Welcome to Symbian-Modders Forum !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

+47
banga
mitko992
kalcho
batangoster
yozov
mastersa6o
pavelyonov
plamenmr
Baksa
DarkLover
hahavel
filiopov14
paco88
Joro Velichkov
miiladiin
ivosi
vlaf
ditomi
detector
niksi123
sarpy
Tsokev_MD
vantsi55
tokata16
boiko1
SoulSurvivor
Bobkata3302
ednotri
alexbg67
morto
epoc
jojo
niksana8584
achodemo
Voyager
eksoldier
novak
alexx
Stanger
Teodor
jindo
edis_feyziev
boby_cage
goranowwww
Dracona
collectorbg
ivo777
51 posters

Страница 2 от 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Dracona Вто 22 Мар - 13:26

До тук добре. Флашна се с новия, но сега да не ми направят проблем за гаранцията, че е с нов фирм, които го няма офизиално. Да изчакам да излезне офизиално или какво да правя?
Dracona
Dracona

Брой мнения : 140
Join date : 11.03.2011
Age : 36
Местожителство : София / Пазарджик

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by ivo777 Вто 22 Мар - 13:31

Е как да го няма официално,да не би да съм го правил аз този 14.002...
Няма проблеми-иди във В*ваком и кажи,че проблема е отдавна,а днес си го ъпдейтнал през OTA,обаче проблема е останал Wink
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by boby_cage Вто 22 Мар - 15:02

За съжаление PR1.2 все още няма релийз за кънтри вариантите, каквито са телефоните, закупени от виваком. Легалния начин за ъпдейт е през Nokia Ovi Suite или FOTA. Ако са малко в час мисля, че ще се усетят, че версията е сложена неофициално, чрез програма, различна от легалната за ъпдейт. Мисля, че до седмица-две ще има релийз и за кънтри вариантите. Поне така беше при PR1.1. Моят съвет е да изчакаш да излезе.

boby_cage
Администратор
Администратор

Брой мнения : 718
Join date : 10.03.2011
Age : 45
Местожителство : Шумен

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Dracona Вто 22 Мар - 15:21

Точно и на мен ми бяха такива опасенията. Мисля да изчакам да излезне и тогава да го дам. Ще разчитам някои от Вас който е с телефон от Виваком да каже когато е наличен за сваляне офизиално.
Dracona
Dracona

Брой мнения : 140
Join date : 11.03.2011
Age : 36
Местожителство : София / Пазарджик

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by boby_cage Вто 22 Мар - 15:25

Не е нужно да чакаш някой да ти каже. Много лесно можеш сам да проверяваш за нова версия за твоя продуктов код с програмата NaviFirm.

boby_cage
Администратор
Администратор

Брой мнения : 718
Join date : 10.03.2011
Age : 45
Местожителство : Шумен

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Dracona Вто 22 Мар - 15:29

Ми сигурно е лесно но като незнам как

Едит: Да разбрах как става.
Dracona
Dracona

Брой мнения : 140
Join date : 11.03.2011
Age : 36
Местожителство : София / Пазарджик

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by boby_cage Вто 22 Мар - 16:16

Можеш да отиваш да го даваш, вече е наличен ъпдейт през FOTA.

boby_cage
Администратор
Администратор

Брой мнения : 718
Join date : 10.03.2011
Age : 45
Местожителство : Шумен

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Dracona Вто 22 Мар - 19:53

boby_cage написа:Можеш да отиваш да го даваш, вече е наличен ъпдейт през FOTA.

На мен не ми излиза нищо на 059F343 (моя продуктов код) silent
Dracona
Dracona

Брой мнения : 140
Join date : 11.03.2011
Age : 36
Местожителство : София / Пазарджик

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by edis_feyziev Вто 22 Мар - 20:22

Здравейте,
имам проблем с дисплея относно лилавия цвят. Телефонът е купен от оконнект и има две години гаранция.
Та въпроса ми е дали ще приемат телефона за рекламация ?

edis_feyziev

Брой мнения : 14
Join date : 09.03.2011

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by jindo Вто 22 Мар - 21:24

edis_feyziev написа:Здравейте,
имам проблем с дисплея относно лилавия цвят. Телефонът е купен от оконнект и има две години гаранция.
Та въпроса ми е дали ще приемат телефона за рекламация ?

Би трябвало, това е признат от нокиа проблем.
jindo
jindo

Брой мнения : 64
Join date : 10.03.2011
Местожителство : Берлин, Германия

http://www.favtool.com

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Teodor Вто 22 Мар - 21:52

Dracona написа:
boby_cage написа:Можеш да отиваш да го даваш, вече е наличен ъпдейт през FOTA.

На мен не ми излиза нищо на 059F343 (моя продуктов код) silent

Пробвай през *#0000# -> Options
Teodor
Teodor

Брой мнения : 71
Join date : 09.03.2011
Age : 39
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by boby_cage Вто 22 Мар - 22:07

Teodor написа:
Dracona написа:
boby_cage написа:Можеш да отиваш да го даваш, вече е наличен ъпдейт през FOTA.

На мен не ми излиза нищо на 059F343 (моя продуктов код) silent

Пробвай през *#0000# -> Options
Не може да пробва по този начин, понеже вече е с новата версия. Не се притеснявай, аз съм с този продуктов код и тази вечер ъпдейтнах телефона си през FOTA.

boby_cage
Администратор
Администратор

Брой мнения : 718
Join date : 10.03.2011
Age : 45
Местожителство : Шумен

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Dracona Вто 22 Мар - 22:24

Благодаря за информацията. Утре отивам да го давам. Ще ви държа в течение на нещата около ситуацията.
Поздрави.
Dracona
Dracona

Брой мнения : 140
Join date : 11.03.2011
Age : 36
Местожителство : София / Пазарджик

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by ivo777 Чет 24 Мар - 7:23

Искрено се надявам,че човека,който ми подаде тази информация няма да ми се разсърди,че я правя общественодостъпна,но толкова ме е яд,че просто се чувствам длъжен да го направя Exclamation Exclamation Exclamation
Та по въпроса - VIVACOM са пуснали в продажба голяма партида дефектирали и впоследствие ремонтирани бройки Nokia N8,които най-нагло продават като НОВИ Exclamation Exclamation Exclamation
Всички забиващи,рестартиращи се и такива с проблеми с цветовете на дисплея N8-ци са от тази партида Exclamation Exclamation Exclamation
Най-вероятно от VIVACOM продължават да продават тези проблемни телефони,при това с ясното съзнание,че тези телефони са СИЛНО проблемни и е въпрос само на време те пак да дефектират Exclamation Exclamation Exclamation
За съжаление всичко това е трудно доказуемо...но това не трябва да бъде причина да не се сезират съответните органи за този проблем Exclamation Exclamation Exclamation
Дано се намерят съвестни бивши и настоящи служители на VIVACOM,които да свидетелстват срещу този мобилен оператор и в крайна сметка той да получи наказанието си според българските закони Exclamation Exclamation Exclamation
Призовавам всички ощетени - ПОДАВАЙТЕ ЖАЛБИ в Комисията за защита на потребителите срещу VIVACOM...а и пред който друг държавен орган сметнете за необходимо...аз съм с вас и ви подкрепям Exclamation Exclamation Exclamation
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Dracona Чет 24 Мар - 8:54

Това в интересво твърдение. Незнам до колко има основание. Лично аз може би взех един от първите телефони слад като бяха свършили в БГ (средата на януари месец) Лично пред мен отрязаха стикера на кутията от Nokia. До колко може да се фалшифицира и това незнам. Наистина ако някои техен служител има доказателства нека направи нужното за да се разкрие тази некоректна и немурална постъпка.
Dracona
Dracona

Брой мнения : 140
Join date : 11.03.2011
Age : 36
Местожителство : София / Пазарджик

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Stanger Чет 24 Мар - 11:41

Имам проблем със моята Нокиа н8, който се състои в това, че телефона се рестартира, когато си пожелае. След като направих допитване до блога на ivo777, дадох телефона на сервиз но след 20 дневен ремонт ми връщат телефона без никакви поправки, като на проткола беше констатирано, че няма проблеми. Взимам си телефона и 20 мин. след като го включих се рестартира. Връщам се на другия ден в Germanos и отново го давам за ремонт. Впоследствие чета във форума за някакъв дефект на дисплея и разбирам, че на моя тел също го има тоя проблем. Въпроса ми е след като пишете, че това е признат от Нокиа проблем, как да постъпя за да ми бъде заменен телефона? Ако отида и кажа Нокиа са го признали, съм сигурен, че ще вземат да си прехвърлят топката и работата ще опре пак до ремонт и никакво решаване на проблемите.

Stanger

Брой мнения : 4
Join date : 24.03.2011

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by alexx Чет 24 Мар - 13:01

Като за начало прочети всичко което пише [You must be registered and logged in to see this link.].След това действаш смело.Успех.
alexx
alexx

Брой мнения : 50
Join date : 09.03.2011
Местожителство : Бургас

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by jindo Чет 24 Мар - 13:13

Първата партида, която беше предназначена за потребителите направили предварителна покупка има три генерални проблема:
- Телефонът се изключва и повече не може да бъде стартиран и няма реакция при "hard reset" - повредена дънна платка, не може да бъде оправена в сервиз и телефонът подлежи на смяна.
- Телефонът се рестартира безпричинно и на чести интервали - неиндитифициран проблем, не може да бъде оправено в сервиз и телефонът подлежи на смяна.
- Телефонът има лилави до червени оттенъци в тъмните градиенти - лош драйвер (всички се надяват да е това и да бъде оправено в бъдеще, същият проблем го е имало в HTC модели и е било фикснато), телефонът може да бъде сменен в Nokia care при силно изразени симптоми.

Това е информация от amazon.de и nokia care germany, не знам дали българските магазини признават гаранцията на нокиа или тяхната припокрива и изключва часта с подмяна на телефона - може би от тук трябва да се започне...

Поздрави и успех

п.с Алекс ти е дал перфектна насока, която допълва моята препоръка
jindo
jindo

Брой мнения : 64
Join date : 10.03.2011
Местожителство : Берлин, Германия

http://www.favtool.com

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by edis_feyziev Чет 24 Мар - 13:29

Проблема с дисплея дали може да се оправи софтуерно или да го дам на сервиз ?
Да знам дали да чакам за софтуер...

edis_feyziev

Брой мнения : 14
Join date : 09.03.2011

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by ivo777 Чет 24 Мар - 13:47

@edis_feyziev,проблема с дисплея няма как да бъде оправен софтуерно,най-малкото пък в домашни условия.Решението е само едно-сервиз.


Последната промяна е направена от ivo777 на Пет 25 Мар - 5:43; мнението е било променяно общо 2 пъти
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by edis_feyziev Чет 24 Мар - 20:42

Значи драйверите са сбъркани с този на ц7... Добре мерси много за информацията Smile

edis_feyziev

Брой мнения : 14
Join date : 09.03.2011

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Dracona Сря 30 Мар - 14:34

Одеве си взех телефона. Както тайничко очаквах ми го върнаха без да са правили нищо. Не били открили проблема. Разправях се с тия от вива, исках контакти с сервиза но нямаше резултат. Единствената алтернатива която виждам е да заснема клип с изправна нокиа и да им го дам пак. Някой колега от софия ако има възможност да се срещнем и да направим едно сравнително видео ще бъде чудесно.

П.с. Извинявам се за правописа, но пиша от телефона и съм много изнервен.
Dracona
Dracona

Брой мнения : 140
Join date : 11.03.2011
Age : 36
Местожителство : София / Пазарджик

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by collectorbg Сря 30 Мар - 15:44

Dracona написа:Одеве си взех телефона.
Много бързо ти го върнаха,моя вече 10 дни е в сервиза......
collectorbg
collectorbg
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 197
Join date : 09.03.2011
Age : 54
Местожителство : Троян

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by novak Сря 30 Мар - 16:04

Някой може ли да опише подробно проблема с частичното оцветяване във виолетово на екрана на N8. Освен в менюто, има ли виолетово оцветяване и в различните пограми, игри и т.н. При снимки или видео пак ли се оцветява (гледам на колегите постнатите снимки, че са само от начален екран и менюто). Моля за по-конкретно описание, защото и при мен има такова оцветяване, но слабо се забелязва. След употреба (месец, два или повече) дали оцветяването ще се усилва (като резултат от натрупване на грешки от неправилния драйвер)

novak
Symbian-Modders Дарител
Symbian-Modders Дарител

Брой мнения : 136
Join date : 12.03.2011
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by ivo777 Сря 30 Мар - 16:06

Да,Дидо-бързо,но нищичко не са пипнали по телефона,направо са за убиване Shocked
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Бъгове и аномалии с нашите умни телефони - Page 2 Empty Re: Бъгове и аномалии с нашите умни телефони

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите