Welcome to Symbian-Modders Forum !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Проблем с българския език на Nokia N8

+2
alexbg67
plamenmr
6 posters

Go down

Проблем с българския език на Nokia N8 Empty Проблем с българския език на Nokia N8

Писане by plamenmr Нед 31 Юли - 16:27

Днес ъпдейтнак телефона на един приятел от версия 13.16 на 14.2 чрез Ovi Suite. Апарата си беше с български език и след ъпдейта го изгуби. Телефона е зелен и после видях,че продуктовия код е 059D1V6. Какво е станало че досега имаше български,а сега не. Как да оправя този проблем. Само с флашване ли ще стане и евентуално коя версия от NaviFirm да изтегля т.е. с кой продуктов код?
plamenmr
plamenmr

Брой мнения : 100
Join date : 14.03.2011
Местожителство : гр.Балчик

Върнете се в началото Go down

Проблем с българския език на Nokia N8 Empty Re: Проблем с българския език на Nokia N8

Писане by alexbg67 Нед 31 Юли - 17:44

Явно българския е добавян в последствие и затова с продуктовия код телефона се е върнал към първородния си вариянт. Тук на сайта има тонове версии с БГ поддръжка, а ако държите на оригинална, версиите за Русия, Украйна и Румъния съдържат БГ и Англ. Нещо такова: Nokia N8-00 RM-596_Gr.RUS_sw-014.002.exe

alexbg67

Брой мнения : 485
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Проблем с българския език на Nokia N8 Empty Re: Проблем с българския език на Nokia N8

Писане by plamenmr Нед 31 Юли - 17:57

Не държа точно на оригинална.Просто искам да върна българския. За пръв път ще флашвам,а и телефона не е мой,затова исках някой да ми каже точно с кой фърмуер да го направя.


Последната промяна е направена от plamenmr на Нед 31 Юли - 19:14; мнението е било променяно общо 1 път
plamenmr
plamenmr

Брой мнения : 100
Join date : 14.03.2011
Местожителство : гр.Балчик

Върнете се в началото Go down

Проблем с българския език на Nokia N8 Empty Re: Проблем с българския език на Nokia N8

Писане by alexbg67 Нед 31 Юли - 19:13

Независимо от предпочитанията ви, налага се да овладеете работата с програмата за софтуерно обезпечаване за телефоните на Нокиа Phoenix. А в работната директория какви файлове ще заредите си остава въпрос на творчески подход... Wink Успех!

alexbg67

Брой мнения : 485
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Проблем с българския език на Nokia N8 Empty Re: Проблем с българския език на Nokia N8

Писане by plamenmr Нед 31 Юли - 19:17

alexbg67 написа:Независимо от предпочитанията ви, налага се да овладеете работата с програмата за софтуерно обезпечаване за телефоните на Нокиа Phoenix. А в работната директория какви файлове ще заредите си остава въпрос на творчески подход... Wink Успех!

Да разбирам ли,че няма значение кой фърмуер с бг.език и продуктов код ще избера? Извинявай за може би глупавите въпроси,ама ми е за пръв път.
plamenmr
plamenmr

Брой мнения : 100
Join date : 14.03.2011
Местожителство : гр.Балчик

Върнете се в началото Go down

Проблем с българския език на Nokia N8 Empty Re: Проблем с българския език на Nokia N8

Писане by alexbg67 Нед 31 Юли - 19:28

Правилно си разбрал. Каквото му заредите, такъв ще бъде. Продуктовия код помага за правилно определяне на ъпдейтването при оригинална последователност на продукта. При нас в повечето случаи не е така и прибягваме до леко принудителни методи за да задоволим персоналните си предпочитания. Smile Отдели внимание на темите за "как да го направим" и "с какво да го направим". Тук много хора са положили неимоверен труд това да е лесно, достъпно и възможно!.. Smile

alexbg67

Брой мнения : 485
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Проблем с българския език на Nokia N8 Empty Re: Проблем с българския език на Nokia N8

Писане by plamenmr Пон 1 Авг - 5:41

Благодаря ти много Wink .
plamenmr
plamenmr

Брой мнения : 100
Join date : 14.03.2011
Местожителство : гр.Балчик

Върнете се в началото Go down

Проблем с българския език на Nokia N8 Empty Re: Проблем с българския език на Nokia N8

Писане by plamenmr Чет 4 Авг - 17:03

Днес го фрашнах всички мина добре, инсталирах си програмите които ми трябваха,върнах се бекъпа който направих и изведнъж излезе друг проблем. Сега неможе да се свърже с компютъра. Изписва ми,че зарежда драйвер "mtp usb device" и дава грешка на него.Пробвах и на друг компютър и същата работа.Няма и няма свързване. Какъв може да е проблема и как мога да го реша. Много ще съм Ви благодарен ако ми помогнете.
plamenmr
plamenmr

Брой мнения : 100
Join date : 14.03.2011
Местожителство : гр.Балчик

Върнете се в началото Go down

Проблем с българския език на Nokia N8 Empty Re: Проблем с българския език на Nokia N8

Писане by SoulSurvivor Чет 4 Авг - 18:04

Ti s koq versiq si go flashnal, qvno tvoqta e nqmala usb driver, ot foruma li e, moje da se naloji da go flashne6 na novo ili dr variant e da si kopira6 samo driver v sistemnite papki, ako ima6 rom pacher, no tam ve4e ivo777 ima dumata, 4e o6te do takyv problem ne sam opiral
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Join date : 20.07.2011
Age : 35
Местожителство : Варна, България

Върнете се в началото Go down

Проблем с българския език на Nokia N8 Empty Re: Проблем с българския език на Nokia N8

Писане by plamenmr Чет 4 Авг - 18:47

Флашнах го с оригинален фирм 14.02.Интересното е че в началото всичко си беше наред и в последствие се появи този проблем.
plamenmr
plamenmr

Брой мнения : 100
Join date : 14.03.2011
Местожителство : гр.Балчик

Върнете се в началото Go down

Проблем с българския език на Nokia N8 Empty Re: Проблем с българския език на Nokia N8

Писане by ivo777 Чет 4 Авг - 19:30

Момчета,никога не връщайте бекъпи,страшни бели правят...за друг път да знаете Wink
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Проблем с българския език на Nokia N8 Empty Re: Проблем с българския език на Nokia N8

Писане by SoulSurvivor Чет 4 Авг - 22:56

Дa от тоя бекъп се напатих вече, както и даунгрейд...без малко да разбера, как се вади батерията на N8, но добре че пробвах по заобиколен път, тия нокии са много корави, аз много съм си доволен от телефончето...
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Join date : 20.07.2011
Age : 35
Местожителство : Варна, България

Върнете се в началото Go down

Проблем с българския език на Nokia N8 Empty Re: Проблем с българския език на Nokia N8

Писане by SoulSurvivor Чет 4 Авг - 22:58

та за колегата с usb-то, май само рефлаша ще го оправи...и бекъп само на контакти, документи и медия, нищо друго!!!
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Join date : 20.07.2011
Age : 35
Местожителство : Варна, България

Върнете се в началото Go down

Проблем с българския език на Nokia N8 Empty Re: Проблем с българския език на Nokia N8

Писане by eksoldier Пет 5 Авг - 11:21

ivo777 написа:Момчета,никога не връщайте бекъпи,страшни бели правят...за друг път да знаете Wink

Иво и бекъпите само на контактите и смсите ли правят проблеми?

eksoldier

Брой мнения : 178
Join date : 10.03.2011

Върнете се в началото Go down

Проблем с българския език на Nokia N8 Empty Re: Проблем с българския език на Nokia N8

Писане by plamenmr Пет 5 Авг - 11:40

Днес се опитвам да го флашна наново,но постоянно ми излиза, че търси този драйвер "mtp usb device". Интересното е, че и Феникса не го засича като продукт и няма как да го флашна. Ако направя хард ресет и тогава да опитам пак....не знам? Какво ще ме посъветвате да направя.
plamenmr
plamenmr

Брой мнения : 100
Join date : 14.03.2011
Местожителство : гр.Балчик

Върнете се в началото Go down

Проблем с българския език на Nokia N8 Empty Re: Проблем с българския език на Nokia N8

Писане by $©@®N™ Пет 5 Авг - 13:34

plamenmr написа:Днес се опитвам да го флашна наново,но постоянно ми излиза, че търси този драйвер "mtp usb device". Интересното е, че и Феникса не го засича като продукт и няма как да го флашна. Ако направя хард ресет и тогава да опитам пак....не знам? Какво ще ме посъветвате да направя.

флашни го като умряла нокия Smile там не ти тарси коя версия е сложена
$©@®N™
$©@®N™

Брой мнения : 90
Join date : 11.03.2011
Age : 42
Местожителство : Пловдив

http://www.scorn.co.nr

Върнете се в началото Go down

Проблем с българския език на Nokia N8 Empty Re: Проблем с българския език на Nokia N8

Писане by plamenmr Пет 5 Авг - 14:09

Сигурно ли е това,че ще стане така при изключен телефон и по принцип може ли да се флашва в офлайн режим.И трябва ли да вадя батерията.


Последната промяна е направена от plamenmr на Пет 5 Авг - 15:23; мнението е било променяно общо 1 път
plamenmr
plamenmr

Брой мнения : 100
Join date : 14.03.2011
Местожителство : гр.Балчик

Върнете се в началото Go down

Проблем с българския език на Nokia N8 Empty Re: Проблем с българския език на Nokia N8

Писане by ivo777 Пет 5 Авг - 14:38

Давай смело,ще стане.
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Проблем с българския език на Nokia N8 Empty Re: Проблем с българския език на Nokia N8

Писане by plamenmr Съб 6 Авг - 8:32

Оправи се! Благодаря на всички за помощта.
plamenmr
plamenmr

Брой мнения : 100
Join date : 14.03.2011
Местожителство : гр.Балчик

Върнете се в началото Go down

Проблем с българския език на Nokia N8 Empty Re: Проблем с българския език на Nokia N8

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите