Welcome to Symbian-Modders Forum !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Как да съживим умряла Nokia N8

+14
pudelo0
paco88
DarkLover
stivann
vwcorrado
bindermish
arif82
matanza
SoulSurvivor
ditomi
bachora
jojo
alexbg67
ivo777
18 posters

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by ivo777 Чет 10 Мар - 9:17

Ето един кратък видеоурок за това как да съживим Nokia N8,упорито отказваща се да се включи.Това най-често става след проблеми при флашването.За съжаление преди да пристъпите към следващите стъпки най-вероятно първо ще ви се наложи да извадите батерията от телефона за десетина секунди.Ето как става това при Nokia N8:



След това изпълнете стриктно указанията от следния видеоурок:



Метода е изпитан многократно от мен и колегата ми alexx и работи на 100% Cool
Успех!
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by alexbg67 Нед 12 Юни - 20:15

1во, извинявам се, ако не е за тук.
2ро, ето каква е ситуацията: свалям си днес Аватар ХД от ОВИто и по някое време тела предупреждава, че батерията е слаба. Не предприемам нищо... По някое време установявам, че Н8чката е загаснала. Спокойно я нося до зарядното, но разбирам, че куплирането не дава ефект!.. Вадя и поставям батерията (мога и за норматив), никакъв ефект. Телефонът отказва всякакви признаци на живот. Предполагам и по тази причина гореописаните по темата действия (refurbish) не водят до никаква реакция, а именно - да се опитам да "съживя умряла" N8 Нокия. Та как да я накарам да живне при напълно разредена батерия. (От USBто на компютъра също нищо не се получава относно зареждането). Хелп, че не си е работа така без любимото тамагочи! Rolling Eyes

пп
Нищо от никъде не светва при опит за зареждане.
Зарядното е изправно, проверих с друг телефон.


Последната промяна е направена от alexbg67 на Пон 13 Юни - 8:24; мнението е било променяно общо 1 път

alexbg67

Брой мнения : 485
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by jojo Нед 12 Юни - 20:48

А диотчето свети ли като го включиш в зарядното? Защото при мен не светваше, и се оказа че ми е изгоряла платката.
jojo
jojo

Брой мнения : 115
Join date : 22.03.2011
Age : 40
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by ivo777 Пон 13 Юни - 15:00

Вземи от някой сервиз,магазин или познат заредена батерия и пробвай с процедурата по флашване на умрял телефон,и аз съм изпадал в ситуация телефона да умре на почти 100%,но ме е спасявало това,че все пак е имало някакъв ток в батерията.Напълно нормално е при яко бъгнат телефон да не зарежда при включване към зарядното или от USB-то на компютъра,и при мен беше така.
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by alexbg67 Пон 13 Юни - 16:32

ivo777 написа:Вземи от някой сервиз,магазин или познат заредена батерия и пробвай с процедурата по флашване на умрял телефон,и аз съм изпадал в ситуация телефона да умре на почти 100%,но ме е спасявало това,че все пак е имало някакъв ток в батерията.Напълно нормално е при яко бъгнат телефон да не зарежда при включване към зарядното или от USB-то на компютъра,и при мен беше така.
Така и направих. Тук в едно сервизче ми я зареди момчето съвсем любезно и безплатно. При нов опит показва снощните съобщения:
The flashing failed. Do you want to retry the flashing?

HRESULT 0x8401f141 (-2080247487)

Flash: Boot rom was not detected after phone boot up. Unable to start flashing.

Компютърът изобщо не отчита устройство на USB порта. Май си имаме Мнооого умряла Нокия N8!.. Sad Утре отива на сервиз...
Иво, ако искаш намери правилното място на тези няколко поста да не ти цапаме темата. То ясно вече нямат общо...
Мерси за отговорите, хубава вечер!

ппп
С диагноза изгорял процесор няма как да стане... Sad


Последната промяна е направена от alexbg67 на Пет 24 Юни - 16:06; мнението е било променяно общо 1 път

alexbg67

Брой мнения : 485
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by bachora Сря 22 Юни - 23:14

Понеже и аз не намирам по подходяща тема да си изкажа мъката и да потърся решение пиша тук.Всеки път като флашвам ми умира телефона и после със съживяването се инсталира новия софтуер.Но тоя път не стана така.Не само,че не умря но и не светна след като феникса инсталира новия софтуер уж.И сега в следващите ми опити да го съживя ми излиза следното съобщение след като стигне на 100%уж. Моля за мнения и помощ ако някой знае нещо по въпроса.

Как да съживим умряла Nokia N8 Clp1

bachora

Брой мнения : 13
Join date : 09.03.2011
Age : 47
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by SmasHinG Съб 9 Юли - 21:02

Да бе няма ли да каже някой какво се прави след тия 100% след като нищо нестане ?
SmasHinG
SmasHinG

Брой мнения : 270
Join date : 15.04.2011
Age : 39
Местожителство : гр. Раковски

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by ivo777 Съб 9 Юли - 21:18

Flash: Boot rom was not detected after phone boot up. Unable to start flashing.

Мирише ми на прецакани буутлоудъри,кофти работа,иди в сервиз,но не в някой квартален,ако телефона е гаранционен още по-добре.

@bachora,какво се случва след това?Телефона минава ли в Test режим,светва ли екрана след това,стига ли до надписа ''NOKIA'',премигва ли светодиода на индикатора за зареждането...давайте по-пълни описания,не съм врачка все пак.
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by SmasHinG Съб 9 Юли - 21:37

ivo777 написа:
Flash: Boot rom was not detected after phone boot up. Unable to start flashing.

Мирише ми на прецакани буутлоудъри,кофти работа,иди в сервиз,но не в някой квартален,ако телефона е гаранционен още по-добре.

@bachora,какво се случва след това?Телефона минава ли в Test режим,светва ли екрана след това,стига ли до надписа ''NOKIA'',премигва ли светодиода на индикатора за зареждането...давайте по-пълни описания,не съм врачка все пак.
Иво проблема имам като bachora значи след това което той е показал на снимката чакаме и почва отброяване на което пише че се опитва да се свърже с телефона но нищо като мине отброяването дава грешка и до там нищо нестава просто пише за рековер т.е възстановяване да се опитва да направи ама без успех.

[You must be registered and logged in to see this link.]


Последната промяна е направена от SmasHinG на Съб 9 Юли - 21:55; мнението е било променяно общо 4 пъти (Reason for editing : +)
SmasHinG
SmasHinG

Брой мнения : 270
Join date : 15.04.2011
Age : 39
Местожителство : гр. Раковски

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by ivo777 Съб 9 Юли - 21:57

Абсолютно същото се беше случило и с един мой приятел и знаеш ли какво направи той?Просто го разкачил от USB кабела и си включил телефона по напълно стандартния начин,телефона му вече 3 месеца си работи без проблем.
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by SmasHinG Нед 10 Юли - 6:20

ivo777 написа:Абсолютно същото се беше случило и с един мой приятел и знаеш ли какво направи той?Просто го разкачил от USB кабела и си включил телефона по напълно стандартния начин,телефона му вече 3 месеца си работи без проблем.
Да ама при мен нестава тоя номер изобщо невключва телефона само извибрира и до там. Пробвах и онова 10 секундното задържане на паър бутона пак извибрира 3 пъти и няма включване братче. Други идеи ?
Между другото имали значение продуктовия код и какъв фирмуеър е зареден в папката на рм-596 ?
Между другото телефона умря след като бях на Анна-та и исках да върна предишна версия а именно твоя кустюмуеър Midnight Black by ivo777 N8 RM-596 FW14.002 при инсталирането му и накрая даде грешка и умря телефона и от там насетне нито светва нито включва само вибрации като натиснеш копчето за пускане.


Последната промяна е направена от SmasHinG на Нед 10 Юли - 6:42; мнението е било променяно общо 3 пъти (Reason for editing : Добавка!)
SmasHinG
SmasHinG

Брой мнения : 270
Join date : 15.04.2011
Age : 39
Местожителство : гр. Раковски

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by ivo777 Нед 10 Юли - 6:52

Бил си с версия 22.014 и си върнал версия 14.002,правилно ли те разбрах?
Ако това е вярно си направил опит за Downgrade (в домашни условия това е невъзможно) и телефона ти наистина е мъртъв,оправията е сервиз и 20+ лева.
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by bachora Нед 10 Юли - 8:32

Зравейте.При мен проблема се оправи в кварталното сервизче с 20лв.Телефона само извибрирваше след това,никакви пресвятквания по дисплея.И аз се опитах да върна стара версия и се омаза.Момчето от сервиза ми каза,че го е препрограмирал на цяло(каквото и да значи това)и му е сложил най новата версия а нямам опция за рестарт.:DD

bachora

Брой мнения : 13
Join date : 09.03.2011
Age : 47
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by SmasHinG Нед 10 Юли - 12:56

ivo777 написа:Бил си с версия 22.014 и си върнал версия 14.002,правилно ли те разбрах?
Ако това е вярно си направил опит за Downgrade (в домашни условия това е невъзможно) и телефона ти наистина е мъртъв,оправията е сервиз и 20+ лева.
Точно така Иво бях с Анна-та 22.014 и префлашнах с 14.002 и умря това е. И викаш няма управия освен сервиз. Та какво толкоз правят в тоя сервиз дето ние да неможем го направи нямаш ли представа ? Аз вече целия телефон разглабям и мога му сменя всичко тия в тоя сервиз какво толкоз могат и правят че да ми го поправят ако знаеш какво точно трябва да се прави след Даунгрейд-а кажи да видим.
SmasHinG
SmasHinG

Брой мнения : 270
Join date : 15.04.2011
Age : 39
Местожителство : гр. Раковски

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by ivo777 Нед 10 Юли - 13:23

Тия в сервизите имат повече неща,отколкото може да побере съзнанието ти - като почнеш от флаш боксове,минеш през специални FBUS (сервизни) кабели и завършиш с целогодишна и денонощна платена софтуерна поддръжка (включително сървър,също платен,генериращ данни необходими за разкодиране на кодирани телефони или такива с възникнали проблеми при флашването и в последствие трагично загинали).В сервиз могат да ти изтрият абсолютно всичко от телефона,включително и 306-та зона (секюрити зоната),да ти сменят IMEI-а и накрая да ти запишат същите (или дори други) данни в телефона (данните от друг телефон примерно,т.н. клонинг).
Как ти се струва,малко ли е?
ivo777
ivo777
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1739
Join date : 09.03.2011
Age : 50
Местожителство : Велико Търново

https://symbian-modders.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by SmasHinG Нед 10 Юли - 15:35

ivo777 написа:Тия в сервизите имат повече неща,отколкото може да побере съзнанието ти - като почнеш от флаш боксове,минеш през специални FBUS (сервизни) кабели и завършиш с целогодишна и денонощна платена софтуерна поддръжка (включително сървър,също платен,генериращ данни необходими за разкодиране на кодирани телефони или такива с възникнали проблеми при флашването и в последствие трагично загинали).В сервиз могат да ти изтрият абсолютно всичко от телефона,включително и 306-та зона (секюрити зоната),да ти сменят IMEI-а и накрая да ти запишат същите (или дори други) данни в телефона (данните от друг телефон примерно,т.н. клонинг).
Как ти се струва,малко ли е?
Ясно Smile добре ее начи да се засилвам утре към сервиза. А ако е гаранционен телефона пари ще искат ли или ?
SmasHinG
SmasHinG

Брой мнения : 270
Join date : 15.04.2011
Age : 39
Местожителство : гр. Раковски

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by ditomi Нед 10 Юли - 19:25

Не се затичваи към сервиза,и аз снощи го омазах по същия начин.Просто върни Анна-та 22.014,по метода за съживяване на умрял телефон [You must be registered and logged in to see this link.] и ще тръгне,поне при мен така стана.Успехх.

ditomi

Брой мнения : 40
Join date : 03.06.2011

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by SoulSurvivor Пет 29 Юли - 22:07

аз убих моята нокия напълно(даже и не зареждаше, и индикация за зареждане нямаше, както и ресетването с 4-те бутона не работеше) след като без да се разчета достатъчно направих downgrade от по-нoвата бета FW22.014, към по-старата FW14.002...и така, без малко да си извадя батерията, като взех че се разчетох и направих downgrade, с версията оповестена за целта Firmware 11.005 , с тая особенност, че при dead usb флаша, свързах телефона към usb, чак след като ми изписа да натисна бутона за изключване и всичко си дойде на мястото...след това отново го флашнах с версия FW14.002...така че не бързайте с ваденето на батерията, проблема може да не е толкова сложен, колкото изглежда...
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Join date : 20.07.2011
Age : 35
Местожителство : Варна, България

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by SoulSurvivor Пет 29 Юли - 22:10

а тия в сервиза да го д***т, научих се да разкодирам и iphone, напук на обирджиите...
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Join date : 20.07.2011
Age : 35
Местожителство : Варна, България

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by matanza Пон 22 Авг - 22:27

amigoloco написа:...Firmware 11.005 , с тая особенност, че при dead usb флаша, свързах телефона към usb, чак след като ми изписа да натисна бутона за изключване и всичко си дойде на мястото...след това отново го флашнах с версия FW14.002...така че не бързайте с ваденето на батерията, проблема може да не е толкова сложен, колкото изглежда...
Това от Navifirm - "Firmware 11.005" ли го теглиш или от някъде другаде? Че и аз нещо не се зарибих с тая Ана, инсталирах някаква руска версия и нещо не ми се връзва с клавиатурата...Иначе и при мен умря точно както си писал, но върнах Ана-та и няма проблем...Целта обаче е официален, хакнат фърм за България, па макар и не Ана...

matanza

Брой мнения : 5
Join date : 20.08.2011

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by arif82 Пон 24 Окт - 15:13

Нещо немога да се справя.Задалжително ли се вади батерията
arif82
arif82

Брой мнения : 12
Join date : 29.08.2011

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by SoulSurvivor Пон 24 Окт - 18:53

arif82 написа:Нещо немога да се справя.Задалжително ли се вади батерията
Не...просто не вкарваш usb кабела в телефона, докато не ти каже да натиснеш бутона за включване(когато флашваш по метода dead usb flash), тогава вкарваш кабела и обикновено не се налага, но иначе натискаш и задържаш бутона, докато започне флаша...това е.
SoulSurvivor
SoulSurvivor
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Брой мнения : 1284
Join date : 20.07.2011
Age : 35
Местожителство : Варна, България

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by bindermish Вто 8 Ное - 14:12

Помооооощ.Умря ми нокиата(N8)значи пробвах методите за които говорите но никакъв резултат не иска изобщо да даде признак на живот.Лошото е че пробвам с чист windows на който не съм закачал преди телефона имам само инсталиран финикс може ли от това да е?

bindermish

Брой мнения : 4
Join date : 08.04.2011

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by vwcorrado Пон 21 Ное - 23:31

И аз си убих Nokia-та.

Бях с 22.014 водафонски, който много ме дразнеше и тръгнах да го сменям, в бързината с 14.002.
Телефона не се включваше, не светеше екрана, само извибрираше, а при включване с компютър светеше лампата за зареждането.
По горе посочения метод за флашване на умряла Нокиа, качих отново 22.014 (дори хакната от Иво, а не старата водафонска) и си тръгна телефона cheers

Благодаря за споделената информация и ще ви посъветвам преди да бързате към сервиза да четете Smile

vwcorrado

Брой мнения : 10
Join date : 27.09.2011
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by stivann Чет 23 Фев - 21:04

Като стигна до produkt code ми изписва: neither dp1.0 nor dp2.0 was found for the Product, or the product cannot be identified. Какво да направя за да го изкара???

stivann

Брой мнения : 3
Join date : 04.07.2011

Върнете се в началото Go down

Как да съживим умряла Nokia N8 Empty Re: Как да съживим умряла Nokia N8

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите