Welcome to Symbian-Modders Forum !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ !

4 posters

Go down

NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ ! Empty NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ !

Писане by DJJJV Вто 10 Яну - 5:20

Здравейте , някой знае ли къде се намира tools на това belle , не мога да намеря фабричните мелодийки (за звънене , за аларма за смс ) изобщо къде се намират какъв е пътя до тях ? Откъде мога да спра някои вибрации като например тези когато натискам по дисплея и вибрирането когато набирам и отсрещтния ми вдигне също извибрира , как мога да ги изключа ?

Благодаря !

DJJJV

Брой мнения : 24
Join date : 10.01.2012

Върнете се в началото Go down

NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ ! Empty Re: NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ !

Писане by paco88 Вто 10 Яну - 6:05

DJJJV написа:Здравейте , някой знае ли къде се намира tools на това belle , не мога да намеря фабричните мелодийки (за звънене , за аларма за смс ) изобщо къде се намират какъв е пътя до тях ? Откъде мога да спра някои вибрации като например тези когато натискам по дисплея и вибрирането когато набирам и отсрещтния ми вдигне също извибрира , как мога да ги изключа ?

Благодаря !
Влез в профилите на телефона((настройки->профили(най-горе)) избери си профила който ползваш и от бутона "опции" долу вдясно избираш "персонализиране.Там ти е всичко-мелодии,вибрации и т.н. Smile
paco88
paco88

Брой мнения : 269
Join date : 31.08.2011
Age : 35
Местожителство : Аксаково

Върнете се в началото Go down

NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ ! Empty Re: NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ !

Писане by DJJJV Вто 10 Яну - 12:53

Мерси много , Жив и здрав Smile

DJJJV

Брой мнения : 24
Join date : 10.01.2012

Върнете се в началото Go down

NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ ! Empty Re: NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ !

Писане by paco88 Вто 10 Яну - 16:42

DJJJV написа:Мерси много , Жив и здрав Smile
радвам се,че съм бил полезен,пак заповядай стига да мога да помогна Smile
paco88
paco88

Брой мнения : 269
Join date : 31.08.2011
Age : 35
Местожителство : Аксаково

Върнете се в началото Go down

NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ ! Empty NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ !

Писане by DJJJV Вто 10 Яну - 22:25

Искам да попитам за 3 неща , 1- как мога да спра вибрацията която се пуска при набиране на даден номер - цъкам да набирам и в началото извибрира , вдигат ми отсреща и отново вибрация в ухото ми Smile , Мога ли да спра тази вибрация и да остане само тази когато ми позвъни телефона ?
2- отляво на GSM мрежата има едно ''Е'' ,което си седи постоянно ,някой знае ли какво означава и трябва ли да е там или не ?
3-Когато рестартирам (изкл. и вкл.) телефона винаги стартира с активни тези 4 приложения - Contacts, Calendar,Messaging и Clock , затварям всички приложения рестаритам телефона и той отново стартира с 4 - приложения активни - имам в предвид задържам меню бутона и се пояявяват тези 4 активни ?

Благодаря !


DJJJV

Брой мнения : 24
Join date : 10.01.2012

Върнете се в началото Go down

NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ ! Empty Re: NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ !

Писане by paco88 Сря 11 Яну - 5:48

DJJJV написа:Искам да попитам за 3 неща , 1- как мога да спра вибрацията която се пуска при набиране на даден номер - цъкам да набирам и в началото извибрира , вдигат ми отсреща и отново вибрация в ухото ми Smile , Мога ли да спра тази вибрация и да остане само тази когато ми позвъни телефона ?
2- отляво на GSM мрежата има едно ''Е'' ,което си седи постоянно ,някой знае ли какво означава и трябва ли да е там или не ?
3-Когато рестартирам (изкл. и вкл.) телефона винаги стартира с активни тези 4 приложения - Contacts, Calendar,Messaging и Clock , затварям всички приложения рестаритам телефона и той отново стартира с 4 - приложения активни - имам в предвид задържам меню бутона и се пояявяват тези 4 активни ?

Благодаря !

1.В профилите е всичко приятелю-настройката "вибрация екран докосване" избираш "изключи" и няма да вибрира като набираш.А за вибрацията като ти вдигнат отсреща-мисля,че не можеш да я махнеш,тя е вградена в този фирм Smile според мен е доста полезна Smile
2.Това е те информира,че си в GSM мрежата, т.е. нормалната и трябва да седи там.Ако избереш 3G мрежата горе ще ти стои едно 3.5G Smile така че не се притеснявай за "Е"-то.
3.За да ги махнеш поне доколкото знам ти трябва таск мениджър и да му зададеш да ги изключи да не се стартирват с пускането на телефона [You must be registered and logged in to see this link.] този е мн добър има и описано как да го направиш Smile
paco88
paco88

Брой мнения : 269
Join date : 31.08.2011
Age : 35
Местожителство : Аксаково

Върнете се в началото Go down

NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ ! Empty Re: NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ !

Писане by trudnoime Сря 11 Яну - 8:05

"Е"-то показва че има отворена GPRS връзка за данни. Това може да генерира интернет трафик и да повлияе на сметката. Не е проблем да си седи само ако имаш unlimited трафик в абонаментния план.

trudnoime

Брой мнения : 2
Join date : 23.12.2011

Върнете се в началото Go down

NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ ! Empty Re: NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ !

Писане by DJJJV Сря 11 Яну - 13:47

И какъв е начина да спра тази GPRS връзка ? Ако спра това ''Е'' няма ли да спра и GSM мрежата както казва paco88 това ''Е'' показва че съм в GSM режим, а не в 3G ?

DJJJV

Брой мнения : 24
Join date : 10.01.2012

Върнете се в началото Go down

NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ ! Empty Re: NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ !

Писане by DJJJV Сря 11 Яну - 13:49

Paco88 Благодаря много за полезната информация , май вече трябва да черпя , то само благодаря Smile

Мерси много !

DJJJV

Брой мнения : 24
Join date : 10.01.2012

Върнете се в началото Go down

NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ ! Empty Re: NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ !

Писане by alexbg67 Сря 11 Яну - 14:05

DJJJV написа: Ако спра това ''Е'' няма ли да спра и GSM мрежата както казва paco88 това ''Е'' показва че съм в GSM режим, а не в 3G ?
Объркал се е...

alexbg67

Брой мнения : 485
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ ! Empty Re: NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ !

Писане by DJJJV Сря 11 Яну - 14:29

А какво трябва да направя ? Трябва ли да махам или не това "'Е'' и ако да как се маха ?

DJJJV

Брой мнения : 24
Join date : 10.01.2012

Върнете се в началото Go down

NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ ! Empty Re: NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ !

Писане by paco88 Сря 11 Яну - 16:45

alexbg67 написа:
DJJJV написа: Ако спра това ''Е'' няма ли да спра и GSM мрежата както казва paco88 това ''Е'' показва че съм в GSM режим, а не в 3G ?
Объркал се е...
E=EDGE или нещо такова и обозначава мрежата,а ти трафика през GPRS можеш да си го спреш много лесно като отвориш падащото меню за известията и най-вляво секцията мобилни данни я натискаш да не свети в синьо Smile по този начин изключваш трафика на данни през мрежата.А за черпенето ако си от Варна много лесно ще го уредим :Р
paco88
paco88

Брой мнения : 269
Join date : 31.08.2011
Age : 35
Местожителство : Аксаково

Върнете се в началото Go down

NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ ! Empty Re: NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ !

Писане by DJJJV Сря 11 Яну - 17:15

Там е проблема,че не съм от Варна Smile
Сега се рових из телефона и разбрах как да махна това ''Е'' - menu>settings>connectivity>Admin.settings>Mobile data>Mobile data connection го правим - When needed и ''Е-то'' се маха ! Ако направим Mobile data connection -When available то тогава ''Е-то'' се появява отново !

Направих Mobile data connection - When needed и така реших проблема с ''Е'' ,сега вече не се появява !

DJJJV

Брой мнения : 24
Join date : 10.01.2012

Върнете се в началото Go down

NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ ! Empty Re: NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ !

Писане by paco88 Сря 11 Яну - 17:30

DJJJV написа:Там е проблема,че не съм от Варна Smile
Ако не си много далеко.... Smile
paco88
paco88

Брой мнения : 269
Join date : 31.08.2011
Age : 35
Местожителство : Аксаково

Върнете се в началото Go down

NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ ! Empty Re: NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ !

Писане by DJJJV Сря 11 Яну - 21:07

Smile От далеко съм

DJJJV

Брой мнения : 24
Join date : 10.01.2012

Върнете се в началото Go down

NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ ! Empty Re: NOKIA Н8 и Symbian BELLE -Помощ !

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите