: Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8.

Писане by mariankolev Пон 19 Дек - 11:34

selesaos написа:Благодаря,опитах но не се получава,може би проблема е друг,а Nokia Suite не ме намира дори и с блутута и не се свързва.Ползвам оригиналния кабел за телефона от кутията,ползвах и същия кабел за същия телефон на жена ми,но не се получава.USB входовете на лаптопа ми са наред,свързвам други телефони,но моя не може да се свърже с програмите,които ми трябват.Иначе по кабела прехвърлям песни,теми,картинки,игри,всичко,но не и да го флашна с нов фирм с Феникса или да ползвам Nokia Suite.

Другото което ми идва на ум е да преинсталираш Nokia Suite (ако не си го пробвал) подкарай първо него после мъчи Феникса. Друго не се сещъм и аз Sad

mariankolev

Брой мнения : 37
Join date : 23.05.2011

Върнете се в началото Go down

Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8. Empty Re: Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8.

Писане by selesaos Пон 19 Дек - 11:53

Ами пробвах и това,преинсталирах Nokia Suite с Nokia РС Suite,после върнах пак на Nokia Suite,както и с различните версии на Феникса,за последно с последната свалена от тук,но пак не се получава.Сега си мисля да не би да е повреден входа на телефона за USB кабела и ще го занеса на ремонт.Проблема е,че е купуван в Испания преди година и тук ще трябва да се плаща.
selesaos
selesaos

Брой мнения : 18
Join date : 10.03.2011
Age : 48
Местожителство : Дебелец,Велико Търново

Върнете се в началото Go down

Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8. Empty Re: Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8.

Писане by vlaf Пон 19 Дек - 12:09

selesaos написа:Помогнете,имам проблем със свързването на телефона с Nokia Suite и Phoenix.Не мога да се свържа нито с едната,нито с другата програма,За последно флашнах с последното Беле на Иво и телефона върви перфектно,но ми направи впечатление,че паметта в ,,С,, е почти 70 Мв и реших да флашна отново след хард ресет и Refurbish,вместо това сега телефона не може да се свърже с лаптопа ми чрез кабела и програмите не го намират.Това проблем с драйвърите ли е или е друго.Съпругата ми има същата Nokia N8 и телефона и се свързва без проблеми.Благодаря предварително.
Я пробвай с хард ресет на телефона, само че с комбинацията с клавишите, и след него пак го закачи към usb-то, би трябвало тогава да го намери.

vlaf

Брой мнения : 16
Join date : 23.05.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8. Empty Re: Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8.

Писане by selesaos Пон 19 Дек - 12:23

Пробвах с трите клавиша-за менюто,камерата и за намаляване на звука,след това закачих ЮеСБи-то,но пак не става,пробвах и хард ресет с комбинацията с набирането на цифрите и пак не може.Аз съм с версията на Иво-111.030.0607.02.01,при това положение ще мога ли да ъпдейтна до финалната версия като излезе,но през телефона,без кабела,а през Wi-Fi-то?
selesaos
selesaos

Брой мнения : 18
Join date : 10.03.2011
Age : 48
Местожителство : Дебелец,Велико Търново

Върнете се в началото Go down

Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8. Empty Re: Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8.

Писане by epoc Пон 19 Дек - 15:27

Пробва ли да го закачиш да друго UBS понеже на това на което си го закачак до сега се пазят регистри за него и ако е проблемно връзванего с телефонът ти през него на друго UBS би трябвало да тръгне а за да си сигорен в това дали не ти работи UBS входа на телефона има 2 варианта да разбереш:
1: Сложи си приставката за USB ON THE GO и закачи флаш памет на него и ако ти го разпознае не е от порта.
2: Пробвай на друго PS ако го разпознае там не е от порта а е от драйверите.
Помеждодругото като премахваш Nokia Ovi Suite го махай с Uninstaller програма защото остават регистри в Windows които при повторно инсталиране на програмата си помнят настройки за нея. Това е което се сещам аз дати помогна Smile
epoc
epoc

Брой мнения : 167
Join date : 13.03.2011
Age : 43
Местожителство : In Hell

Върнете се в началото Go down

Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8. Empty Re: Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8.

Писане by epoc Пон 19 Дек - 15:31

selesaos написа:Пробвах с трите клавиша-за менюто,камерата и за намаляване на звука,след това закачих ЮеСБи-то,но пак не става,пробвах и хард ресет с комбинацията с набирането на цифрите и пак не може.Аз съм с версията на Иво-111.030.0607.02.01,при това положение ще мога ли да ъпдейтна до финалната версия като излезе,но през телефона,без кабела,а през Wi-Fi-то?
А за ъпдейтването малко се съмнявам да може без кабела но ако е спрян FOTA и през Wi-Fi няма да можеш. Tрябва просто да го префлашнеш с последния излезнал firm след като излезне Smile
epoc
epoc

Брой мнения : 167
Join date : 13.03.2011
Age : 43
Местожителство : In Hell

Върнете се в началото Go down

Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8. Empty Re: Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8.

Писане by selesaos Пон 19 Дек - 15:40

Благодаря ти,ще опитам така,дано да стане.На друг компютър работи и се разпознава,свързва се с програмите и ще го флашвам през него.
selesaos
selesaos

Брой мнения : 18
Join date : 10.03.2011
Age : 48
Местожителство : Дебелец,Велико Търново

Върнете се в началото Go down

Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8. Empty Re: Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8.

Писане by boby_cage Пон 19 Дек - 16:26

epoc написа:има 2 варианта да разбереш:
1: Сложи си приставката за USB ON THE GO и закачи флаш памет на него и ако ти го разпознае не е от порта
Ако разпознае флаш паметта не е гаранция, че компютъра ще го види. Наскоро гледах една Е7 на мой много добър приятел. Там проблема беше, че не го вижда компютъра. И наистина не го виждаше, но флаш паметта я разпозна и си работеше. Така му направих бекъп на контактите и го пратихме на ремонт. Явно, че ползват различни слотове.

boby_cage
Администратор
Администратор

Брой мнения : 718
Join date : 10.03.2011
Age : 45
Местожителство : Шумен

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8. Empty Re: Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8.

Писане by detector Пон 19 Дек - 17:16

Защо не пробваш флаш в режим dead usb.Нали при него програмата не разпознава устройството.Просто идея.Успех!
detector
detector

Брой мнения : 139
Join date : 11.03.2011
Age : 51
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8. Empty Re: Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8.

Писане by selesaos Пон 19 Дек - 21:31

Работата е ясна,ще се ходи на ремонт,не знам защо се получи така,но не мога да го оправя,а и не съм специалист.Благодаря на всички за идеите и помощта,но ремонта е неизбежен.Е,за следващия път ще знам да не се ровя там,където не ми е работа.Весела Коледа на всички. santa
selesaos
selesaos

Брой мнения : 18
Join date : 10.03.2011
Age : 48
Местожителство : Дебелец,Велико Търново

Върнете се в началото Go down

Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8. Empty Re: Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8.

Писане by SoulSurvivor Пон 19 Дек - 22:41

И според мен проблема е в регистрите на уиндоуса и се отнася до конкретния телефон, почти съм убеден, че ако преинсталираш уиндоуса, проблема ще отпадне...
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Join date : 20.07.2011
Age : 35
Местожителство : Варна, България

Върнете се в началото Go down

Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8. Empty Re: Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8.

Писане by panchosa Вто 20 Дек - 7:37

Имам го същия проблем,на компютъра спря да ми разпознава N8,какво ли не правих,дори преинсталирах уиндоса,не и не,на лаптопа нямам проблем-разпознава го моментално.Пробвах с една N95-разпозна я веднага,N8-не.Нямам логично обяснение.

panchosa

Брой мнения : 26
Join date : 06.11.2011

Върнете се в началото Go down

Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8. Empty Re: Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8.

Писане by selesaos Вто 20 Дек - 8:33

Сега ще започна да го преинсталирам и ще видим дали ще се оправи.Може наистина да е нещо на Уиндоуса,защото на друг компютър се свързва и няма проблем.Благодаря пак за съветите и Весела Коледа на всички. santa rendeer jocolor
selesaos
selesaos

Брой мнения : 18
Join date : 10.03.2011
Age : 48
Местожителство : Дебелец,Велико Търново

Върнете се в началото Go down

Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8. Empty Re: Проблем с USB свързване с Nokia Suite и Phoenix на Nokia N8.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите