Welcome to Symbian-Modders Forum !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1 level up

+2
SoulSurvivor
vaifa
6 posters

Go down

1 level up Empty 1 level up

Писане by vaifa Вто 10 Юли - 19:36

В този форум влизам вече от ... не знам колко време. През всичкото това време му се кефя-не само заради софтуера,,а и заради това,че има дискусии и custom.Въпреки,че никога не съм се възползвал от CFW,винаги ми е било интиресно как става ,какво ново има, как го е барнал 777,или Soulsurviver,примерно.
Но всичко си има край! Не можеш да направиш тунинг на Волга,нали?
Много съм доволен от моята Н8-старая се да я поддържам достатъчно бърза,използвам си офиса без проблем(на работо направо разплаквам хора с лаптопи за 2000 лв.),снимки и видео-no comment.-НО...явно всичкия софтуер бяга от Симбиън още от тогава,когато Skyfire безкомпромисно заявиха,че отебават моята Н82(10.2010).В момента сме доволни ако ни пуснат Atroller,примерно.Всичко,което се случва във форума от 2-3 месеца е MrAlshahawy Belle Extra Buttons,или Skype за Symbian Belle,който не е мръднал от въпросната Н82-2009 година. Но...
Днес гледах в youtube как на Н9-другия ми прехвален телефон( подчертавам ТЕЛЕФОН), се инсталира ICS 4.0 (Ice Creem Sandwich). Защо не?? Ако тук се харесват новите джаджи и неща,които „си заслужават“ ,защо пък не?! Това така или иначе ще стане официална политика за бившите производители на гуми. Знам,че няма интерес към meego(чети 777 в раздела).И наистина е тъпо на устройство с 1Gh да бутнеш тая тъпня.
Така че моля ви-хората,които МОГАТ,и всички ги знаят-има описания в нет-а как да се инсталира dual boot за Н9.Проблема,като казват всички,се състои в това,че ако нещо се обърка-отиваш в Nokia Care и казваш бодро-аз си сложих на Нокията Андроид.. и сега.. И ти отговарят-закарай го сега в Корея,влез им с таекуондо,и може да ти го оправят..
Ако някай може да предвиди какво ще се случи с една Nokia в този случай-е това е нещо.
Не бих ги писал тия глупосте,ако 777 не бях го виждал изтипосан в 1000 сайта-хората сигурно си имат негова икона,и му се молят..
Ако може нещо да се измисли..
P.S. Който не вярва,да търси в youtube.com,или в google.com-mayheim progect.
Ще го постта и във Harmattan secton,sorry!!

vaifa

Брой мнения : 31
Join date : 23.07.2011

Върнете се в началото Go down

1 level up Empty Re: 1 level up

Писане by SoulSurvivor Вто 10 Юли - 20:11

Това за иконата ми хареса Very Happy, биха могли наистина да се хванат за софтуера, ако им е невъзможно да го оправят, но ако телефона няма индикации, т.е е умрял може и да мине номера и да го вземат за да го оправят, не съм запознат с N9, но N8, освен да го флашнат, няма как да го съживят, така че каквото и да си му правил, те ще възстановят оригиналния софтуер в последствие и всички са щастливи, ако някои си мълчат за гимнастиките, които са опитвали...
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Join date : 20.07.2011
Age : 35
Местожителство : Варна, България

Върнете се в началото Go down

1 level up Empty Re: 1 level up

Писане by vaifa Сря 11 Юли - 6:19

Нее,не съм го правил още. Не съм толкова отворен pale . Идеята беше,ако някой от вас,които наистина разбирате за какво става въпрос реши да погледне в нета и да даде мнение дали е възможно. Просто ако ти примерно кажеш,че става-ще рискувам.Щото на бай Генчо от Сингапур много му нямам доверие..

vaifa

Брой мнения : 31
Join date : 23.07.2011

Върнете се в началото Go down

1 level up Empty Re: 1 level up

Писане by SoulSurvivor Сря 11 Юли - 8:13

Последно, като гледах из нета не бяха разработени всички драйвери за телефона, като тези за камерата, примерно...а дори и всичко да е о.к имай напредвид че на телефона ти така бързо ще му пада батерията, че бързо ще ти се прииска да не си го модифицирал...
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Join date : 20.07.2011
Age : 35
Местожителство : Варна, България

Върнете се в началото Go down

1 level up Empty Re: 1 level up

Писане by vaifa Сря 11 Юли - 8:16

TNX

vaifa

Брой мнения : 31
Join date : 23.07.2011

Върнете се в началото Go down

1 level up Empty Re: 1 level up

Писане by ivo777 Сря 11 Юли - 16:20

vaifa написа:Не бих ги писал тия глупости,ако 777 не бях го виждал изтипосан в 1000 сайта-хората сигурно си имат негова икона,и му се молят

Това ми направи деня,честно.

Всъщност какво му е на MeeGo,че искаш Android?
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

1 level up Empty Re: 1 level up

Писане by ivo777 Нед 15 Юли - 12:36

Към автора на темата: мисля,че тук достатъчно подробно е обяснено [You must be registered and logged in to see this link.]
Успех!
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

1 level up Empty Re: 1 level up

Писане by vaifa Пон 16 Юли - 7:29

ivo777 написа:
vaifa написа:Не бих ги писал тия глупости,ако 777 не бях го виждал изтипосан в 1000 сайта-хората сигурно си имат негова икона,и му се молят

Това ми направи деня,честно.

Всъщност какво му е на MeeGo,че искаш Android?

Ами вече 2 години съм с Н8(много съм доволен).Обаче цял свят се впечатлява толкова много от Андроид.. Просто толкова много хора,включително и сайтове и т.н. няма как статистически да се излъжат,нали? Аз лично имам впечатления от HTC Wildfire(боклук),от HTC Sensation(много приятен за окото) и от Samsung Galaxy Note(лудница). Така че трябва да реша с какво да се набутам следващия път Laughing .Фактът,че Н9-ката е на жена ми смятам че оправдава операцията,хехе.

vaifa

Брой мнения : 31
Join date : 23.07.2011

Върнете се в началото Go down

1 level up Empty Re: 1 level up

Писане by novak Вто 17 Юли - 5:51

vaifa написа:Така че трябва да реша с какво да се набутам следващия път.
... и аз в момента умувам дали с iPhone 4S да се набутам или с Samsung Galaxy S III.

Иначе съм фен на Nokia и особено на ползвания преди много време от мен невероятен N82. После се разочаровах от отвратителния дисплей и мудност на N97. Тогава реших да мина на iPhone 3GS - невероятна плавност и производителност. Но нищо не можех сам да променя - трябваше все на познати да го нося за да го "настройват", за разлика от Нокиите, които винаги самостоятелно съм отключвал, сменял език, слагал CFW. И тогава настъпи времето на N8 - наистина е страхотна камерата, навигацията, пренос на информация, HDMI, FM transmitter и куп други неща.. Но няма плавност на работа, отвратителен браузър, трудна работа с документи... Тук ме крепеше удоволствието да променям CFW благодарение на Иво, Стефчо, Боби... Форум, едва ли не единствения, в който няма глупави изблици на забележки, мърморене, изтъкване (само веднъж, но се разминахме с един Goodbyе CFW). И отново е време за промяна, а Nokia не успяха да се адаптират.

Вече съм се пробвал на iOS iPhone(затворения) и затова май везните накланят към Android(отворения).
А и откакто Иво отвори тук раздел за Android, че нещо не ми се оставя форума...

novak
Symbian-Modders Дарител
Symbian-Modders Дарител

Брой мнения : 136
Join date : 12.03.2011
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

1 level up Empty Re: 1 level up

Писане by ivo777 Вто 17 Юли - 12:17

Пред мен дилемата е още по-сложна - избора ми е между Android,iOS,MeeGo и Nokia 808...Везните клонят към Android заради отвореноста му и поради конкретния модел,който съм си харесал (Huawei Honor),все пак за устройсво с толкова много екстри,нов и с 2 години гаранция цената от 360 лв си е повече от примамлива.Ако се сдобия с този телефон очаквайте бум на Android раздела Very Happy
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

1 level up Empty Re: 1 level up

Писане by jorji Вто 17 Юли - 12:43

А, Иво, надявам се да не ни зарежеш тук и в датата - ти си king !


Последната промяна е направена от jorji на Вто 17 Юли - 12:49; мнението е било променяно общо 1 път

jorji
Symbian-Modders Дарител
Symbian-Modders Дарител

Брой мнения : 60
Join date : 16.06.2012

Върнете се в началото Go down

1 level up Empty Re: 1 level up

Писане by ivo777 Вто 17 Юли - 12:47

Абсолютно никого и нищо няма да зарязвам,спокс Wink
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

1 level up Empty Re: 1 level up

Писане by stanchev36 Вто 17 Юли - 13:03

Извинете,ако ви безпокоя, но имам една идея относно приложенията за symbian, аз предлагам да направим раздел в който да създаваме петиций (мисля, че така се казваше), за да покажем на разработчиците на приложения, има още хора, който искат да се разработват приложения за symbian, защото все още много хора имат смартфони със symbian, но нямат възможност да сменят платформата и Иво моля те найстина и аз не ни изоставяй. Crying or Very sad

stanchev36

Брой мнения : 72
Join date : 14.07.2011
Местожителство : Varna

Върнете се в началото Go down

1 level up Empty Re: 1 level up

Писане by ivo777 Вто 17 Юли - 13:39

Разработчиците отдавна са изоставили Symbian и това никой и нищо не може да го промени,Нокия си го решиха това...
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

1 level up Empty Re: 1 level up

Писане by novak Сря 18 Юли - 5:45

ivo777 написа:Пред мен дилемата е още по-сложна - избора ми е между Android,iOS,MeeGo и Nokia 808...
При сравними характеристики за един iOS цената ти ще е два, че и три пъти по-скъпа от Huawei Honor (в превод - оня дето си го вее с чест). Скачай на Андроида, че в БГ сайта им не е разработен в пълнота, а iOS се смятат за голям елит и във форума им не можеш да питаш без някой да изръмжи, че си недочел и недоразбрал. Още малко и щях да си развия третото око cyclops
ivo777 написа:Ако се сдобия с този телефон очаквайте бум на Android раздела Very Happy
Ще очакваме не бум, ами бум-бум bom

novak
Symbian-Modders Дарител
Symbian-Modders Дарител

Брой мнения : 136
Join date : 12.03.2011
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

1 level up Empty Re: 1 level up

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите